Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak itt anyukák akik 30...

Vannak itt anyukák akik 30 éves koruk után szülték első babájukat?

Figyelt kérdés
Én 33-at bőven betöltöttem mikor megszületett az első babám. Eleve 30 voltam mikor férjhez (tudtam) mentem. Aztán meg nem is sikerült a baba , hiába akartunk azonnal. Most 7 hónapos a kisfiam , nagyon jó baba de én érzem magamon, hogy nem vagyok már mai csírke. Sokan kérdezik, hogy mikor jön a tesó? Nagyon szeretne a szívem másik babát de a az eszem és a testem már nem biztos, hogy bírná. Van még valaki így mint én esetleg?

2012. okt. 28. 15:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
7%
Te 24 evesen is oreg lettel volna az elso gyerekhez is, rossz a felfogasod.
2012. okt. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

39 évesen szültem az első babámat, most 2 éves a kisfiam. Ha anyagilag megengedhetnénk és mondjuk még "csak" 39 éves lennék, újra beleugranék.


Engem a gyerek nagyon megfiatalított. Még a mai napig nem alussza át az éjszakát, legalább 3-szor kel és rajtam semmi nem látszik. Mindent én csinálok itthon is, férjem alig van itthon, gyakorlatilag egyedül nevelem a kicsit és tartom rendben a házat, udvart, konyhát. Vidám vagyok, energikus és boldog. :)


Persze nyilván nem ez a normális, inkább 30 körül kellene gyermeket vállalni, de nekem így sikerült és nem bántam meg.

2012. okt. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


1 hónappal a 33. szülinapom előtt született meg a kislányom, aki most már majdnem 28 hós.

Szívem szerint én is szülnék még egy babát, de nem lesz tesó:-(. Elmúltam 35 éves, párom 40. A kislányommal toxémiás voltam, emiatt is félnénk.

2012. okt. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

A vidámsággal nekem sincsen bajom és allitólag én is fiatalabbnak nézek ki mint szülés előtt. Nem is hanyagolom el magam és én is mindent magam csinálok. Nyílván a férjem is segit néha. De magunkra főzök és minden mást is könnyedén elvégzek. Nem hoz kaját soha seni. Az én babámhoz is kell még kelni.

Csak itt fáj-ott fáj. Ilyenekre gondolok. És egyre jobban.

(Gyerekkoromat fizikai minkával töltöttem keményen. Szerintem ezt érezhetem most már.)

2012. okt. 28. 15:18
 5/18 anonim ***** válasza:
33 voltam az első, 36 a második babánál. Mindkettő lány és ha lenne rá garancia, hogy sikerül egy fiú is, simán belevágnék mondjuk 1 év múlva, mivel a kicsi még csak 2 hónapos. :) De mivel garancia nincs így még agyalunk rajta. :)
2012. okt. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
33 mar elmultam mikor megszuletett az elso fiam. A teso szuletesere mar 35 is reg elmultam. A kicsi most 7 honapos es meg nem kizart egy harmadik baba sem. Ugy gondolom nalam meg 40 elott beleferhet. Es ugy erzem hogy egyaltalan nem volt ez keson, sot talan meg varhattam volna. En ilyen keson ero tipus vagyok. Mindenki mas. Nekem soha elotte eszembe sem jutott hogy mar kene szulnom,mert kezdek kifutni az idobol.
2012. okt. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

1. baba a 32. szülinapom előtt egy hónappal született, a második baba a 35. előtt egy hónappal.


Egyelőre nem szeretnék többet, de lehet 39 évesen még meggyőz az uram, hogy legyen harmadik:)

2012. okt. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
67%
Elég baj, ha 33 évesen ilyen öregnek érzed magad! 32 vagyok, 1 hónapja született sz első kisfiam. Úgy érzem magam, mint 25 évesen.
2012. okt. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én az 5-ösnek is válaszolnék. 30 évesen szültem először. Ma 3 egészséges gyermek anyukája vagyok. A két fiú után csak azért vágtunk bele a harmadikba, hátha lány lesz... Kislányomat 39 évesen szültem, most gyesen vagyok vele. Nem bántam meg! Nem érzem magam öregnek, a gyerekek tényleg megfiatalítanak. De 30 évesen én sem gondoltam volna, hogy 3 gyerekem lesz, 1-2-őt terveztünk... Viszont ha huszonévesen szültem volna, még túl éretlen, naiv anyuka lettem volna, talán későn érő típus vagyok. A kornak is megvan az előnye: 30 körül már érettebb, határozottabb, bölcsebb az ember.
2012. okt. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Én 31 vagyok, idén szültem. Most nem érzem magam öregnek, de arra is kell gondolni, hogy mi lesz 20-25 év múlva. A gyerekünk még akkor jár (ha jár) egyetemre. Nemcsak megszülni kell, fel is kell nevelni. Én 40 évesen már nem szülnék.
2012. okt. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!