Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valami nem stimmel a babámmal?

Valami nem stimmel a babámmal?

Figyelt kérdés
Most 7 hónapos kisfiu. 6 hónapos kora óta járunk dévény tornára. Már voltunk 5 alkalommal és semmi fejlődés. Ugyanugy nem csinálja a forgást, kuszást , ilyeneket. Ma kértem időpontot a neurulógiára, mert mostmár mégjobban aggódom. A gyerekorvos szerint nem kell neki a torna sem. Ma is mikor bementünk a rendelőbe makd kiugrott a kezemböl, ugy izgágáskodik, meg viháncol. Mindenkire mosolyog, szóval tele van élettel. És mégsem forog és nem is akarják elhinni nekem, mert a babkocsiban is feszt mozgolódik. Ami meg mégjobban aggaszt, hogy egy hete k.b. a kiskeze folyamatosan jár. De olyan nagyon gyorsan hajtogatja a kis ujjacskáit. Mintha mondani akarna valamit, vagy izgulna.. Nem tudom jobban megfogalmazni. Szerintetek? Valakinek van ilyesmiben tatapasztalata?

2012. okt. 31. 19:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A kislányom még nem volt 3 hónapos mikor először vittük Dévény terápiára. 8 hónaposan fordult át először, aztán pár napra kezdett el kúszni. 10 hónaposan először felállt, majd másnap elkezdett mászni, aztán megint pár napra rá egyedül ült. 12 hónaposan elindult. Hetente egyszer jártunk kezelésre. Ezzel azt akarom mondani, hogy az én kislányom se vitte túlzásba eleinte a mozgást, most meg győzzek utána sietni. :)

Kislányomnak akkor járt a keze annyira, mikor nagyon akart valamit, remegett érte.

Egy szónak is száz a vége: ne aggódj! :)

2012. nov. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm.

Aranyos vagy, hogy ezt leírtad nekem. Mindenhol azt hallom , hogy 4, 4,5 hónaposan már forog s.t.b. Az enyém meg semmit nem csinál. Jó, hogy mindennap stresszelem magam. Viszont ő már mondogatja, hogy baba és apa. Apának már tudatosan is mondta reggel mikor ment hozzá.

Azért el viszem a neurulógiára is. Biztos ami biztos. Inkáb egy felesleges menet legyen és akkor nem fogok idegeskedni már. Feltéve ha nincsen semmi baj.

2012. nov. 1. 08:29
 3/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam enyhén hipotón (túl laza) volt. Amikor fekvésből felhúzták ülésbe, a fejecskéjét hátra lógatta, nem tudta megtartani. A lábai is nagyon könnyen "tekergethetőek" voltak. A nagy fiamnál csináltunk kádban úszást és amikor kinőtte a kádat baba úszásra jártunk. A babámat is szerettem volna, ha úszik a kádban, de az oktató hölgy azt mondta, hogy nem lehet a lazasága miatt és először meg kell erősíteni az izmocskáit. Mutatott jó néhány gyógytorna feladatot amit csinálnom kellett vele. Az első időben (talán egy, másfél hónap) szinte semmi javulás nem volt, pedig minden nap tornáztunk. (A hölgy kérdezte is, hogy csináljuk-e a feladatokat?) Aztán egyik napról a másikra ügyesedett. A védő néni mondta is, hogy nehogy túlfejlesszük a babát :)

A múlt héten voltunk ortopédián kontrollon. Teljesen rendben találta. Pont ma 7 hónapos. Már a mászással próbálkozik, csak még nem jött rá, hogy a lábacskáit hogyan kell egymás után léptetni, de a kezével már megy neki. Szerintem, ha nem csináltuk volna a torna feladatokat, akkor mi is le lennénk maradva.

Biztos Ti is pikk pakk behozzátok a "lemaradást"

2012. nov. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szia!

4 hónapos kora óta minden nap forgatom. Nekünk is mutatta a gyógytornász, hogy miket gyakoroljunk itthol és a neten is találtam nagyon jó ki videókat egy gyógytornász mutatja , hogyan kell segiteni nekik. Szereti is csinálni, minden nap gyakolunk de mégsem csinál semmit.

