Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kézi vagy porszívóra csatlakoz...

Kézi vagy porszívóra csatlakoztatható orrszívót? Hasznos tanácsok, tippek vásárlás előtt?

Figyelt kérdés

Orrszívó téren is elkezdtem nézelődni a boltokban. Eddig csak porszívóra csatlakoztatható verzióval találkoztam (kisgyerekes családtagoknál, ismerősöknél). Így kicsit meglepett mikor ma láttam ilyen kézi verziót is. Azt se tudom azt pl. hogyan kell kitisztítani? Melyik a jobb a két kézi közül: a zárókupakos vagy az anélküli? Az hasznos dolog rajta, vagy mondhatnám, hogy felesleges? Vagy ilyen kézibe inkább ne is nagyon gondolkozzunk?

Mire figyeljünk oda a vásárláskor?

Sima: [link]

Záró kupakos: [link]

Na és a porszívóra csatlakoztatható: [link]

32 hkm


2012. nov. 6. 12:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen a porszívósat ajánlanám. Nekünk van kézi is, de semmire nem mentünk vele. Egyáltalán nem szedte ki a váladékot a lányom orrából. A porszívós viszont nagyon jó!!!!
2012. nov. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A kézi NEM ÉR SEMMIT! Ha sima, ha kupakos, ha nukos, ha noname-s!
2012. nov. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Porszívóra csatlakoztathatótól sokszor megijednek az első gyerekes anyukák, h "Úrég, ez majd iylen erővel szív ahogy a porszívó?? 'De nem kell félni, igazság szerint a porszívó szívóerejére van szüksége, de úgy van kialakítva, h gyengébben szívjon jóval annál, de mégis hatékonyan. Érdemes először gyengébb fokozaton használni a porszívót, aztán ha belejön a család, lehet feltekerni. Két gyerekemnél használom, és ez lehozza a feltapadt trutyit is.
2012. nov. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én is a porszívósra szavazok. Igaz, én még csak az első terhességem elején vagyok, de rokon kislánynál tapasztaltam, hogy ez az, ami tényleg beválik.
2012. nov. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekünk porszívós is és ilyen kézi is van. A kézi csak arra való, hogy fogja a port, de a trutyit ki nem szívja rendesen... Porszívós 15 perc alatt kirántja.

Én még ezzel szemeztem, hogyha utazunk, akkor is lehessen orrot szívni: [link] ( A kézi része miatt.)

És hogy abszolút elbizonytalanítsalak, van csapra szerelhető is, azt is sokan dicsérik. Orrszívás előtt ne feledkezz meg az orrspray-ről sem. Nekünk ilyen van, és nagyon jó: [link]

:)

2012. nov. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én annyira nem tartok tőle, meg tudom jól, hogy ha kell, akkor kell. De mivel apuci sajnos távolt van tőlünk, így nagymami lesz a segítségem. Na ő aztán... húú, szegény gyerek összes verzióját fel tudja sorakoztatni. A porszívónk erejét nem lehet szabályozni.

Mire ajánlott odafigyelni majd a vásárláskor? Műanyagost szeretnék majd, azt tudom, nem üveget. Meg ha ne adj Isten megfázik honnan tudom majd, hogy szívni kell az orrát? Főleg ha még picike, mert akkor ugye a száján nem is tud még levegőt venni úgy hallottam.

2012. nov. 6. 13:04
 7/13 anonim ***** válasza:

Az első kettő lényegében ugyanolyan. HOgy van-e kupak, az nem számít.


PORSZÍVÓSAT! Bár azt hiszem meggyőztünk már. :o)


És jól teszed, ha megveszed, nekem első gyerekkel nem volt, és 6 hetes korában este fél 10-kor csengettem a felső szomszédhoz, akt nem is ismertem, csak tudtam, hogy gyereke van. :D

Fontos kellék!


Jó babavárást!

2012. nov. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Onnan fogod tudni, hogy kelleni fog, hogy szörcsög levegővételkor. :)
2012. nov. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia! Mi a kislányunk születése előtt úgy gondoltuk a férjemmel, nem veszünk porszívós orrszívót, nem szerettük volna kiszívatni szegény babánkat, így csak kézit szereztünk be. A babánk elég szörtyögős, így mikor a kórházból tartottunk hazafelé, a férjem vett porszívósat. Az tényleg kiszív mindent! Bár nekünk a kézi is bevált, tudjuk használni azt is, itthonra a porszívósat használjuk. Viszont ha megyünk nagyszülőkhöz, vagy bárhová, jól jön a kézi!!!
2012. nov. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Most voltak itt testvéremék a kislányukkal, aki pont meg volt még fázva. Kiszívták az orrát ill. orrcseppet is használtak. Aztán hamarosan megint azt vettük észre, hogy szörcsögve veszi a levegőt. Akkor most ha úgy van fél óránként, vagy sűrűbben szívni kell az orrát?
2012. nov. 6. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!