Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki gondolja jól, és ki tévesen...

Ki gondolja jól, és ki tévesen (babaruha vasalás)? Ki mit vasal, és mit nem?

Figyelt kérdés

Az elmúlt héten elkezdtem kimosni a babámnak szánt ruhákat. Én úgy gondolnám, hogy majd mikor már közeledünk a születéséhez, akkor ki is vasalom. Anyum viszont azt mondja, hogy a ruhákat nem kell vasalni. Most akkor ki az aki jól gondolja / mondja?

Ti mi az amit kivasaltok a babátoknak és mi az amit nem?

holnaptól 31 hkm


2012. okt. 27. 08:43
1 2 3
 1/29 Eneh12 ***** válasza:
100%

A vasalással igaziból fertőtlenítesz is, hiszen forró.

Azt javaslom, hogy főleg az elején mindent vasalj ki.

Kb. 1 éves korig teljesen külön szokták kezelni a baba ruháit.

2012. okt. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 gabszem ***** válasza:
53%
semmit se vasaltam, nem disznóólban élünk. Szerintem felesleges, másra se volt időm az elején, nem hogy a pici ruhák vasalására. De majd látod, hogy lesz-e kedved és időd rá.
2012. okt. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
70%

Mi sem disznó ólban élünk !!

Mégis kivasalok mindent amit a 3 hónapos babámra adok,mert fertőtlenít. Nekem nem fáradság,mert a baba érdeke.

2012. okt. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
85%
Így van, a vasalás fertőtlenít. De nem tudom, valahogy nekem olyan természetes volt mindig, hogy kivasalva tettem el a szekrénybe mindig a frissen mosott kis ruhácskáit. Különben is, én szeretek vasalni, engem kikapcsol, megnyugtat, esténként szoktam, tévézés közben, mikor a gyerek már alszik. 3 éves elmúlt, de az ő ruháit még mindig vasalom, természetesen már nem a fertőtlenítés miatt. Sok melegítőnadrágja van, hosszú ujjú pamut pólók, és ezek valahogy szebbek kivasalva. Magamnak így is kell egy csomó blúzt, inget vasalnom, mert bankban dolgozom, semmibe nem kerül, hogy azt a pár ruciját is kivasalom. Próbáltam már, hogy nem vasaltam, de hülyén nézett ki, mert tényleg gyűröttnek láttam.
2012. okt. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
93%

Szülés előtt mindent átvasaltam, a zokniktól a textilpelusokig, mindent.

Ahogy nőtt, úgy hagytam el a dolgokat vasalás szempontjából, pl. zoknit nem vasaltam, később a plüss ruhákat sem.

Kb. fél éves koráig a bodykat, rugikat vasaltam.

Lekerült a padlóra a fiatalúr, onnantól nem láttam értelmét a vasalással fertőtlenítésnek, így azóta csak azt vasalom, ami nagyon gyűrődős, elmenős ruha.

Szerencsére nem érzékeny bőrű, de mondjuk ekcémás lett volna, akkor biztos még most is vasalnám.

2012. okt. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ma már ennek igazából nincs jelentősége. Vasald ki, ha ettől nyugodtabb leszel, de tényleg nem fontos. Szerintem régen fontos volt, mert alapból nem tudtak olyan nagy tisztaságot tartani, mint ma, és többet dolgoztak piszkos dolgokkal. Szerintem a kézmosás se volt olyan nagy divat, úgyhogy fontos volt a baba előtt megállítani a bacikat. A babaruhák is azért voltak fehérek, hogy jobban lehessen fertőtleníteni őket.


De talán a legjobb lenne, ha kikérnéd a védőnő tanácsát, hiszen ő elég tapasztalt a kérdésben, tudja, hogy minek van jelentősége és mi az, ami már csak hagyomány.

2012. okt. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
73%
Én az elején mindent kivasaltam és kb. 3 hónapos koráig vasaltam és külön mostam rá, de utána már nem.
2012. okt. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
45%

A "nagykönyv" szerint kellene, de szerintem nem fertőtlenít jobban mint a mosás, mert amilyen hőfokon kivasalod, olyan fokon mosni is lehet. Fordítva: nem vasalhatod magasabb hőfokon, mint ahogy már amúgy is kimostad.

Terhesen kivasaltam mindent, mióta megszültem szinte semmit. Hozzátenném, hogy van szárítógépem, így a ruhák nem gyűröttek. Ha gyűrött lenne kivasalnám.

2012. okt. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 Jégtánc ***** válasza:
74%
Nem vasalok,első gyermeknél még igen,aztán gyorsan leszoktam róla .Tök felesleges.Másra fordítom azt az időt inkább:)Saját cuccainkat sem vasalom,mondjuk páromnak nem is kell inget viselni az irodába.Úgy teregetek,hogy ne kelljen vasalni:)
2012. okt. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
81%
én a szülés elött kivasaltam a kisruhákat ,de utána nem viszont mai napig külön mosom a gyerekruhákat .
2012. okt. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!