Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor elég, ha csak négyszer...

Mikor elég, ha csak négyszer eszik egy nap?

Figyelt kérdés
Fél éves, anyatejes baba, most kezdjük a hozzátáplálást. 3800g-vel született, most 7600g. Gyönyörű :). Szopik 7-kor,11-kor,15-kor,19-kor és kap lefejt tejet 23-kor (alszik, gyakorlatilag beletöltjük). A 23 órásat nem lehet már elhagyni? Attól félek, hogy ha kihagyom, akkor 1.nem eszik eleget, mert kb. 200g hiányozni fog 2. felébred éjszaka, most reggel 6-ig alszik (kivéve ha fáj a foga, mert most jön). Tudtok segíteni?
2009. aug. 16. 11:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Alvás közben beletölteni nem szabad, ezzel csak rossz szokást alakitasz ki.

Ne etesd éjjel, ha nem ébred fel és ha a többi nem elég enki, akkor vagy fel fog mégis ébredni, vagy - és ez a valószinübb - a maradék etetéseknél fog nagyobb adagokat igényelni.

2009. aug. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, kihagytam, még próbáld meg az utolsó esti etetést fél órával kitolni.
2009. aug. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Többet nem hiszem, hogy tudna enni étkezésenként, így is van, h 300-at szopik. Az éjszakai beletöltést képletesen értettem, persze felkeltjük - de a lényeg, h nem magától kell
2009. aug. 16. 11:37
 4/13 anonim ***** válasza:
53%
én uhy tudom hogy még felnőtt korban is 5x evést javasolnak.reggeli 10órai ebéd uzsonna vacsi
2009. aug. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányom 2930-grammal született, most 5 hónaposan 8 kiló.

Kb 2 hónapja állt rá arra, hogy csak 4-szer eszik egy nap. Én próbáltam 3 óránként "tömni" de csak sírt, így ő beállított a magának, hogy 4,5 óránként kér cicit.

Nálunk így néz ki:

Reggeli cicizés 7 óra, csak az egyik cici, kb. 10 perc.

11:30 másik cici

16:00 mindkét cici

20:30 mindkét cici

Átalussza az éjszakát és mi még nem kezdtük el a hozzátáplálást.

Nekem azt mondta a dokim a napi 800-1000 ml elég neki, állítólag tudják a babák, hogy mi jó nekik.

Remélem tudtam segíteni.

2009. aug. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nyugodtan próbáld meg kihagyni, szerintem automatikusan át fog állni magától az 5 evésre napközben (azaz kicsit sűrűbbre). Ha már alszik, semmi értelme beletölteni, lehet, pár nap lesz az átállás, de mégis jobb lenne, ha ebédet pl. ebédidőben kapna majd.
2009. aug. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Felkelted???? Minek????


6 hósan a gyerekem 8 kor evett utoljára..és reggelig aludt. Jó, nem minden baba alszik reggelig, oké, de felkelteni? Neki sem jó ha megzavarod a már éjszakai alvásban.

Próbál áttérni az 5x-i evésre,pl. 7, 10,30, 13,30, 17.00. 20. és akkor meglesz a napi betevő, plusz éjjel aludni fog. Csak kitartás!

2009. aug. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Jaj nem keltsd fel szegényt! Az utsó evést próbáld kihúzni 8 vagy 9re szép lassan, napról napra ...

Majd figyled meg ha eleinte fel is kel, de nem hiszem, lassan visszaáll. Át fog állni a 3-3,5 órás evésre.

De ne keltsd fel, ezzel többet ártasz, megzavarod az álmát. Gondolom nem szeretnédd ha 2-3 évesen is este 11 kor vacsizna...

2009. aug. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is fél éves, én inkább arra törekedtem, hogy éjszaka ne ébredjen már fel. Este 8-9 óra körül etetem utoljára, és reggel 6-7-ig alszik. Szerintem se ébreszd fel szegényt, had pihenje ki magát. Ha kevés neki az adag, akkor nappal úgyis megeszi az adagját.
2009. aug. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
szia az én fiam 4 honapos tápszeres és anyatejes egy evésnél 16 -nál többet még nem evett meg az utóbbi pár hétben 3-4 szer akart csak enni , éjszaka alszik. fél 7 kor kel, ma voltunk dokinál mérni 8120 gramm. IGÉNY SZERINTI ETETÉS az nem azt jelenti, hogy fel keltjük enni!! sosem néztem hogy hány oránként egyen meg ijenek amikor éhes eszik ő tudja. de te tudod 6 hónaposan meg főleg talán az első 1-2 honapban nem jol evő babánál igen a rendes fejlődés miatt meg a gyarapodásért de amugy szerintem ezzel jot nem teszel abban biztos lehetsz
2009. aug. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!