Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan érhetem el, hogy...

Hogyan érhetem el, hogy egyedül el tudjon aludni, ha leteszem az ágyába? 8 hónaposan nincs még késő?

Figyelt kérdés
Én vagyok a hibás egyébként, hagytam, hogy rászokjon arra, hogy evés közben, cumisüvegen aludjon el. Végül is mindannyiunknak jó volt így, de már kanállal is eszünk pl. délben ugyebár, azon meg nincs alvás... Mostanában azt csináltam, hogy kajcsi után vizet adtam neki c.üvegből, s azon bepilledt, majd a karomban elaludt. De ez nem lehet így mindig. Sokszor csak azért eszik (este pl. 280-at is képes benyelni), hogy el tudjon aludni, s akkor van a legnagyobb gond, ha mégsem sikerül. Próbáltam letenni a kiságyba, egyedül hagyni, időközönként bemenni hozzá és simizni és dúdolni, de semmi, felállt, nyűglődött, sírdogált. Aztán több mint két óra hossza múlva aludt el. Oké, ezt így meg is tudnám csinálni, hogy megszokja. De nappal hogyan zajlik ez, ha mondjuk ebéd után, mikor látom, hogy álmos, leteszem aludni? És ha még háromkor se alszik? Akkor hagyjam abba? Vagy kivárjak addig, amíg el nem alszik, még ha ez négy óra is...? Segítsetek, úgy érzem, nagyon elhibáztam!!!!!!
2009. aug. 11. 10:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam is 9 hónaps lesz és egyedül képtelen elaludni. Ő még szopik, de attól sem mindig alszik be, este is, délután is ott kellett maradnom mellette, amíg sikerül. Nemrég kapott egy hintát. Hihetetlen, de 5 perc alatt elalszik, ha beleteszem. Utána ki tudom venni, és az ágyon alszik tovább. Félek, hogy nagyon rászokik, de engem is nagyon lefárasztott, hogy sokszor 1-1.5 órát is mellette kellett feküdnöm. Amint kiléptem a szobából, nagyon sírt. Úgy tűnik, a szopi utáni hinta pedig tetszik neki...

2009. aug. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha én vagy apa mellette vagyunk, akkor még jobban felpörög. Egyébként a hintaügy engem is érdekel (igaz, elsősorban nem alvás céljából:), mármint, hogy milyet vegyünk neki? A tiétek milyen?
2009. aug. 11. 11:08
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is cümisüvegből eszik és azon aludt be eddig. Most lesz egy éves és kb. 2 hónapja alszik el egyedül a kiságyban. Elolvastam az Aludj jól gyermekem c. könyvet és az segített. Ha esetleg érdekel küld el az e-mail címed és átküldöm neked. Tehát megetetem, nyugodt hangon mondom neki, hogy most a kiságyadba viszlek ott foksz alukálni, látom már álmos vagy, nagyon szeretlek, aludj jól, reggel találkozunk. Beteszem a kiságyba ő rögtön hasravágja magát, (hason alszik a legtöbbször) és simizem a hátát ás éneklem neki a Tente babát 2x. És kijövök, van hogy ilyenkor még feláll, de már csak ritkán és olyankor visszamegyek 1 perc mulva és visszafektetem, simi éneklés és kijövök. Van hogy esetleg felül, de ilyenkor már csak akkor megyek be ha sír, de már nem szokott. Majd magától lefekszik és elalszi. Ez az egész folyamat kb. 5-10 perc. Nem gondoltam volna, hogy ilyen könnyen fog menni, igaz az elején volt hogy vissza kellett menni 7x is. De kitartás és meglesz az eredménye.
2009. aug. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Naná, hogy érdekelne! Címem: hjuno@freemail.hu Előre is nagyon szépen köszönöm!!!!!
2009. aug. 11. 14:46
 5/8 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelne ez a könyv,légyszi küldjétek el nekem is.cimem agi6@post.sk

köszi

2009. aug. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Átküldtem mindkettőtöknek!

Könnyű "átnevelést" kívánok!

2009. aug. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező én küldtem neked el a könyvet, majd leírnád hogy alakul a helyzet? Köszi
2009. aug. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Persze, amint beleástam magam, mert jó hosszú, úgy látom. :)
2009. aug. 12. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!