Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy ül fel egy baba? Hogyan...

Nihilistahedonista kérdése:

Hogy ül fel egy baba? Hogyan segíthetek neki abban, hogy tudja gyakorolni az ehhez való mozgásformát?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy milyen körülményeket teremtsek meg a babának, hogy tudja gyakorolni azt ami az üléshez kell?

Mi a menete a felülésének? Kapaszkodni fog valamiben, felhúzza magát, vagy feltolja a tenyerével?



2012. okt. 29. 22:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
72%
Ja, kisfiam 7 hónaposan tanult meg stabilan ülni. Kábé éhenhalt volna, ha addig várok a hozzátáplálással. Na erről ennyit.
2012. okt. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Az én Kisfiam pár nappal 7 hónapos kora előtt ült fel először magától. Mászás közben. Ők ugyanis még hasból felülni nem tudnak, úgy tudom.

Kb. 6 hós kora óta ha én leültettem, akkor már stabilan meg tudott ülni.

Szóval Ő amikor megtanult mászni, akkor szépen megtanulta pár nap alatt a leülést is. Valahogy úgy csinálja, hogy ugye négykézláb van, az egyik lábát és fenekét magasabbra feltolja és egy íves mozdulattal szépen leteszi a popsiját. Már nagyon profi. :)

2012. okt. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze hozzá, szerintem! Nekünk 3 és fél hósan kellett elkezdeni a hozzátáplálást doki javaslatára, mert fiam vérszegény volt! Akkor?? Én vagy a dönthető etetőszékben etettem, vagy pedig a hordozóban. Most 5 és fél hós, ülni nem tud, de eszik :)
2012. okt. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Nekem kúszásból nyomta ki oldalra a popóját és úgy le, de mivel a gerince még nem bírta, így támaszkodott a 2 kezével, aztán már csak 1gyel és már ül mint a cövek. Szerintem a kúszástól erősödött a gerince, mert az intenzív forgás nálunk szinte kimaradt.

Ja és amikor kemény volt a háta mögött (járóka rácsa), szerintem akkor jött rá, hogy kéznél nélkül is megy.

Igen a kezét is használta a felüléshez, feltolta magát. Biztos van a youtubon felülős video.

2012. okt. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Kösz az érdemleges válaszokat.

Az, hogy valaki volt olyan, hogy félreértette, nyilván az én megfogalmazásomból eredő hiba. Habár első gyerek, de nem vagyok annyira fogyatékos, hogy azt gondoljam, fel kell tudnia ülni ahhoz, hogy egyen. A hozzátáplálás téma ezzel lezárva. :) 10-es válaszadó írta le szépen, ahogy gondolom az ülés, és az evés kapcsolatát.


Tehát a kérdés az arra irányult, hogy minden orvos azt mondja, ne ültesd direktbe a bébit, mert nagyon rosszat tesz a hátának. Szóval ültetni nem akarnám, de mi az amit mégis szabad? Ez a félig ülő pozíció ez jónak tűnik, mert abból már szokta magát felhúzni.


De ti pl honnan vettétek észre, hogy már tud ülni a baba, ha nem szabad kipróbálni? És itt nem a mászásból felülésre gondolok, de azért azokat a válaszokat is köszi.


11-es meg nyugodtan eltolhatod a bringát...

2012. okt. 30. 11:02
 16/19 anonim ***** válasza:
31%
Te is eltolhatod, drága! Segítsen neked akkor a hóhér! Én csak a 10-esre reagáltam, egyébként meg én linkeltem a videót, én írtam a 6. és 7. választ is. De akkor vedd semmisnek a válaszaimat. Azt csinálsz, amit akarsz. Asszem egy kicsit többet tapasztaltam, mivel már 3 éves a gyerek, de nem baj.
2012. okt. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Szia, a sajátomnál sokszor megnéztem ezt a videót, meg az összes többit, mert el volt késve (most is elvan egy picit) és igenis tudsz neki segíteni. Pont úgy ahogy a videón! Nekem konduktor mutatta. Kb 6 hónapos korától csináltuk és így is 11 hónapos lett, mire magától pont így ült fel. Ülni tudott, de magától felülni nem, tehát csak akkor "ültettem" amikor mögötte voltam, mert nem volt megbízható. És így is csak pár percig. Aztán úgy alakult, hogy amikor oldalt feküdt és kinyomta a kezét, egyre magasabbra és felült. Onnantól kezdve teljesen biztos volt az ülése, nem billent el egyszer sem. Csak ezután kezdett mászni, bár a legtöbb baba tényleg mászásból ül ki. A babakocsiban mertem "ültetni", meg ugye ott fel is húzta magát, nem tudtam nem ültetni. Remélem, segítettem.
2012. okt. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Jó, akkor 6-7-11...Először is az anonim válaszadásoddal nem várhatod el, hogy én tudjam hogy egymás után te írsz többször.

Egyébiránt így máris érthetőbb a pökhendi "ja" kezdésed, és a "na ennyit erről" befejezésed. Akkor nem kell azt gondolnom, hogy valaki egy válaszával (amihez nincs is kérdés, mert nem kérdeztem a véleményed arról, hogy az ülés - evés kapcsolatához mit szólsz) beböfög ide egy ilyen nyers stílussal.

Na igazából én itt befejeztem veled, úgyhogy nem kell a fáradtságot venned, hogy válaszolj. Aki azzal példálózik, hogy többet tapasztalt mert már 3 éves a gyereke, az számomra nem vitapartner, pláne nem egy virtuális térben, pláne nem úgy, hogy azt sem tudod én mivel foglalkozom és ki vagyok... na minden jót.


17-es, segítettél, köszi. A konduktoros téma nagyon érdekes...

2012. okt. 30. 21:12
 19/19 anonim ***** válasza:
43%

1. Nem vitázni akartam - nem is tudom, honnan veszed, és miből gondolod, legelőször is te kaptál le a tíz körmömről, és nem én téged.

2. Olvass vissza, drága, mert egyáltalán nem én hoztam fel ezt az ülés-hozzátáplálás dolgot, hanem te, és nem csak én válaszoltam ezzel kapcsolatban, de csak engem ugatsz le emiatt, milyen érdekes?!

3. Csak segíteni akartunk neked, te szerencsétlen!

4. Magasról letojom, hogy ki vagy - éppen ahogy te sem tudsz rólam semmit, hogy hány gyereket neveltem eddig (pl. nem sajátot), hogy ki vagyok, mi vagyok. Különben is te tettél fel kérdést, nem én. Akkor miről beszélünk???

De én itt befejeztem, és mint már írtam, azt csinálsz, amit akarsz. Utoljára válaszoltam.

2012. okt. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!