Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet tenni? Fél a porszív...

Mit lehet tenni? Fél a porszívótól, egyedül nem is tudom kiszívni az orrát.

Figyelt kérdés

1 éves elmúlt, nagyon be van dugulva az orra, tengervizes orrsrayt használok neki, de ha ki akarom szívni, mint az örült ordít, rúgdos, kapálódzik. Egyik kezemben az orrszívó, másikkal pedig le kellene fognom a fejét és a két kezét.

Van más megoldás a porszívón kívül?


2012. okt. 25. 13:57
 1/9 anonim ***** válasza:
hátára fektetted rátezsel egy takarot a testére feje mőgé ülsz megfogod a két térdeddel óvatosan a fejét a másik kezeddel az állkapocsát és kiszivod. vagy kedvnec játékán megmutatod ez nem fáj az enyémazután tanulta meg perfektül használni s maga kéri már
2012. okt. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

arcüreggyulladás, középfül gyulladás

ezeket el kéne kerülni, ez most egy olyan időszak amikor fél a prszívó hangjától, de nem okoz semmi maradandó károsodást a kis lelkében, ha kiporszívózod az orrát. Az viszont okozhat károsodást, halláscsökkenést, ha fel kell szúrni a fülét. Tehát marad a porszívó, jobbat nem tudok. Az nagyon jó, hogy előtte tengervizessel fellazítod. Ülj le vele a földre, vedd az öledbe rád merőlegesen, a testednél lévő karját tedd a hátad mögé, a lábait fogd a Te 2 lábad közé. Már csak 1 karja és a feje van szabadon. Egyik kézben az orrszívó, másikkal fogld a kezét, a karoddal pedig tartod a fejét. Nem nagy ördöngősség. Kapálózni nem tud, ordítani igen, de nem fáj az orrszívás, ha nem hiszed, próbáld ki magadon. Nekem ez volt az első, ahogy megvettük, hogy kipróbáltam, mielőtt a gyereknél bevetettem volna. Mondogatod neki, hogy milyne ügye,s ohgy mindjárt kséz és én a végén meg szoktam mutatni az eredményt is nekik, így látják, hogy nem volt haszontalan a művelet. Kitartás, ki kell onnan jönnie a váladéknak, 1 évesen pedig még nem tud hatásosan orrot fújni.

2012. okt. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A lányom is ezt csinálja. Nagyon nehéz az orrszívózás. Betekerem takaróba, melléülök, egyik lábamat átteszem rajta, az egyik kezemmel a fejét magamhoz szorítom, másik kezemben az orrszívó, így úgy-ahogy sikerül. De mindig nagyon sír. Ha utána megmutatom neki az "eredményt", azonnal megnyugszik.
2012. okt. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Leteszed egy nagy ágyra, vagy a földre egy szivacsra a hátára, lovagló ülésben "ráülsz, a kezei a teste mellett, így csak a fejével kell megküzdeni, ahogy forgatja.

Persze, a ráülés csak képletes, nem nyomod ki belőle a szuszt.

Ez nem szeretem-nem szeretem kérdése.

Amúgy meg lehet velük szerettetni. a fiam 17 hós, és már magának csinálja. :)

A nővére meg versenyzik, hogy az övét először.

Próbáljatok vicceln, plüss állatnak-ennek-annak kiporszívózni az orrát, stb..:)

2012. okt. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
betekerem fürdőlepedőbe,lefektetem az ágyra és hajrá :)
2012. okt. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy ki kell porszívózni az orrát, nem is akarom benne hagyni.

Köszönöm.

2012. okt. 25. 14:25
 7/9 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb mód: terpeszülésben ülsz, a babádat a hátára magad elé fekteted úgy, hogy a feje feléd legyen. A combjaid alá teszed a karjait, valamint a combjaiddal összeszorítva tartod a kis fejét, hogy ne tudja forgatni. Sitty-sutty kész. A kislányom már beletörődve rakja szét a karjait, mikor tudja, hogy orrszívózás következik.
2012. okt. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én úgyszoktam csinálni, hogy terpeszbe leülök a földre, 2 lábam közé fektetem a lányomat. Combommal össze tudom fogni a fejét, a 2 keze meg a combjaim alatt van. Így szabad mindkét kezem. A lába meg messze van, nem veszélyes rám nézve...
2012. okt. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is úgy csináltam, mint moira. Egyedül voltam, kénytelen voltam valahogy megoldani. Mivel az elektromos orrszívó hangjától is félt (meg minden más hangos dologtól is), én a kis gumis kézi szippantós orrszívóval csináltam, azt jobban elviselte, 1,5 évesen már magának nyomkodta, 2 évesen megtanultunk orrot fújni.
2012. okt. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!