Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ilyen nehéz a rossz evő...

Miért ilyen nehéz a rossz evő babákkal anyukák?

Figyelt kérdés
Megint csak beütött nálam az el kettyenés. Ti hogy vagytok ezzel? Én mindig elhatározom nem baj nem eszik nyugodt maradok. De mindig elkeseredek. Persze ma is két kanál után ő már indult utjára az etető székből. Jön a kérdés, ki vegyem ne vegyem? Ha nem veszem megint hiszti lesz ha kiveszem megint nem evett ebédre. nem baj kiveszem majd egy óra múlva talán.... El telt egy óra.. nah talán eszik... fújjog nem kell. Próbálkozom mással. nah talán ez kell. Ááá megint egy két kanál és indul útjára...... Izelítő a mai napunkból. Elkeseredtem. segítsetek.... :(
2012. okt. 27. 21:57
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nem cáfolni akarok mert volt egy hét mikor meglepően sokat evett és hittem hogy a bérescsepp cebion párosítás miatt van....... de most hiába kapja semmi......
2012. okt. 27. 23:17
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megértelek, kérdező! 16 hónapos a fiam, kb 3-4 hónapja rémálom az evés. Nálunk is az volt a gond, hogy elkezdte, hogy csak játékkal hajlandó enni, ez ment egy ideig, utána már mindig törnöm kellett a fejem, hogy mivel foglaljam le... Nem akart enni az etetőszékben, én meg holt ideg voltam, hogy már megint nem eszik... 2-3 falat után már ment volna. Minden etetés előtt gyomorgörcsöm volt, hogy vajon mi lesz, mennyit eszik, azt is milyen módon... Pfff. Nekem is mondták, hogy vegyem ki a székből, kövi evésig ne adjak neki mást, de egyszerűen én ezt nem bírtam, mert gondoltam mi van ha éhes marad, vagy nem tudom. Aztán egyszer marhára pipás lettem. Szokásos mizéria, nem akart enni, stb. Kivettem a székből, és nem kapott a következő evésig. Ez sem hatott, mert akkor sem evett, de rá jöttem mi volt a gond! Az etető szék. Ugyanis mint kiderült, utálja a fiam. Egyszer ült a számító gép előtt, és úgy hoztam neki a kaját, zenét hallgatott, meg nézte a klippet, és láss csodát, úgy evett mint egy kis angyal. Következő evésnél megint, majd megint. Tudom, hogy nem ez a legjobb megoldás, de így a gép előtt meghallgat 2 számot, és addigra szép adag kaját be is pakol... Szóval nálunk a "zenés" etetés jött be. A 30-60 perces evések így 5-10 percre csökkentek. Már nem idegeskedek ha enni kell, mert eszik. + azon sem idegesítem magam, hogy mennyit eszik. Megtanultam "bízni" benne, ha jelez, már nem tömöm bele a kaját, hiszen tudom, hogy jól lakott. Ez is sokat segített nekünk. Kb 2-3 hete eszik szépen. Az óta én is kicserélődtem, sokkal nyugodtabb, türelmesebb vagyok (előtte az evés miatt idegroncs voltam) teljesen más hangulatban telik a nap. Egyébként az én fiam is sovány, mert mind össze 8600gr... (Mondjuk apával mi sem vagyunk nagyok) de ő ilyen, már elfogadtam. Próbáld ki, hogy lerakod a gép elé, youtubra beírod, hogy gyerekdalok, és kezd el azt játszani neki, hát ha úgy ő is enni fog. Sok sikert, kitartás!
2012. okt. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Na én ezen kb. egy hónapig aggódtam, aztán lesz@rtam!:)

Nem mondanám,hogy nem eszik a fiam (10 hónapos), de nem sokat, és azt is lemozogja, illetve hosszú baba lévén, elveszik rajta.

Nyilván látom a dokin,hogy nem hízik annyit,mint kellene, de azt mondta,hogy amíg nem fogy, addig nincs gond. Ő ilyen kis vékonyka. Ez van! Tömni nem tudom, nem is akarom!

Már a születésekor is mondta a doki,hogy arányos baba, nem kell minden csecsemőnek hurkásnak lenni!

Ez van, elfogadom!

