Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt Anyukák! Alvás kérdés?

Tapasztalt Anyukák! Alvás kérdés?

Figyelt kérdés

A kisfiam most 6 hetes, és hála égnek mostanra ügyesen alszik, 2x kel csak éjjel, de büfi után alszik is vissza, saját szobában, a helyén :)

Viszont az éjjeli fényt- sókristály lámpa, halvány fénye van, mindig égve hagyom , hogy ha megyek a folyosón és benézek rá akkor lássam mi van Vele. Egyáltalán nem zavarja. Sőt napközben a redőnyét is csak félig húzom le, hogy ne szokjon ahhoz, hogy csak korom sötétben tud aludni. Szokjon hozzá, hogy ha fényesség van akkor is lehet aludni :)


Szerintetek ez így jó? Mármint nem csinálom rosszul?


Kösziii


2012. nov. 13. 10:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem szuperül csinálod!!
2012. nov. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én apuka vagyok, de remélem nem gond :)

Mi úgy csináltuk annó, ahogy a "természet rendje" mondja.

Éjszaka tök sötét, napközben félig lehúzott redőny, ezt szokta meg. Van ismerősöm, akinél 8 éves gyereknél ég éjszaka a kislámpa, mert képtelen máshogy aludni. Nem hiszem, hogy ez jó.

2012. nov. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat :) Akkor az éjjeli fényt iktassam ki bármilyen halvány is?
2012. nov. 13. 10:29
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én is apuka vagyok, szerintem se jó éjszaka fénynél altatni. Hamarabb kialakul a nappal-éjszaka érzet, ha a fényviszonyoknak megfelelően altatsz.
2012. nov. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, én azt mondom, hogy éjszaka legyen sötét, de nem vagyok szakember, nem akarok hiteltelennek tűnni.
2012. nov. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Akkor legyőzöm az aggódásom, és mától kiiktatom az éjszakai fényt, majd valahogy kibírom h nem látom éjjel :)


Köszönöm a tanácsokat!

2012. nov. 13. 10:36
 7/12 anonim ***** válasza:

:D

Én mindig vittem/viszem a telefonom, ha megnézem a gyereket, annak a fényét használom.

Jó egészséget!

2012. nov. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk sólámpa van bent és igen, hozzászokott. Az éjszakát azonban soha nem keverte össze a nappallal,2 hónapos kora óta átalussza az éjszakákat. Sajnos, amíg kelni kellet éjszaka, fény nélkül nem láttunk, a nagy lámpát pedig nyilván nem kapcsoltuk fel.Majd leszokik róla. Ennél sokkal rosszabb dolgokra is rá lehet szoktatni a babákat, úgyhogy én ezen nem idegeskedem.
2012. nov. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen, egyenlőre Őt sem zavarja, meg messze van az ágyától, de tegnap gondolkoztam azon,hogy lehet h most nem zavarja, de mi van ha később emiatt nem tud majd fény nélkül aludni stb. Persze az se nagy cucc, ennél vannak károsabb berögzödések is, de akkor is :)
2012. nov. 13. 10:43
 10/12 anonim ***** válasza:
23%

Nálunk is van pici fény,a bébiőr fénye,de nekem jobb,ha átmegyek hozzá éjjel is,látom nagyjából,hogy mi van vele.

Szerintem ha nagyon halvány(épp hogy látsz valamit)az nem vészes,jobb mint ha az éjszaka közepén kapcsolgatsz valami fényforrást,de mindenki maga dönti el.Szerintem ha már éjjel egyszer sem kel enni,akkor iktathatod a fényt is :)

2012. nov. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!