Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti is rákiabáltok a gyerekre,...

Ti is rákiabáltok a gyerekre, ha rosszat csinál?

Figyelt kérdés

Másfél évesemre mostanában többször is rákiabáltam (akaratom ellenére), hogy XY! NEM SZABAD! De jó hangosan.:( Többnyire mert valami veszélyes dolgot csinál...pl. a kályhát akarja kinyitni, ilyesmi... bár volt, hogy akkor is ráripakodtam, amikor nem kellett volna, pl. "csak" belecsapott a kajába.

Én vagyok csak ilyen türelmetlen?


2012. okt. 26. 13:51
 1/7 Bogyo110 ***** válasza:
100%
Sajnos nem vagy egyedül a dologgal én is sokszor felcsattanok 20 hónapos a lányom de olyan akarattal hogy sokszor majd megpukkanok tőle! addig jó mig csak a hangunkat emeljük fel és nem a kezünket.Bár én már volt hogy kicsit rálegyintettem a kezére ,na akkor ő meg az enyémre .Csak kitartás és türelem !
2012. okt. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ön és közveszélyes dolgot csinált, akkor igen, kiabáltam, mert jobb ha megsértődik ezen mint valami komoly baj történjen. Anyukám egyszer rám szólt, hogy ne kiáltsak rá, mert megijed. Én meg mondtam, hogy ijedjen is csak meg, tudja meg hogy az nagyon rossz, inkább sírdogáljon pár percet mint valami végzetes történjen.
2012. okt. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnso igen. Én is hamar csattanok. Nekem 20 hónapos a lányom, és erőteljesen feszegeti a határait. Sokszor úgy érzem, nem áll másból a napom, mint a NEM és a NEM SZABAD ismételgetésével. :(
2012. okt. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mindig meg mondom neki hogy nem szabad, meg egy kicsit erélyesebben szoktam rászólni, elmélyítem a hangom, hogy tudjon különbséget tenni. Amikor valami nagyon nagyon nagy hülyeséget csinál akkor rákiabálok, de ez 2szer fordult elő. Ebből azt vonja le hogy ez már nagyon nagy hülyeség volt. De nem szabad kiabálni a gyerekkel, gondold át neked hogy esne, ha rád kiabálnának?



Nem jó egy gyereknek ha sokat kibánlak vele, a végén már mindenért! Tudom az én apám is ilyen volt eredmény: minimális a kapcsolat köztünk.



Inkább magyarázz el neki minden az ö nyelvén, ha kell többször is.


18 hónapos fiú anyukája

2012. okt. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Előfordul sajnos, azóta vettem vissza amióta a gyerek rosszat csinál és kiabálva közli amit én szoktam kiabálva, pl felmászik valahová és kiabálja nekem hogy "SZÁLLJ LE!", ekkor leesett hogy tőlem tanulta:-) de nem ordítok nap mint nap és már szoktam bocsánatot is kérni, ha úgy alakul, megérti, megbeszéljük. 20hós.
2012. okt. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem kiabáltam vele túl sokszor eddig és nem is akarok. Mostanában viszont egyre veszélyesebb dolgokat művel, rendesen feszegeti a határokat.

Persze, szépen elmagyarázom neki, de nem használ!:( És én is egész nap mondom, nem, nem szabad! De volt pár olyan helyzet, amikor kiabáltam, pedig nem akartam! Talán mert én is megijedtem a szitutól, nem tudom...talán fáradt is vagyok....

Korábban nem volt ilyen, nem emeltem fel a hangom, de az utóbbi hónapban igen, néhány alkalommal...

Köszi a válaszokat, mostmár azért nem érzem magam annyira rossz anyának!

2012. okt. 26. 14:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is néha felemelem a hangom ha olyat csinál vagy már elfogy a türelmem,de inkáb mélyeb hangon szolok rá amit persze utánoz mivel a kutyusunk is ha roszalkodik ugy szolok rá.Gyorsan megtanulják a dolgokat föleg amit nem szabad.Néha a hajam égnek áll.Most hogy,náthás lettem kicsit türelmetleneb vagyok sajna remélem gyorsan elmulik és utána minden oké lessz megint.
2012. okt. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!