Beteg a kisfiam?

Figyelt kérdés

Sziasztok, első babám, ezért nem tudom hogy ilyenkor mi a teendő. 2 hónapos és anyatejes de kap tápszeres pótlást. Tegnap este evett, és amikor jelezte hogy nem kell neki több, kivettem a szájából az üveget és sugárban elkezdett hányni. Kb 1 liter tápot kihányt. Amúgy egyáltalán nem bukós baba, ezért ijedtem meg nagyon. Utána nyöszörgött egy kicsit, de amikor átöltöztettem utána már jó kedve volt.


Azóta sem hányt. Kell aggódnom hogy ennyit hányt?


2012. okt. 24. 11:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Lehet csak nagyon hirtelen evett és nem böfögött félúton. Nálunk is előfordult ilyen ne aggódj, ha nincs láza nem kedvetlen rendesen eszik akkor nem beteg.

Viszont biztos nem volt egy liter, mert annyit 24 órában sem eszik meg, nemhogy egy evésre, gondolj csak bele maximum 150 ml eszik meg az másfél deci.

Ilyenkor mindig soknak látszik csak.

2012. okt. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy beteg, lehet csak nem volt jó a pocija, vagy te ettél valami olyat ami nem esett jól neki, de figyeld a reakcióit és azt is, hogy mennyit eszik azóta, mert az az 1 liter az nagyon soknak tűnik nekem ami kijött belőle. Az én kisfiam azt nem bírta, ha paradicsomot ettem. Akkor mindig hányt. Sok savat csinált neki. Viszont ha nem eszik eleget vagy újra hányna, akkor be kell menni a kórházba, mert ők még nagyon hamar kiszáradnak.
2012. okt. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Én elvinném dokihoz vagy kihívnám az orvost, mert mégiscsak egy 2 hónapos pici babáról van szó. Esetleg a védőnőtökhöz nem tudsz fordulni, hogy mit tanácsol?

Lehet, hogy nincs semmi gond, hiszen az éjjel sem volt, de lehet, te is nyugodtabb lennél, ha beszélnél egy szakemberrel!

2012. okt. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Ha nincs folytatás és jó kedélyű, akkor nem kell aggódni. Azért 1 liter táp nem hiszem hogy volt benne, akkora nem is lehet a pocija, egy kis bababüfi is képes mindent beteríteni, egy nagyobb bukás elég egy fél kanapéra és szőnyegre (tapasztalat :-( ).
2012. okt. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
3: Egy nagyobb bukásra - főleg ha azóta jól van a gyerek - ki se megy az orvos! Ez teljesen normális egy babától, az enyémeknek is volt egy-egy váratlan taccs nagy ritkán, más gyereknek is.
2012. okt. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem valószínű, hogy beteg. Esetleg egy kicsivel többet evett a kelleténél, vagy egy büfi beszorult, és csak így tudott távozni.

Ha meg azóta nem hányt, akkor szerintem megnyugodhatsz.

Majd ha mentek orvoshoz, akkor esetleg említsd meg Neki a mennyiséget!

2012. okt. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

30.án megyünk orvoshoz, megemlítem neki mindenképpen.


Mi arra gondoltunk hogy aznap ivott először teát. Lehet hogy az nem ízlett neki vagy megkavarta a gyomrát?


A kisfiam nagyon sokat eszik, lehetett egy liter simán, de az is lehet tényleg, hogy csak soknak tűnt. Fél liter, biztos hogy volt.


Most alszik, és annyi furcsaság van hogy eddig csak ciciből evett és azt se sokat. Máskor, ilyenkor már két adag tápszeren túl vagyunk.

2012. okt. 24. 11:50
 8/19 anonim ***** válasza:
Én babám akkor csinálta ezt, amikor túl sokat evett. Kihányta a 300ml-t (mert ennyit evett estére), majd követelte a kihányt adagot. Amikor kapott enni, aludt reggelig. Aztán egy ismerős tanácsára lecsökkentettem az adagját. Most egy évesen 180ml vízből készült tápot iszik. Egyébként nálunk anyatejnél is előfordult, hogy orrán-száján jött vissza, de ő nagyon sokáig volt mellen (sajnos)
2012. okt. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Azért emeltem ki a kérdést mert az eset óta még kétszer hányt. Ma volt a harmadik.


Ez normális hogy ennyi időközönként hány? Nem túl gyakori ez? Vagy mire utalhat? Holnap beszélek majd a védőnővel.

2012. nov. 14. 17:41
 10/19 anonim ***** válasza:
lehet normális is, lehet reflux is. orvossal beszélj!
2012. nov. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!