Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Három hónapos babát egy...

Három hónapos babát egy éjszakára rábíznátok a nagyszülőkre?

Figyelt kérdés
Szilveszterre kaptunk egy meghívást. Jó lenne egy kicsit kimozdulni, a nagyszülők meg alig várják, hogy végre babázhassanak. Mit csináljak? És ha hiányozni fogok neki??
2012. nov. 19. 09:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha összeszokottak ismerik egymást, megbízol a nagyiban, akkor hajrá. Kikapcsolódsz és újult erővel vágsz neki a következő évnek. Ha esetleg haza is tudsz szaladni, akkor pláne semmi gond.
2012. nov. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kérdés ,hogy szopizik-e vagy tápszeres.Illetve ez nagyban baba függő.Ksifiamat tuti nem lehetett volna rábízni másra,még az apjára sem.Ez a mai napig így van,most 10 hónapos.Ő szopik még és ha este megébred (minimum 4-5 alkalommal még mindig),akkor senki nem tudja megnyugtatni és visszaaltatni.

De ha te tudod,hogy rendben menne az alvás,akkor szerintem simán bevállalhatod.ELhiszem,hogy jót tenne kicsit kimozdulni.

2012. nov. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Attól függ... Hányszor kel felkelni hozzá éjjel. Mivel eteted, esetleg tudsz e ennyit lefejni. Lányomat simán lehetett nagyszülőkre bízni ebben a korban, pedig szopis volt. Egyszer kelt éjszaka. Annyit meg lefejve otthon hagytam.:) Ismerte az üveget is.:D Szeparációs szorongás később van, szóval ha nálatok is hasonló a szitu, akkor simán. De ha a közelbe mentek, akkor maximum hazaugrotok.
2012. nov. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekünk 2 hós volt a pici, amikor 1 éjszakára nagyszülők vigyáztak rá (apuka külföldön én kórházban) semmi baj nem volt :) szerintem menjetek, kapcsolódjatok ki picit. Ha bármi van, gondolom úgyis elérnek telefonon. De nem lesz baj
2012. nov. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Természetesen!Kapcsolódjatok ki ti is,pláne ha lehetőség adódik rá!

Nagyon sokan bármit odaadnának azért,ha volna valaki aki egy kicsit vigyázna a gyermekükre míg szusszanak kettőt.

Lelkifurdalás nélküli jó bulizást nektek!

2012. nov. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Mi a babánk 2 hónapos korában mentünk el a sógornőmék esküvőjére 160 km-re. Anyukám vigyázott a fiamra, semmi gond nem volt.
2012. nov. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csináljatok egy ,,próba estet"! Menj el a nagyikhoz (te is ott aludhatsz csak más szobában) és megtudod menne-e neki. Én 14 hónaposomat mai napig nem bíztam az apun kívül senki másra. Viszont mi csak amolyan felületes jó viszonyban vagyunk a nagyszülőkkel. Jönnek, unokáznak, csacsogunk de nuku bizalom... Egyszer amikor az anyósom eljött amikor nekem dolgom volt hozott egy adag tejpépet. Apuka ugye azt se tudta az mi. Nagymama okoskodott, hogy hogy szerette ő is annak idején. Ekkor 5 hós volt a lányom. A családomban kb mindenki tejallergiás és elejétől fogva HA tápszert iszik a lányom... Szóval nem akarom részletezni de este már bent éjszakáztunk a kórházban... Aztán úgy döntött egy hasonló szituban, hogy megeteti eperjoghurttal... hát úgy nézett ki a gyerek mint aki bárányhimlős 2 hétig és természetesen újra jött a hányás-hasmenés mivel ugyebár a ,,joghurt az nem tej". Ezek mind 1 óra leforgása alatt történtek minden alkalommal és én direkt akkor mentem a dolgomra amikor már jól lakott a gyerek. Természetesen folyton könyörög, hogy bízzuk rá meg aludjon ott... Hát én megmondtam a páromnak, hogy amint megtanul beszélni a gyerek és ki tudja mondani, hogy ,,nem kérek se tejet se epresjoghurtot mama!" addig sehová. Majd akkor megy tényleg, ha el tudja mondani mi történt nagyinál mert az esetek után úgy érzem képtelen vagyok a bizalomra. Sokat járunk látogatni mindenkit meg játszótérre meg kirándulgatni. Egy nap sem ülünk itthon tétlenül... De én kifejezetten nem érzem biztonságban másnál...
2012. nov. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!!! Igen, valószínűleg rájuk bízom, ők inkább mindent százszor megkérdeznek, hogy jó-e (ez is baromi idegesítő), így biztosan úgy csinálják majd a dolgokat, ahogyan mondom. Lehet, hogy a próbaéjszaka megnyugtat majd, majd előtte napokban meglátjuk....

Reméélem mindenkinek lesz lehetősége egy kicsit lazulni!!!!

2012. nov. 19. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!