2012. okt. 28. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ismet a 4 eves anyukaja vagyok. Ezt kihagytam, amit a 12. valaszolo irt. Termeszetesen mindenki ugy csinalja, ahogy akarja, ha nekik ez megfelel, de ez az, amit nem javasolnak a könyvekben. Mivel nalunk a születese ota ez ment, szerintem minden lehetseges irodalmat elolvastam a temarol, neten is, meg egy nemet nyelvü csak erröl szolo könyvet is. Sokat irhatnek magunkrol. (Pl. 2 honaposan az orvos le akart beszelni a szoptatasrol, mert akkoriban eppen visszaesett a sulya, vagy hogy mindig az also hatart surolta, igy 1 eves kontrollon is alatta volt, miközben egyszerüen nem volt hajlando enni, az orvos persze mindjart rajtam kereste a hibat...stb - de ezek nem segitenek rajtad, felesleges reszletezni.) Emiatt tenyleg mindent megtettem. Viszont ez a jatek, figyelemeltereles modszer nalunk is ment egy ideig, mivel a ferjem egyszerüen ilyen jatekos tipus, automatikusan "raszoktatta". Mindig lestoppoltam, de mindig ujra kezdte, na akkor meg pluszban a csaladi veszekedesek is. :(( Mert ugye az is fontos lenne, hogy jo hangulatban teljenek az evesek, poziziv erzes kapcsolodjon hozza! Vigaszkeppen erröl meg azt olvastam, hogy a gyerek meg fogja szokni, hogy anyaval mashogy megy az eves, mint apaval, de öszinten szolva en egesz kisgyerekkoraban ebböl csak azt tapasztaltam, hogy velem semmit sem evett.

Eredetileg az ehseg csillapitasara kene enni, es az izeket elvezni, nagyjabol ennyi a helyes evesi szokas. Ha mellette pl tevet nez: innen szarmazik az a szokas, hogy kesöbb nehez abbahagyni a teve elötti nassolast, mert erösebben rögzül benne, hogy közben enni kell. Kesöbbi tulsulyproblemak...stb. Szoval en elhiszem, hogy egyszerübb elterelni a figyelmet, es teljes mertekben megertem azokat, akik feladjak es ezt valasztjak, mert en is nagyon "ki"-voltam. (Meg emellett mas dolgok miatt is.) De azt mindig tudd, hogy az evessel szokast is kialakitassz, ami lehet jo es rossz szokas. A masik, hogy a gyerek ugy tanul, hogy leutanozza a szülei viselkedeset, igy nem mindegy, milyen peldat mutatunk ebben sem (pl en gyakran felugralok, csoda, hogy ö is?).

Igy szerintem ahogy a 13. irta, kellene tudomasul vennünk a hatarainkat, es hogyha amugy minden rendben, egeszseges, akkor elfogadni, hogy neki ennyi etel eleg. Csak amennyire lehet, az etel minösegi legyen, tapanyag es ne üres kaloria.


6.

2012. okt. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szia!

16 hónapos a fiam, 1-2 hónap rémálom volt az etetés, írtam is ide!

4 napja kibújt a rágó foga, a gyerek azóta annyit eszik, hogy nem akarok hinni a szememnek. Én már azt szoktam meg, hogy nem eszik, nem is kinálom, sem uzsonnával sem tízóraival szegény gyereket,mert ugye feladtam az elmúlt 1-2 hónapban, erre ő mutogat az etetőszékére, meg a szekrényre hogy éhes!

Nem lehet, hogy fogzik a tiéd is?

2012. okt. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Sziasztooook :) Köszönöm a tippeket. Utolsó: De igen jön a 13. és az a baj hogy ez szem fog is. De tudod ha épp nem vagyunk fogzásos időszakban sem eszik annyit mint más babák. és hát ilyenkor persze hogy oda vagyok mert így annyit sem eszik mint máskor. 12-nek :) nehogy azt hidd nem próbáloztam ilyesmi dologgal is :D Van egy kis notbook-om :) nekünk asztalra szerelhető etetőszékünk van, szóval az asztalon volt a gép és mentek a gyerek dalok.... A twinki twinki little star-tól a bingo song-ig minden zenét meghallgattunk de a kajázás helyett csak táncizot meg tapsolt :D Szóval én már nem tudom mit csináljak. Ráadásul mostanában ő akar enni egyedül kanállal, én meg hagyom hisz van valami ösztönző erő a kanalazás de amikor látom hogy a fele fele sem megy a szájába mert lehullik csak ülök ott és nem tudom mit csináljak......
2012. okt. 28. 23:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!