Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy ül fel egy baba? Hogyan...

Nihilistahedonista kérdése:

Hogy ül fel egy baba? Hogyan segíthetek neki abban, hogy tudja gyakorolni az ehhez való mozgásformát?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy milyen körülményeket teremtsek meg a babának, hogy tudja gyakorolni azt ami az üléshez kell?

Mi a menete a felülésének? Kapaszkodni fog valamiben, felhúzza magát, vagy feltolja a tenyerével?



2012. okt. 29. 22:02
1 2
 1/19 kíváncsicska ***** válasza:
Az én lányom így csinálta:Babatornázó alá raktuk elég sokszor mert szerette. Megkapaszkodott benne, és elkezdte felhúzogatni magát.Nem ment neki nagyon sokáig :)Aztán egyszer mászás közben ült ki oldalra.Azóta (most 11 hós) a tenyerével felnyomja magát háton fekvésből ha ügyes, ha nem akkor csak félig nyomja fel magát,és onnan kifordul oldalra.
2012. okt. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=nRME1hQuvws&feature=relmfu

Ez egy jó videó, itt megmutatják, hogyan lehet segíteni a babának.

2012. okt. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Akkor az, hogy 6 hónaposan nagyjából felülnek a babák, az nem azt jelenti, hogy fogja magát, és felül (:D) hanem ha felülteted akkor megtámasztja magát egyedül is?

Megmondom miért kérdezem. a hozzátáplálást kezdeném, de ahogy olvastam róla, és ami nekem a leghitelesebb, aszerint tudnia kell ülni, akkor lehet hozzátáplálni. Na most az én lányom vasárnap lesz 6 hónapos, de nem tud ülni. Ha pl a babakocsiban félig ülő pózba teszem, akkor egy idő után az oldalfalra van felkenődve, mert nem tartja meg magát középen. Ha autósülésben ül, akkor próbálkozik veszettül felülni. Ha sikerül neki, akkor előre borul. :D

Most akkor mit "kellene" tudnia??Ülve maradni ha felültetem? (de hiszen felültetni meg nem szabad...) vagy felülnie? az kizárt...6 hónaposan.

Nem vagyok megszállottja a határidőknek, meg a fejlődési mérföldeknek... csak ezzel nem vagyok tisztában.

2012. okt. 29. 22:18
 4/19 A kérdező kommentje:

Ez a videó amit linkeltél, ez pont arra ad már megoldást, amikor tulajdonképpen tud ülni a baba, csak felülni nem tud. Engem az érdekel, hogy mik az ő természetes mozgásai amivel edzi magát arra, hogy tudjon egyáltalán ülni.

A hátizomnak kell erősödnie, ahhoz természetesen a hason fekvés jó. de mi kell még?

2012. okt. 29. 22:27
 5/19 kíváncsicska ***** válasza:
41%
Őszinte leszek.A gyomornak a mozgásfejlődéshez nincs köze.Húgom kislánya 10 hós és még nem ül ki mászásból.Ha leültetik megül,de önállóan nem ül fel.A hozzátáplálás a gyomortól függ.6 hónaposan elkezdheted a hozzátáplálást.Sőt el is kell kezdeni.
2012. okt. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
64%

Egyetértek, a hozzátáplálást nem az üléshez kell kötni. Csak gondolj bele: az a baba, aki például fejlesztésre szorul, és pl. csak 9-10 hónaposan tanul meg felülni, azt addig nem szabad hozzátáplálni?


Kisfiam például négykézlábazásból tanult meg felülni. Illetve kirakta oldalra a fenekét, és támaszkodott a kezén. Aztán egyszer csak a kezével feltolta magát, elvette a kezét a talajról, és ülve maradt, ez volt 7 hónaposan.

A hozzátáplálást meg már 4 hónaposan elkezdtük (tápszeres volt), és hordozóban.

2012. okt. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Úgy értem, hogy az a baba, aki fejlesztésre szorul, és még 9-10 hónaposan SEM tanul meg felülni, annál mi a helyzet a hozzátáplálással?
2012. okt. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Én a gyerekeimet hat hónaposak elmúltak, amikor ültetve kezdtem babakocsizni, de ki voltak párnázva mindenhol, mert nem tudta magát tartani. Szerintem kb. 7 hónapos korára tanul meg a baba egyedül ülni, de a földön még akkor is érdemes körbepárnázni, hogyha dől, ne üsse meg magát. Ha nem tud ülni, az üledbe véve adjál neki enni. Ráér még az etetőszék 1 hónap múlva is :)
2012. okt. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

A babák mászó pozícióból tanulnak meg egyedül felülni, úgyhogy nagyon nem tudsz segíteni neki. Ha majd sokat mászik, rá fog jönni magától. A mászáshoz pedig sokat kell lennie hason ugyebár...


Az én kislányom 7 hónapos lett pontosan ma, de nem tud még egyedül ülni igazán. De mi dönthető háttámlájú etetőszéket vettünk neki, és abban nagyon jól elvan. Tesz-vesz, pakol, előredől, felül benne, ha elfáradt, akkor meg hátradől. Már 5 hónapos kora óta ebben eszik...

2012. okt. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
59%
A hozzátápláláshoz érettnek kell lennie ,erre.Ennek jele a stabil ülés.Nem a gyomorhoz van köze :) Nem kell felülnie de stabilan meg kell ülnie.a reflexek is erősen összefüggnek a mozgással.ahogyan az is ha a szájához tud emelni darabos ételt egyedül akkor képes rá hogy megegye.Logikus!
2012. okt. 30. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!