Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki otthon marad a babájával...

Aki otthon marad a babájával 3 évig, miért teszi? Hogy kerülitek el, hogy ne "golyózzatok be" közben?

Figyelt kérdés
2009. aug. 16. 10:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
Nekem még nincs baba és sajni rám már csak a 2 év fog vonatkozni, de nagyon szivesen otthon lennék vele 3 évig. Nem gondolom hogy be tudnék a 3 évtől golyózni. Sőt!
2009. aug. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

3 gyerekem van, 6 éves korukig voltam otthon, összesen 12 évig. Azért mert ezek a legfontosabb évek a nevelés szempontjából.

Mivel akkor már volt diplomám, előtte dolgoztam, ezért ez időben is publikáltam, szereztem még 2 diplomát, még egy nyelvvizsgát, olvastam, tanultam.

Sokat jártunk el a férjemmel és hozzánk is sokan jöttek, minden héten legalább egyszer vacsora barátokkal, színház, hétvégék kettesben. És természetesen foglalkozás a gyerekekkel. Nekem nagyon szép időszak volt és a gyerekek is szívesen emlékeznek vissza rá.

2009. aug. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
én 18éve vagyok itthon,akkor szültem az elsőt,2006-ban meg a legkisebbet.6gyerekem van,és azért mert az anyaság a legszebb dolog a világon!!!!!
2009. aug. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Kedves 2.,jó nektek hogy vacsorák meg ilyesmi voltak nektek...én szinte egyedül nevelem a lányomat,mert a párom rengeteget dolgozik,nagyik nincsenek.A környéken sincs velünk egykorú baba.:(

Kedves 1.,ha egész nap be vagy zárva,csak sétálni mész ki,hidd el hogy be lehet fordulni rendesen magadba..

Én nagyon gondolkodom rajta,hogy visszamegyek dolgozni legalább 4 órába.11 hós a babám.

2009. aug. 16. 10:38
 5/17 A kérdező kommentje:
Ejha,kedves 3.gratulálok!Nálatok aztán pörgés lehet egész nap...lehet nekünk is kéne még egy tesóka?:)
2009. aug. 16. 10:39
 6/17 anonim ***** válasza:
88%
szia.én a nagyfiam születése ota vagyok itthon 9 éve.3 gyermekem van,most várom a negyediket igy pár évig még itthon leszek:) néha érzem ugy hogy kiszaladnék a világbol de rámmosolyognak a gyerkök és elmulik:)
2009. aug. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
58%
Megtudlak érteni!Az én babóm 13 hós,és néha bizony betudok fordulni rendesen!Nálunk még az is nehezíti a dolgot hogy születési sérült,le van maradva,korához képest semmit nem tud.Azon kívül hogy elmegyünk sétálni,nem sok kikapcsolódásom van.Aki nem járt még hasonló cipőben nem tudja,milyen ez.
2009. aug. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

én második


Azért rajtad is múlik a társasági életetek. Az én férjem is sokat dolgozott, de megbeszéltük, hogy péntek vagy szombat este jönnek a barátok, őket meghívtam, a férjem szabaddá tette magát, megfőztem, megszerveztem az egészet. A barátságokat ápolni kell!

Amikor egy szülés után voltam akkor hónapokig nálunk voltak a baráti összejövetelek, mert nem akartam elmenni. Beadtam a vacsorát, kimentem szoptatni, majd mentem vissza kártyázni.

Csak rajtatok múli. Tudom, hogy néha úgy gondolod, hogy egyszerűbb csak semmit nem csinálni este, de hidd el megéri a fáradságot és jobban is érzed magad utána.

2009. aug. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Igen...jó lenne a kártyaparty...csak a párom 8-9 körül ér haza reggel 6-tól..és a pokolba se kívánja szegényem az összejöveteleket...örül ha hazaér.Ja,és hétvégeken is dolgozik,sajna nagy a hitelünk,muszály dolgoznia ennyit,különben...

Jaj,nagyon nehéz ez így

2009. aug. 16. 10:56
 10/17 anonim ***** válasza:
49%
Nekem 4.5 hónapos a kisfiam, és visszamegyek dolgozni 6 hónapos korában. Egyrészt azért, mert olyan munkám van, akár nevezhettek karrieristának is, amit csak akkor tudok megtartani, ha nem tűnök el már egy évre sem, másrészt, mert már most nagyon várom, hogy dolgozhassak, sajnos nekem mindig is a munkám volt a hobbim. Imádok dolgozni. Szerintem kiegyensúlyozottabb anyukával jobb a gyereknek is, ha én éppen be vagyok fordulva, mert egy-egy nap nagyon rámtör, akkor az a babának is rossz, megérzi. Mondjuk én eleve nem terveztem a hosszabb időt otthon, sosem gondoltam, hogy kibirnám. Persze ne gondoljátok, hogy igy nem foglakozom a babával, ugyanúgy játszunk, játszik, énekelek neki, táncolunk együtt, nézegetünk, mesélek, mondókázunk, fogdos, hempereg, mint bárki más, és nagyon kiegyensúlyzott, boldog baba, szerintem azért, mert a terhesség alatt is teljesen nyugodt voltam, és most is úgy állok hozzá, hogy azt vállalom, amit boldogan meg tudok tenni. Amúgy egy nagyobb gyerek "szórakoztatása" szerintem nagyon nehéz, főleg lakásban, ahol nincs sok felfedeznivaló a világból, megértem azokat az anyukákat, akik egy idő után kifogynak a fantáziadús ötletekből, mi is legyen aznap a program, és néhány baba igenis igényli a változatosságot. Szerintem ilyenkor jó ötlet a családi napközi például.
2009. aug. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!