Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukák! Szerintete...

Tapasztalt anyukák! Szerintetek is "tragikus" a helyzet? Fejlődés (súly, egyebek) és mozgásfejlődés 6 hósan! Bővebben lent.

Figyelt kérdés
6 hónapos vizsgálaton jártunk nemrég, ahol az orvos szerint a lányomnak már lassan másznia is kéne, mutatott egy pózt, ahogy szerinte raknom kéne, ezzel is elősegítve a mászást!DE!Ő még nem is kúszik, csak forog, nem bírja így megtartani magát, miért kéne erőltetnem neki??Emellett nem felelt meg az sem számukra, hogy csupán csak megduplázta a súlyát, és nem 7 vagy 8 kg legalább:( 3 kg-val született, 2900-al hoztuk haza, most 6150 gramm!Szépen eszik, mosolygós, kiegyensúlyozott baba, de ő így hízik, nem értem miért baj ez? Már hozzátáplálunk, de az sem volt jó, hogy nem szeret minden főzeléket:) És , hogy nincs még foga azon is csodálkoztak! Őszintén szólva szerintem nagyon siettetni akarják, de nagyon érdekelne mások véleménye is!!!Más is megkapta mindezt??Csak azért zavar mert úgy néztek rám, mint ha katasztrofális lenne a helyzet, pedig szerintem minden rendben! Köszönöm!!!
2012. okt. 25. 12:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is minden rendben van! Ne aggódjál! Nagyon szépen fejlődik a baba, a súlya is jó, és az a lényeg, hogy jóétvágyú, vidám, mosolygós. Még az sem baj, hogy nincs foga.
2012. okt. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is hasonló volt a helyzet a kisfiammal. Én gyerekorvost váltottam, aki szerint minden rendben volt!
2012. okt. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan fogják mondani, hogy vidd tornászhoz, dévényeshez stb. Én is keresztül mentem rajta. Az én lányom 7 hónaposan kezdett el forogni, rögtön utána kúszni, 9 hónaposan kezdett el mászni, és szintén 9 hónapos volt mikor megtanult ülni. 10 hónaposan állt fel először, 11 hónaposan kezdett bútorok mentén lépegetni, most 14 hónapos és már nem akar babakocsizni, csak sétálni, ha megfogja a kezem, akkor rohanni kezd.

8 hónaposan jött ki az első foga, most is csak 5 van.

Ne figyelj rájuk, a babád jobban tudja, mit mikor kell csinálni mint az orvos vagy a védőnő.

2012. okt. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
68%
Érdekes egy orvosotok van.Az én fiam 10 hónapos korára duplázta meg a súlyát,7 hónaposan jött az első foga,mászni 10 hósan kezdett el,ugyan úgy,mint felülni,meg felállni.Soha semmilyen mozdulatsort nem erőltettünk neki,nem láttam értelmét.Két éves múlt,teljesen egészséges,értelmes kisfiú,pont,mint a kortársai.
2012. okt. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Első gondolatom:ezek hülyék.

Az én fiam sem kúszik még - mindjárt 6 hós - "csak" forog. Ő mondjuk 9 kiló, nekem meg azért szólnak be, mert ez sok-amúgy 73 cm és tápszeres és nem kövér.

A férjem kollégájának a fia kb 11 hónaposan kezdett fogat növeszteni.

Nem ízlik minden? Miért ők mindent szeretnek???


Minden gyerek más, nem vagyunk egyforma robotok.

Neked van igazad.

2012. okt. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom 2810g-mal született. 6 hónaposan 6060g volt, 7 hónaposan kezdett el kúszni és 8 hónaposan mászni. Nyugi semmi baj. 7 hónaposan tudott egyedül ülni. Anyatejes baba volt és 5 hónaposan kezdtem el csak a hozzátáplálást.
2012. okt. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 7 hósan kezdett kúszni, 8 hósan mászni. 7,5 hónapos volt, amikor áttört az első foga.

Nem tudom, hol tanult a ti dokitok, de nekem soha még csak hasonlót sem mondott a gyerekorvos.

2012. okt. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Szépen gyarapszik, egyáltalán nem értem a kritikákat. Minden baba más. Az első fiam 8 hósan kezdett el fogzani, eszembe nem jutott aggódni e miatt. 11 hósan állt föl, és 1 évesen kezdett járni, a többire megmondom őszintén nem is emlékszem, pedig 3 éve történt, de nem jutott eszembe, hogy ezeken aggódjak, hisz egészséges, szépen fejlődő baba volt,és szerencsére nem találkoztam a tiedhez hasonló orvossal, védőnővel, aki belém ültette volna a parát.
2012. okt. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Golan Trevize ***** válasza:

A súlya szerintem rendben van.


Viszont ha jól értem, akkor doki nem azt mondta, hogy probléma, hogy nem mászik, meg erőltetni kell, hanem mutatott egy pózt, ami segíteni fogja a mászsá megtanulásában.


Nálunk a fogak 8 hónaposan kezdtek el jönni, az egyiknek 10 hónaposan még mindig csak kettő van.


Mondjuk mozgásban meg elég jól állnak, önállóan mennek.

2012. okt. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Èn külföldön élek, itt van egy kiskönyv a gyerekeknek is amiben vezetik a fejlödést, és ott x-ik be a gyereket hogy benne van-e a normál értékben.


6 hósan a minimum súly 6,5 kiló, átlag 8 kg.

Ha valaki nem esik vagy túl esik a normál határokon akkor csinálnak egy testtömeg indexet és abból már is látszik, hogy túl van etetve vagy alultáplált.

ha centiben is kicsit kisebb az átlagnál (63 centi a minimum), akkor jól van minden. Akkor van baj ha a centiben a maximumot veri, kg-ban meg a minimumot.


Az átlagos gyerek fejlödése pedig a következö:

4 hósan fordul hátról hasra, majd 5 hósan vissza. 7 hósan elkezd kúszni, 8 hósan mászni, ülni,´9 hósan állni 13 hósan menni.

ez egy világ átlag a gyerekeknél, természetesen vannak eltérések. vagy is a gyereked abszolút átlagos mozgás területén.

2012. okt. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!