Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezt tényleg el kell viselnie...

Ezt tényleg el kell viselnie a szülőnek a rokonoktól?

Figyelt kérdés

Lehet,hogy itt emberek fognak megsértődni,de leírom mit gondolok.Van a páromék családjában egy 1 éves kislány. De a nagyszülők,nagynénik szoktak olyan dolgokat csinálni vele,hogy csak ülök és lesek,közben a kislány anyukája (akivel korban közel vagyunk és barátnők is vagyunk) nekem panaszkodik. Olyanokat csinálnak ezek a kedves emberek,hogy pl ha a kislány maszatos lesz,akkor nem a csapnál lemossák a kezét,hanem szó szerint bekapják a kislány kezét és így nyalják le róla a maszatot. Hát mikor először láttam,kikerekedett a szemem.Ezen kívül,ha olyan étel van családi összejöveteleknél,ami mondjuk nem ekkora gyereknek való,mert nem tudja elrágni,akkor megrágják neki,gyakorlatilag visszaköpik és úgy adják a gyerek szájába. Hát ettől meg hánynom kell szó szerint.És ha az anyuka szól ezekért,akkor ő a rossz anya,mert el akarja azt az örömet a rokonoktól nagyszülőktől,hogy foglalkozzanak a gyerekkel. És van egy vénlány (egyik nagynéni),akinek folyamatosan herpesze vagy csúsza van,vagy hogy is nevezzem és ő nyalja le rendszerességgel a baba kezét. Amit aztán meg természetes a szájába szed a gyerek,mert rendszerint már úgy csinálják,hogy az anyja ne vegye észre.

Én ki vagyok akadva teljesen.Meg engedik,hogy a retkes kutya,ami a döglött csirkével bőrével rohangált előtte ,arcon nyalja a kislányt és ennek még ott örülnek is.

Én látom rosszul,vagy tényleg gáz dolgok ezek?



2012. nov. 26. 04:12
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%

Kit érdekel a véleményük? Rájuk vannak szorulva bármilyen téren? Ha nem tetszik a rendszer, nem kell babázni.


De ehhez határozottnak kell lenni (nem bunkónak!). Jó buta lehet a kislány apja is, ha nem fogja fel, hogy - az undorítóságon túl - ezek veszélyesek a gyermekére nézve! Lehet, hogy fel kéne világosítani valakinek...

2012. nov. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:
Hát szerencsére nincsenek rájuk szorulva semmilyen téren. És igen,az apuka ebben nőtt fel és nem érti,mért kell ilyen "semmiségekből" ekkora ügyet csinálni. Az a baj,hogy ezeknek a nőknek a szép szó nem használ,azt már a csaj is próbálta,de hát mintha a falnak beszélt volna. Én azért mindig odaállok,ha ilyen helyzet kerekedik,de esélytelen,még úgy is ha a párom is szól,hogy nem kéne,végülis az ő rokonai,de hát rá se bagóznak. Egyébként én párommal ezt sosem csinálták,mert párom apja ezt nem engedte. Szóval páromnak is visszataszító ez.
2012. nov. 26. 07:51
 13/39 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem erdekelne hogy ki haragszik meg es ki nem,kerek perec megtiltanam hogy ezeket csinaljak a gyerekemmel.Anyosom is allandoan a kezet puszilgatta a par hetes babamnak aztan megmondtam hogy ennek vege,ne puszilja a kezet mert befalja es mindenkinek kezet mosatok aki babazni akar nalam mert nem ok kell kinlodjanak ha beteg lesz a picim.Amiket irtal az mar abnormalis,le kell allitani oket.barki megfoghatja,babazhat stb csak vannak dolgok amiket illik tudni,kezmosas vagy eppen betegen ne jojjenek babazni stb.nalam ezek a torvenyek:):)es mara mar mindenki tudja:)
2012. nov. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
El kell magyarázni a Kislány apjának, hogy miért veszélyesek ezek a dolgok. És hiába 1:1000000 az esély, nem akar ő lenni az az egy! Esetleg fényképeket mutogatni neki, stb. Hátha kapcsol.
2012. nov. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:
Hát teljesen igazatok van.Nálunk is olyan volt mindenki akinek pici babája volt,hogy megmondta,annak aki ezzel nem volt tisztában hogy kezét puszilgatni nem kel,homlokára,kislábára lehet pici puszit adni és kész. A kézmosás meg a mi tisztaságmániás családunkban sosem volt kérdéses :)!
2012. nov. 26. 08:14
 16/39 anonim ***** válasza:
Ha hozzáment egy olyan férfihez, aki szerint ez normális, akkor elég nehéz dolga lenne még akkor is ha nagyszájú lenne.
2012. nov. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:
Hát szegény míg nem született meg a kislány addig nem tudta,hogy ez náluk így megy.
2012. nov. 26. 09:19
 18/39 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám mesélte, hogy amikor újszülött voltam, akkor ott voltak nagyszüleimnél (Apám szüleinél), és Nagyapám bejött a disznó etetésból abban a ruhában, amiben egész nap építkezésen dolgozott, megcsapkodta a kezét és mondta, hogy adjanak neki oda. Anyukám tisztelettudóan felszólította (akkor volt 18 éves), hogy mosson kezet, és vegye át a ruháját, mielőtt az ölébe venne. Nagyapám megsértődött és soha nem vett a karjába inkább. Így kell neki. Mondjuk 6 éves voltam, amikor elváltak a szüleim, az ottani nagyszüleimmel meg végleg megpecsételődött a viszonya. De kit érdekel, ha a gyerek egészsége a tét? Én bárkivel harcba szállok, ha kell a kisbabám egészségéért. Sosem értettem ezeket a tutyimutyi nőket. Igenis álljon a sarkára, mert a baba egészsége fontosabb, mint hogy ő mit fog kapni attól a családtól. mert fog kapni, az biztos.
2012. nov. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:
De ő kiáll,csak le se tojják a véleményét.Tudod egymagad vagy 7-8 ilyen öregasszonnyal szemben,akkor nem könnyű a dolgod.Én ott voltam sokat és láttam mi megy.Esélye sincs a csajnak.
2012. nov. 26. 09:42
 20/39 anonim ***** válasza:
100%
Ne is haragudj, de mi az hogy esélye sincs a csajnak. Nem az "öregasszonyok" gyereke (ahogy írtad) hanem az övé. Én ha valamit nem akarok, hogy csináljanak vele, akkor fejtetőre is állhatnak, akkor sem csinálhatják meg. Már bocsánat de az ő gyereke. Had ő mondja már meg mit szabad és mit nem.!
2012. nov. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!