Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit jelent az, hogy a kisbaba...

Mit jelent az, hogy a kisbaba NŐL?

Figyelt kérdés
Több válaszban olvastam már ezt. Lehet, hogy én vagyok a hülye, de esküszöm nem ismerem ezt a szót.
2012. nov. 9. 20:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
Suttyófalván így mondják "nő" helyett.
2012. nov. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 nittababy ***** válasza:
100%
hát az hogy fejlődik!!magyarul nő!!
2012. nov. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

nől= nő= nagyobb lesz!

A Tiszántúlon és az Alföld egyes részein használják.

2012. nov. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő helyes nyelvtanilag, csak a "nől"-t már nem annyira használjuk.Ha ez így nem tetszik, mond, hogy fejlődik, cseperedik, nődögél...

Nem suttyófalvi használat csak.

2012. nov. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%
A nyelv egy élő valami, minden helyes amit használnak.
2012. nov. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvművelő kéziszótárban így van: a nő szó köznyelvi, a nől pedig népies.



Suttyófalván?

Én nem így szoktam meg, hanem a nő-növekszik szót használom, de nem egy értelmes és normális vidéki rokonom így használja, mert feléjük így terjedt el.

A suttyók meg nem nyelvtanilag helytelenül beszélnek, hanem hülyeséget mondanak, mint az első válaszoló...


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__helyesiras__42915-..


Amúgy nő, növekszik a jelentése.

S a neten utánaolvashatsz több helyen.

2012. nov. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nem arról van szó, hogy nem tetszik, hanem én nem ismertem, pedig tiszántúli vagyok. Épp egy dunántúli ismerősöm mondta a kislányomra, amikor nyújtózkodott, hogy olyankor nől. Én meg nem mertem megkérdezni tőle, hogy az mit jelent. Bár azt végképp nem hiszem, hogy a baba nő, amikor nyújtózik.

2012. nov. 9. 20:53
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Igen, én 3 éve lakom Győrben (nem Tiszántúl, nem Alföld), és nagyon rosszul vagyok, mikor ezt hallom, és sajnos nagyon sokan mondják így, még akiktől soha nem várnám, azok is sajnos, olyan munkakörben, környezetben:( És sajnos nem ez az egyetlen szó, kifejezés, amit rettentően csúnyán mondanak errefelé, s a legrosszabb, hogy azt hiszik, hogy az úgy helyes:(
2012. nov. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy észak- és egy dél osztrák beszélgetni kezd, tolmács kell hozzá. Szerintem bizonyára vannak olyan intelligensek, hogy tudják, nem suttyó a másik, hanem vannak nyelvjárások. Ahogy minden országban. A nyugati kultúrával intelligencia és tolerancia is jár. Itt ketten bizonyára erről nem hallottak.


A válasz pedig már megszületett: a növekedik E/3 más nyelvjárással történő kifejezése.

2012. nov. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
A nől már annyira nem is bántja a szemem, na de a bicigli...
2012. nov. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!