Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, h könnyebben...

Mit csináljak, h könnyebben vegyem a kicsi nevelését?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, és próbálom szeretetben nevelni a kicsit, ezért nagyjából mindent megteszek h Ő jól érezze magát. De ez már teljesen rá ment az én életemre is...nem tudok pl. elmenni enni, este a szokásos időben fürödni, sőt még a wc.-re sem tudok elmenni, a párommal a szexuális életünk is hát hogy is mondjam, van hisz neki szüksége van rá, amit én tolerálok de ha rajtam múlna az sem lenne, mert még közben is azon jár az eszem, hogy vajon mikor kel fel és mikor lehet rám szüksége...borzasztóan szeretem, és amikor sír néha bűn tudatom van h nem tudok segíteni neki. De úgy érzem kikészülök teljesen, néha már rákiabálnék h legyen már rám tekintettel, de akkor rá nézek és tudom h ő még ezt nem érti, akkor azért lesz bűn tudatom h hogy lehetek ilyen őnző.

Amikor alszik akkor végzem a házi munkát.

Párom munka ideje elég tág (reggel 7- este 7) este ő általában 9 kor alszik és ennyit van velünk.


Nem bírom, hogyan eresszek le? Vagy


2012. nov. 1. 16:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva nem tudom, ha tudnám nekem nem lenne ilyen problémám. Nagyon szeretem a picikémet, de sokszor érzem azt, hogy még kár volt szülni (pedig már nem vagyok fiatal). Minden időmet leköti nincs egy szabad percem, sokat sír, amitől kikészülök.

A te picid mennyi idős?

2012. nov. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Na ezt az érzést ismerem én is,1 éves a lányom.Sajnos még én sem találtam rá megoldást de remélem ír valaki hasznosat.
2012. nov. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
23.-án volt 5 hónapos.
2012. nov. 1. 17:16
 4/11 anonim ***** válasza:

megértelek hogy fáradt vagy és eleged van.de egy-két dolgot nem értek. pl:miért nem tudsz elmenni fürdeni? ha még nem alszik amikor fürdenél,akkor add apának hogy foglalkozzon vele,vagy rakd be addig járókba,kiságyba rakj köré játékokat és addig csak ellesz valahogy.

az evésnél ugyanígy.esetleg rakd bele addig pihenőszékbe,rakd az asztalra hogy lásson téged.


ha takaritanál egy fél órát,akkor rakd le a szőnyegre,játszószőnyegre és csináld kicsit a dolgod,ha látja hogy körülőtte vagy lehet hogy jól viselné a dolgot.


úgy érzem egy egy kicsit túl aggódod az egészet.ne legyen mindig mindenért bűntudatod,mert akkor belefogsz bolondulni,és ahogy nő csak rosszabb lesz a helyzet.


és ha van rá mód adjátok oda mamának(vagy valakinek) egy kicsit a babát és kapcsolódjatok ki a pároddal.

2012. nov. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nem marad meg egyedül, mihelyst kimegyek a szobából, sír, ezért viszem magammal mindenhová. A konyhában van egy babakocsi amiben tologatni szoktam amikor én főzök vagy mosogatok. Fürödni este 11 kor szoktam járni, mert akkor már mélyen alszik. A szüleink nem egy városban élnek velünk.
2012. nov. 1. 17:42
 6/11 anonim ***** válasza:

de ha lát téged és körülőtte vagy akkor sem tudod lerakni mert rögtön sír?


én a helyedbe azért leraknám a szőnyegre körberaknám játékokkal,és "gyakoroltatnám" vele,hogy egy picit ellegyen.


előbb-utóbb csak megszokná,hogy nem mindig van kézbe,babakocsiba

2012. nov. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ebbe fáradtam bele, csak velem alszik el este. Észre veszi ha elmegyek pisilni, és addig addig mocorog amíg nem érzi h ott vagyok vele. Nagyjából 5 percig van el a játékokkal, úgy ha én is játszom vele leköti, de egyébként nem.
2012. nov. 1. 17:56
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem csodálom, hogy ki vagy. Az én babám 7 hónapos de ő nem ilyen. Hálistennek el van ha kimegyek. Nekem még rosszul is esik, hogy nem igényel nagyon. Mindig is magátol és külön alszik. De a soraidat olvasva nem annyira bánom, hogy ilyen. De egyre többet kell az enyémmel is foglalkozni, mondókázni. Nézelődni. Kitartást neked, majd csak jobb lesz nektek is.
2012. nov. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kitartás, hamarosan könnyebb lesz. Addig azért próbáld szoktatni arra, hogy mást is csinálsz mellette.

Hogy feltöltődj, az alvásidejének nagy részét fordítsd magadra, olyan tevékenységre, ami felüdít. Olvasás, net, tv, szépítkezés, amelyik Te vagy.

Az én lányom 14 hónapos, most várom a 2 babát, 25 hetes vagyok.

Én próbálom úgy megoldani a dolgokat, hogy míg ébren van, házimunka, és együtt vagyunk. Igaz, nekem könnyű, ert már nagyobb, de valamikor én is elkezdtem, nem rögtön lett ilyen. Szóval aktív közreműködő már: kipakol a szennyestartóból, kiszedi a tiszta ruhát a gépből a lavórba, adogatja nekem, adok neki főzéskor műanyag edényt, ilyesmi. De míg kicsi volt, velem volt akkor is, hisz a mi szüleink is messze, az én férjem is sokat dolgozik.

Viszont az egyedül elalvásra tényleg rá kellene szoktatnod, én azt tenném, még ha nehezen is megy az eleje. Később hálát adsz majd érte.

Kitartás, átmeneti ez az időszak. :-)

2012. nov. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem az lenne a tanácsom, hogy mikor hazaérkezik a párod bizd rá a babátokat és menj el egyet sétálni otthonról, mert mindenképpen szükséged van egy kis pihenésre így lassan el fog fogyni a türelmed.

Napközben hagyd egy kicsit egyedül pl. próbáld meg hasra tenni körülötte játékokkal, menj ki a szobából próbáld először keveset hagyni egyedül aztán többet, beszélj közbe hozzá. Tegyél be neki zenét.

2012. nov. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!