2012. nov. 2. 18:50
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem se aggódj,az én lányaim sosem másztak.Miután elindultak egy évesen aztán másztak is.megfordulni sem fordultak.nekem is mindenki dicsekedett hogy az övé hasra fordul,az enyém sem csinált semmit.most szép egészséges nagy lányok.a kicsim 3,5 ő sem volt egy akrobata.Most viszont bepótolja.Ne aggódj feleslegesen.Csak tönkre teszed a mindennapjaidat.
2012. nov. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a biztatást. Remélem nem lesz semmi gond vele. De már lehet, hogy ő is érzi, hogy eröltetem a tornát minden áldott nap és ezért ellenkezik. Mert azt tud ám.

2012. nov. 8. 20:21
 7/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok.

Már 8,5 hónapos a babám és csütörtök óta tud átfordulni hasrol hátra. Ezt most nagyon imádja ugyhogy egy másodpercig sem marad hason. Most azon gondolkodtam, hogy így , hogy lesz ebböl mászás ha egy percet sincsen hason? A felülés sem megy még, csak hasizombol gebeszkedik még mindig. De ennek a fordulásnak is nagyon örülök már , ő is. Már 10 szer voltunk tornán. Mostmár bízom benne, hogy beindul.

2012. dec. 8. 14:14
 8/10 anonim ***** válasza:
Ne aggódj szépen a maga ütemében beindul.Nekem mindenki azzal jött hogy lehet az hogy a 7 hónaposom nem tud mászni és ülni sem,mindig azt válaszoltam ő ilyen...Majd 7,5 hónaposan felállt,nem telt el 1 hét ült,rá egy hétre mászott.10 hónaposan elindult,most 12 hónapos és már szalad.Hord a tornára és meglátod lassan felgyorsulnak az események.Minden gyerek más-más ütemben fejlődik.
2012. dec. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Könnyű azt mondani ne aggódj, az ember ilyen helyzetben úgyis azt teszi. Én is így vagyok vele. Mi a kisfiam két hónapos kora óta járunk tornára, hát nagyon nem szereti, a forgásig minden ment időben, csak utána akadtunk el. Betöltötte a kilencedik hónapot aztán azt mondta az orvos pihentessük a tornát, nézzük meg mit csinál magától kb egy hónapig. 10 hónapos korára felült, lefekszik, kúszik és kezdi felhúzni magát állásba, valamint négykézláb áll és ringatózik.

Nálunk is úgy volt, hogy mentünk tornázni csak feküdt és figyelt, mondta is a gyógytornász, hogy keveset mozog, én meg nem értettem miért, hisz itthon folyton járt keze lába. Szerintem érezte, hogy most kínzás jön :). Szóval most ott tartunk, hogy nem járunk tornázni. Aztán meglátjuk mit mond az orvos.

2012. dec. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszi a válaszokat!

Utolsó válaszoló mi is kinzsnak hívjuk a tornát és mi is komolyan gondolkodóba estünk, hogy járjunk-e? Mert a forgást is én tanitottam meg itthol neki. Annyira bedurrant az agyam és a keddi torna után elhatároztam, hogy ha törik ha szakad megtanitom forogni. Mert ahogy írtad is nagyon aggódtam. Voltunk neurológián is és semi baja. És ugy gondoltam, hogy nem viszem máshová, mert ezen agyaltam, hogy hová kellene még elvinni, mi lehet a baja? Ő is izeg -mozog, érdeklődik, értelmes. Még több időt szánok a tornázásra itthol. És nem is hagyom, hogy sírjan mint a kis őrült. Most a 10-ik alkalom után majd meg szakadt a szivem mert végig nézett rám és kiabálta, hogy ANYA! Ez volt a leg roszabb nekem eddig. Ugyhogy elgondolkodunk ezen a tornán mi is.

2012. dec. 9. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!