Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki gondolja jól, és ki tévesen...

Ki gondolja jól, és ki tévesen (babaruha vasalás)? Ki mit vasal, és mit nem?

Figyelt kérdés

Az elmúlt héten elkezdtem kimosni a babámnak szánt ruhákat. Én úgy gondolnám, hogy majd mikor már közeledünk a születéséhez, akkor ki is vasalom. Anyum viszont azt mondja, hogy a ruhákat nem kell vasalni. Most akkor ki az aki jól gondolja / mondja?

Ti mi az amit kivasaltok a babátoknak és mi az amit nem?

holnaptól 31 hkm


2012. okt. 27. 08:43
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! :)

Hát azt hiszem, hogy szülés előtt azért kivasalom, aztán a továbbiakban meg majd meglátom. Max. tényleg megkérdezem a védőnőt is erről.


Többen kiegészítettétek a választ azzal, hogy külön mostok a babára. Természetesen én is külön mostam most a ruhácskáit. De meddig kell így?

Ki meddig mosott külön?

2012. okt. 27. 12:27
 22/29 Jégtánc ***** válasza:
26%
1-2 hónapig.Nincs annyi cucca,hogy minden alkalommal tele mosógépet pakoljak,félig üresen meg nem indítom el.
2012. okt. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem vasaltam a babaruhákat. A fehéreket fertőtlenítettem, és minden ment a szárítógépbe, ami magas hőfokon jól átforgatta, így megvolt a hőkezelés is.

(Többek között ezért szeretem a szárítógépet. :) )

2012. okt. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Én eleinte mindent vasaltam, aztán mostanra (15 hónapos) oda jutottunk, hogy csak akkor tudok vasalni, amikor alszik, de mivel nagyon rossz alvó, így inkább a vasalás helyett olyankor én is pihenek. Csak azt vasalom, ami gyűrött (övéből is, miénkből is).

Mosni is csak eleinte mostam külön. Amúgy is sensitív mosószert, öblítőt használtam, így feleslegesnek tartottam külön mosni. Nem végzünk piszkos munkát, se én, sem a párom.

2012. okt. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Én nem vasaltam. Szárító gépem van ami mosás után forró levegővel nyomja át. Plusz gyűrődés gátlós. Tehát nekem inget sem kell vasalnom. Viszont egyszer nagymamánál hagytunk egy ruhácskát aki öblítőt használt, hogy lágyítsa a ruhát. Közel annyira sem volt puha mint a szárítós ruha. Egy térben van az emeleten a hálószobánkkal így lefekvés előtt használom és télen jól fel is fűti:) Arról nem is beszélve, hogy rengeteg időt spórol meg a teregetés és a vasalás mentesítésével. A flotír anyagokat (pl kifogó) ugyan olyan puhává teszi mint ha új lenne. Mamáéknál minden ,,szúr" és elhasználódnak a törölközők. Már 10 éve van (3 éve van egy újabb) és tényleg ajánlani tudom. Ugyan olyan hasznos dolog (FŐLEG KISBABA MELLETT) mint a mosogatógép, a párológép,a sterilizáló... rengeteg időt kapsz ajándékba és kb másfél óra helyett 5 percet vesznek igénybe a ruhák. Márpedig baba mellett rengeteget fogsz mosni!
2012. okt. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Én máig mindent vasalok neki, 8 hónapos a lányom. Öblítőt nem használok, vasalás nélkül keményebbek a ruhák. Így tiszta illatúak, pihe-puhák és szép simák. A barátnőim közül viszont többen nem vasalják. Én így szeretem, de senki nem fog megszólni, ha nem vasalsz.
2012. okt. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Én eleve szeretek vasalni, közben tévézek. A mi ruháinkat is sokat kell/ett vasalni, én bankban dolgoztam, férjem szakács, úgyhogy blúz, nadrág, neki kabát, kötény, nadrág. Vasalom a farmert, pólót, melegítőt (ami olyan), ágyneműt. Régen még a konyharuhát is kivasaltam, de arról már leszoktam. Szeretem, ha vasalt a ruha, akár az övé, akár a mienk, mert szebb. Ja, a textilpelust is vasalom, sokkal normálisabban néz ki, mint gyűrötten, DE ha nem szeretnék vasalni, akkor nem tenném, mert nem hiszem, hogy annyira fontos. Max tényleg nagyon az elején.
2012. okt. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Talán 1.5 hónapos koráig vasaltam. Utána nem. Most 1 éves, de még külön mosom a ruháit. Annyi van neki, hogy még 3 csoportba is tudom szortírozni őket, pedig hetente mosom őket.
2012. okt. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
3 gyerekem van és 3 annyi ruhát gyártanak föképp a lányom hogy 2-3 naponta mosom a gyerekruhákat külön.a mienktöl.
2012. okt. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!