Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? Kisfiam feneke...

Mit csináljak? Kisfiam feneke írtó vörös, kb 2 napja. Semmin nem változtattunk, se pelus, se törlő, se krém.

Figyelt kérdés
Szinte vérvörös. Gyakran van széklete, ma pl. 4szer. Lehet fogzik, és attól? Mit csináljak a kivörösödéssel??? Neogranormonnal kenem, de nem sokat javít, azt látom...
2012. okt. 24. 19:26
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Kislányom 9 hónapos és mi is ezzel szenvedünk most, ráadásul fáj is neki :-( Másodszor találkoztam nála ilyennel,foga még nincs,nálunk ez aktuális lehet,de azt figyeltem meg,hogy amikor 3-4 napig csak saját készítésű kaját (nem üvegest) eszik,talán akkor jön ki neki,lehet nincs közte összefüggés,de a múltkor is akkor kakilt többet és "erősebet".Tápszeres volt,ezért nála már három étkezés ki van teljesen váltva.Mennyi idős a kisfiad?
2012. okt. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
11-es vagyok, azt elfelejtettem,hogy nekünk a Sudocrem nagyon jó volt, két nap alatt rendbe hozta,remélem most is így lesz.
2012. okt. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
nálunk ugyanez volt amikor fogzott. napokig nem javult,közbe nagyon sokszor kakilt. aztán utána amikor nem volt olyan sokszor széklete,akkor már használt a krém/hintőpor
2012. okt. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Igen, az tényleg egy csodaszer! A két szélét le kell vágni nagyon éles késsel, majd kettévágni, és a belső részével jól bekenni a sérült felületet! De először tégy egy próbát, kis helyen kend be neki, és ha kis időn belül nem lesz pirosabb, akkor bekenheted.
2012. okt. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
14-es vagyok. Mármint az Aloe Vera. Bocs, ez lemaradt, de gondolom, tudtad miről írok. :)
2012. okt. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Szia! Az Aloe Vera növény levelének belső kocsonyás gélje nagyon jól használható akár sérülésekre, csípésekre is. Csak közel 300 féle aloe van, nem mindegy melyiket használod. A legjobb az Aloe Vera Barbadensis Miller. Használhatsz akár ebből készült stabilizált krémeket is a babaápoláshoz, vagy folyékony szappant a fürdetéshez és még sok egyebet.Nagyon sok jó tapasztalat van velük. Ha érdekel pár tapasztalat, akkor szívesen elküldöm emailben.
2012. okt. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Aloe Vera Spray,en erre eskuszom!!! szerintem ez a legjobb, a Sudokrem is jo,de az Alo-e nekunk hamarabb helyrehozta. Gygyulast!!!
2012. okt. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Amit írsz, az a tipikus fogzásos hasmenés. Amikor megindultak a fiam rágófogai (mind a négy egyszerre), akkor lett neki is ilyen. Hiába volt a villámgyors pelus csere, azonnal kicsapta a fenekét, szinte hólyagosra.

Nálunk bevált a Babylove fehér tubusos popsikrémje is, azóta is inkább azzal kenem a gyógyszertári helyett.

Sajnos, a fogzásos időszakot túl kell élni, gyakori popsimosás langyos vízzel, gondos krémezés (nagyon babafüggő, hogy kinél mi válik be, nálunk pl. a Sudocream nem jó), a lehető leggyorsabb peluscsere. Kb. egy hétig tartott nála ez a hasmars, hol kevésbé, hol jobban, a legdurvább a napközbeni 10 pelenka volt. Másnap, mint akinek elvágták az egészet, pár napon belül mind a négy fog át is tört.

2012. okt. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtettem, ha a szája körül is apró piros pöttyök vannak, ömlik a nyála, az arcát, állát is kicsapja a nyál, akkor az tuti fogacska lesz!

A szomszéd kissrácnak sebesre marta az állát, nyakát, még a füle mögötti részt is, mert még álmában is csorgott a nyál kifelé, speckó gyógyszertári krém hozta csak helyre.

2012. okt. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

hm.... rágófog? Az lehet nálunk még korai lenne. Még csak 6 foga van, és 8 hónapos a fiam. De amúgy a tünetek ugyanazok, mint nálatok: hasmars, neki is van kiütés az állán, ömlik a nyála...

Nagyon köszönöm a sok segítő választ!!

2012. okt. 25. 13:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!