Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van akinek hamarabb indult el...

Van akinek hamarabb indult el a babája az átlagnál? Mikor?

Figyelt kérdés
és mikor állt fel először?
2012. okt. 27. 11:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mi az átlag? :o)

Első gyerekem 16 hónaposan indult el, második 12 hónaposan már szaladt. Mindkettő kb. 8 hónaposan állt fel kapaszkodva először.

A harmadikból nem tudom mi lesz, mert 4,5 hónaposan már négykézláb "pacizik".

2012. okt. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az első gyerekem 13 hónaposan, a második 9 hónaposan.Nekem ez elég korai volt,jobb lett volna, ha kicsit tovább másznak.Amúgy mi az átlag?
2012. okt. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A lányom 10,5 hnaposan tette az első lépéseit,2 hónaposan szaladt.Én 9 hónaposan kezdtem el járni.
2012. okt. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
*2 hét múlva szaladt :)
2012. okt. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
7 hónapos kora körül kapaszkodva felállt, 9 hónapos kora körül kapaszkodva járt, 10 hónapos kora körül tette az első önálló lépéseit kapaszkodás nélkül, 11 hónaposan már egyedül sétált oda a karácsonyfához, addigra már stabilan járt. :) 1 éves korára már szaladt rendesen.
2012. okt. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Sok helyen 12 hónapot írnak átlagnak.Csak azért kérdeztem, mert babám nagyon hamar felállt már.5 hónapos volt.Most 7 és már kapaszkodva oldalazva lépeget.Én is azt szeretném ha mászna sokáig, de úgy látom lassan elindul.Egyáltalán nem örülök neki, hogy ennyire hamar csinál mindent.Már 5 hónapos korától egész napos program utána menni, figyelni minden lépését.

Csak azért tettem fel a kérdést, hogy tudja viszonyítani, hogy első felállástól kb. kinek mikor indult el a babája.Most komolyan létezik olyan, hogy 8 hónaposan járjon?

2012. okt. 27. 12:28
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg, hogy mit mennyi ideig csinál, hanem hogy egyik fázis se maradjon ki, egymásra épüljenek.

Az a baba, aki tud járni, attól még mászik négykézláb is.

(Ellentétben a kúszással, ami viszont ki tud maradni, ha már megtanul mászni.)

2012. okt. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom 8 hónaposan állt fel, 1 hét múlva már kapaszkodott a bútorok mellett. 10,5 hónaposan meg elindult. És nem igazán mászott. Most 20 hónapos, ha mászik, az olya, mintha lassított felvételt néznék.
2012. okt. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kislányom mászik is, de amint talál egy bútort vagy bármit amibe bele tud kapaszkodni feláll.Néha már nem is kapaszkodik.Viszont nálunk a kúszás az kimaradt.Olyat nem csinált, mert már 4és fél hónaposan négykézláb állt.Ebből ült fel..Szóval nem kúszott!
2012. okt. 27. 14:51
 10/11 anonim ***** válasza:
A kúszás nem baj, ha kimaradt! A mászás a fontos, hogy meglegyen, ugyanis az, mint ellentétes mozgás (egyik oldali kéz-ellentétes oldali láb) segíti az agyféltekék összehangolódását, érését.
2012. okt. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!