Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek jogosan háborodik...

Szerintetek jogosan háborodik fel az a közeli rokon, akit nem engedtem a 8 hós babám közelébe, mert náthás volt és csúnyán is köhögött?

Figyelt kérdés
Nem igazán érdekel, hogy megsértődött, mert nekem a babám az első és a legfontosabb, de érdekel, hogy más hogyan reagál.
2012. okt. 24. 07:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
nekem is volt ebből bajom a rokonokkal és én sem engedtem a gyerek közelébe a betegeket. Én lettem a túlaggodó anyuka... Hát ez van :)) Szerintem ez alap, nyílván egy 2-3 éveshez már odaengedem,de azért ott is elvárnám,h betegen ne jöjjön.
2012. okt. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

nem jogos egyáltalán.

a családban van egy 1,5 éves kisfiú, amikor mentünk látogatni egyszer én is náthás voltam, nem volt vészes, de mégsem voltam makk egészséges. én nem mentem a pici közelébe akkor. nem hiányzott volna, hogy elkapja tőlem.


és ha megszületik a kislányom én sem fogok beteg embert (még az apukáját sem) a kicsim közelébe engedni. jól tetted. majd megnyugszik.

2012. okt. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akinek van esze, az magától nem megy a közelébe. Mondjuk azért kérdés, hogy a lakás ajtón se engedted be, vagy csak a közelébe nem mehetett.
2012. okt. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

igen én is a túlaggodó anyuka lettem, de az a vicc, hogy a hátam mögött még ki is gúnyolnak ezért, meg azzal viccelnek egymás között, hogy vigyázz megfertőzlek

s a legszebb, hogy a testvérem családjáról van szó

2012. okt. 24. 07:33
 5/22 Jégtánc ***** válasza:
100%
Természetesen mi is vigyázunk ha valaki beteg a családban akkor nem megyünk közelébe,és a babához sem engedünk közelbe.Mondjuk az érdekelne hogy fogja majd a kettes válaszoló megvalósítani hogy nem engedi a férjét/társát/gyermeke apját a baba közelébe,ha esetleg beteg lesz.Természetesen ha nagyon fertőző akkor érthető,de egy náthánál??
2012. okt. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

de most miért legyen náthás a 8 hós gyerekem,miért kelljen este szegénykémnek arra éróbredni, hogy nem kap levegőt, mert teli az orra, miért érezze rosszul magát miért miért miért

jön a tél úgyis lesz náthás, de ne így

a nátha azért fertőző

2012. okt. 24. 08:03
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha beengedted a lakásba akkor majdnem tök mindegy, hogy oda mehet e a babához vagy sem. Mert a levegőben a bacik szépen terjednek. Csak az a kérdés, ha te leszel beteg akkor hogy az ördögbe fogod ellátni a babádat? Akkor te sem fogsz oda menni? Másrészt ha te találkoztál azzal a beteg hozzátartozóval akkor te mint hordozó oda vihetted a babának és ugyan úgy elkaphatta. Akkor ezek szerint ti a náthás időszakban nem is mentek sehová? Mert kint az utcán is összeszedheti a babád.

Azért már egy 8 hónapos babának kell, hogy inger érje a szervezetét.

A hozzátartozó jogos e hogy betegen nem engedted oda és megsértődött, igaziból nem, de ha messziről jött akkor lehet azért tette. Neked igazad volt e. hogy nem engedted oda? Igen de a fen említett okok kapcsán majdnem tök mindegy, hogy bent volt e nála vagy sem, mert ugyan úgy elkapatta.

2012. okt. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van. Ha megsértődik, úgy kell neki.

Az a baj, hogy én hiába szólok apósoméknak, mintha a falnak beszélnék. Após úgy tud rám nézni, mintha nem értené mit mondok, néz rám, mintha hülye lennék. A kezét is fogdozzák, a játékait is összetapogatják...

A múltkor tettem fel kérdést hasonló témában (a Kisfiam 7 hónapos), és szinte mindenkitől azt kaptam, hogy túlaggódom, nem lesz ellenálló a szervezete stb., mint amit az utolsó válaszoló is írt.

Mondjuk elég logikátlannak érzem ezeket a dolgokat a gyerekneveléssel kapcsolatban, ha olvasgatok az oldalon: a gyereket senki nem hagyja sírni, nem csap a fenekére, kezére senki, de betegnek kell lennie.

Csakhogy én azt mondom: az én gyerekem, amennyire tudom, szeretném megvédeni. Ha már nincs annyi esze egy felnőtt embernek magától, hogy náthásan ne menjen a Baba közelébe.

Nem nekik kell hallgatni, hogy szürcsög szegény és nem kap levegőt, meg ordít, ha az orrszívóval szívom az orrát.

Sógorom és a felesége nem semmi volt (nincs gyerekük). 6 napos volt a Baba, mondták hogy jönnének. Mondom nem kéne, mert a védőnő külön felhívta a figyelmemet, mikor hazajöttünk, hogy influenzajárvány van még mindig. De ők akkor is jöttek. Aztán azóta se voltak, pedig 20 perc sétára laknak...

2012. okt. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 honapos volt a kislányom, amikor sogornom jott totál betegen. Kohogott, tusszogot, a legnagyobb járvány kozepén volt. Leult a konyhába, mert ugye akkor nem fertozi meg a gyereket. Jo vicc, 2 szobánk van, a tusszogés meg átjut a másik szobába. Anyosom puszilgatta a gyereket (elotte meg a sogornom az anyosomat). Férjem megjegyezte, hogy ilyen betegen nem kellene jonni egy ujszulott babához. Megsértodtek, felkapták a holmijukat és elszaladtak. Ki bánja, hogy mit gondolnak!
2012. okt. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Figyelj akkor ne engedd be egyátalán hozzátok,mert így nincs értelme,hogy beengeded a lakásba agyereket meg tiltod tőle.

Nem kell túlaggódni a dolgot,ha valaki kicsit náthás ne puszilgassa össze és ennyi ha nagyon beteg,nyilván nem megy látogatóba.Nem kell a széltől is óvni mert nem lesz erős immunrendszere.Jogosan háborodik fel,mert te beengedted betegen.

2012. okt. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!