Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg "elrontom" a gyerekem...

Tényleg "elrontom" a gyerekem ha nem hagyom sírni? Tapasztalatokat kérnék!

Figyelt kérdés

Pl. ha nem tud elaludni felveszem és elringatom vagy megszoptatom; a babakocsiban sír ezért magamra kötöm amitől egyből megnyugszik stb.

Nem lesz később baj ebből, hogy pl. nem tud egyedül megtanulni aludni, nem lesz majd önálló... (mindig ilyenekkel rémisztgetnek)


2009. aug. 9. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

megoszlanak erről a vélemények. Nehéz megtalálni az aranyközéputat, gondolom te is ezt szeretnéd. Én sem hagyom sírni a babómat, főleg azért mert 1. nem bírom hallgatni, 2. a sok sírástól köldöksérve lehet, 3. ha én nem veszem fel már anyósom itt áll a sarkamban hogy mért sír a gyerek.

Egyébként a sírás mértékétől, hangjától teszem függővé hogy felveszem-e és ringatom, vagy elég ha csak beszélek hozzá, simogatom, játszom vele. Mostmár nagyjából tudom mikor melyiket csináljam neki.

Én hiszek abban hogy ha nem is az 1. síróhangra, de a 2.-ra ugrom nem lesz baj, a folytonosság elvén, fontos a gyereknek hogy lássa anyuka ott van, nem kell sírni, és megnyugszik. Engem is rémiszgettek, de én tudom mi kell a babámnak, ezért úgy csinálom ahogy én gondolom. Szerintem te is tedd ezt, ne hallgass másokra, tedd azt amit jónak érzel!

2009. aug. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
csak majd később vigyázz vele. Ha rögtön ugrassz ha pityeregni kezd, középpontba fogja érezni magát, és akkor könnyen válhat "falkavezérré"
2009. aug. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én sosem hagytam sírni és semmi probléma nem lett vele (most 9 hónaposok vagyunk). Gyönyörű nyugodt közvetlen nagybabává nőtt :). Már egyátalán nem szokott sírni mert tudja hogy mindig a közelben vagyok elég csak "rikkantania". Sokáig az ágyba is velünk aludt mert kicsiként még gyakran felébredt éjszaka. Már ez sincs. Nyugodtan alszik a kiságyban.

Mondjuk hallottam már ellenkező tapasztalatot is, úgyhogy azt tanácsolom hogy bízz az ösztöneidben :).

2009. aug. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Egyetértek az első két válasszal, amiket eddig olvastam. Hozzátenném, hogy időnként tarts "felülvizsgálatot". Igen, nézd egy kicsit kivülről magatokat, hogy ki a "falkavezér". A legidelisabb kontroll az apja, ha kellő gyakorisággal van otthon (naponta) és lát titeket "kivülről". A pasik is gyöngédek tudnak lenni de ők reálisabbak is tudnak lenni. Ezért a párjaink a szülőségben is.
2009. aug. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
16%
na ez az. rikkant. Aztán mikor idősebb lesz minden szarért "rikkantani" fog és kihasznál..
2009. aug. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%

15 hónapos a lányom, és én sem hagytam sirni, elsősorban azért, mert iszonyat hangon birt orditani. Ennek ellenére nyugodt baba, bár úgy érzem kezdődik a dackorszak, na most kell majd igazán vigyázni, hogy mikor hagyod sirni és mikor nem. Egy picit nem szabad sirni hagyni. Ha sir akkor valamit jelezni szeretne, mert ugye ő még nem tudja másképp. Nyilván, ha nagyobbacska lesz, úgyis meg tudod különböztetni a hisztit a sirástól.

Jó babázást neked!

2009. aug. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%
Én azt olvastam, hogy amíg nagyon kicsi (kb 6 hónapos korig) nem tudja, hogy ezzel téged manipulálhat. Ha sír, akkor szüksége van rád. Igaz, vannak olyan gyerekek, akik állandóan azt akarják, hogy vegyed fel, de ez még nem hiszti. Az én kislányom az első 3 hónapban folyton sírt. Hát, nem tudtam mindig felvenni, de mindenhova vittem magammal, hogy ne legyen egyedül. Most egy éves, nagyon ritkán sír, viszont nagyon vidám.
2009. aug. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia. Nyilván üvölteni ne hagyd, annak nem vagyok a híve. Viszont legyen előtted a mi példánk! Mi még 14,5 hónapos kora ellenére is ringatva altatjuk, mert nem szoktattuk hozzá, hogy az ágyban letéve aludjon, akár úgy, hogy ott vagyunk mellette, akár úgy, hogy nem. És most már majdnem 10 kiló! Szóval vigyázz azért, miben vagy engedékeny és miben nem. Én annak lennék a híve (ha az én lányommal meg lehetne csinálni), hogy úgy altatni, hogy letenni az ágyba és ott lenne vele, amíg el nem alszik. Nem írtad mennyi idős a babád, de még viszonylag kicsi korban jó esélyed van arra, hogy megtanuljon egyedül aludni. A többi dologban nem bánom, hogy engedékeny voltam és a gyerekemet tartottam szem előtt. Pár hónapos korában én is folyamatosan cipeltem, mert nem volt el sehogy sem. Amióta felfedezi a világot, nem akar a kezemben lenni, úgy kell "kikönyörögni" egy kis dédelgetést. De az altatást az elszúrtuk. Remélem Ti ügyesebbek lesztek. 14,5 hós kislány anyukája.
2009. aug. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!