Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezt tényleg el kell viselnie...

Ezt tényleg el kell viselnie a szülőnek a rokonoktól?

Figyelt kérdés

Lehet,hogy itt emberek fognak megsértődni,de leírom mit gondolok.Van a páromék családjában egy 1 éves kislány. De a nagyszülők,nagynénik szoktak olyan dolgokat csinálni vele,hogy csak ülök és lesek,közben a kislány anyukája (akivel korban közel vagyunk és barátnők is vagyunk) nekem panaszkodik. Olyanokat csinálnak ezek a kedves emberek,hogy pl ha a kislány maszatos lesz,akkor nem a csapnál lemossák a kezét,hanem szó szerint bekapják a kislány kezét és így nyalják le róla a maszatot. Hát mikor először láttam,kikerekedett a szemem.Ezen kívül,ha olyan étel van családi összejöveteleknél,ami mondjuk nem ekkora gyereknek való,mert nem tudja elrágni,akkor megrágják neki,gyakorlatilag visszaköpik és úgy adják a gyerek szájába. Hát ettől meg hánynom kell szó szerint.És ha az anyuka szól ezekért,akkor ő a rossz anya,mert el akarja azt az örömet a rokonoktól nagyszülőktől,hogy foglalkozzanak a gyerekkel. És van egy vénlány (egyik nagynéni),akinek folyamatosan herpesze vagy csúsza van,vagy hogy is nevezzem és ő nyalja le rendszerességgel a baba kezét. Amit aztán meg természetes a szájába szed a gyerek,mert rendszerint már úgy csinálják,hogy az anyja ne vegye észre.

Én ki vagyok akadva teljesen.Meg engedik,hogy a retkes kutya,ami a döglött csirkével bőrével rohangált előtte ,arcon nyalja a kislányt és ennek még ott örülnek is.

Én látom rosszul,vagy tényleg gáz dolgok ezek?



2012. nov. 26. 04:12
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:
Ezt magyarázd a banyáknak...
2012. nov. 26. 12:02
 22/39 anonim ***** válasza:
100%
Tudom könnyű így írogatni, mit tegyen és mit nem de az anyukának kell ezt mind megoldania, és biztos nehéz. Én is voltam hasonló helyzetben és én se nagyon mertem mondani, mert féltem hogy megharagszik. De erőt vettem magamon és megmondtam. Jó nálunk az etetésről, tisztába tevésről volt szó. Tehát az ő helyzete teljesen más de ezt csak ő tudná elintézni, illetve a kedves férj..
2012. nov. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
100%
És ha az anyuka megkéri a rokonokat, hogy ezt vagy azt ne csinálják, mert neki ez nem tetszik. Le se tojják, ugye. Akkor kérje meg őket, hogy ebédnél rágják meg az ételt és adják át egymásnak, vagy nyalják le egymás kezéről az ételt. Ha fintorognak, meg hőbörögnek, akkor talán eljut hozzájuk, miért találja anyuka ezt gusztustalannak. Én tuti ilyesmit csinálnék, ha már a szép szó nem használ.
2012. nov. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
23. ezen mosolyogtam, de teljes mértékben igazad van :)
2012. nov. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:
23-as! Hát ezt az anyukának megmondom,ez nagyon jó :)! De ha neki nem is lesz bátorsága,majd én bevetem ezt.
2012. nov. 26. 16:00
 26/39 anonim ***** válasza:
23-as vagyok. Írd majd meg légy szíves, bevált-e? Kíváncsi vagyok, hogy reagálnak rá!
2012. nov. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
100%

Két gyerekem van, egykét meccset már lejátszottam a férjem nőrokonaival, igaz ők nem ilyen kitartóak szerencsére:)

Ők hárman vannak, külön-külön nem olyan gáz, de együtt...

Nálunk egyedül a határozott kiállás segített. Lehet, hogy háromszor mondták el, hogy adjak már a 4 hónapos gyereknek csirkemájat meg levest, én háromszor mondtam, hogy nem. Ha valamit nagyon erőltettek, annyiszor nem, de volt olyan is, hogy felvettem a gyereket, elköszöntem, és szóltam a férjemnek, hogy akkor most indulunk haza.

Másként nem lehet!

2012. nov. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:

Meg fogom írni,a héten úgyis lesz családi vacsora :).

Hát elhiszem,hogy nem könnyű. De ezek a nők az én esetemben egy faluban laknak szinte szomszédok és csapatostul járnak,szóval elvétve látni őket egymagukban,de a családi ebédekkor,mindig ott van mind,ez kikerülhetetlen.

2012. nov. 26. 17:28
 29/39 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire értetlenek a banyák, akkor minek viszi a gyereket?! Inkább megy és tűr, minthogy ráb@sszon az asztalra, hogy vagy befejezik, vagy nem viszi többet hozzájuk a gyereket? Amúgy mi az amit egy 1 éves nem tud megenni? Ehet már mindent kiv, a gombát. A husit sem kell megrágni neki, elég ha összecsipkedi neki az anyukája.
2012. nov. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:
hát a sült húst szárazra sütik,de adnak neki kolbászt is,mert mért ne,ezeket nem tudja megrágni még.Hát mivel apuka szerint ez nem abnormális,így kénytelen menni a csaj az ilyen összejövetelekre.
2012. nov. 26. 17:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!