Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezt tényleg el kell viselnie...

Ezt tényleg el kell viselnie a szülőnek a rokonoktól?

Figyelt kérdés

Lehet,hogy itt emberek fognak megsértődni,de leírom mit gondolok.Van a páromék családjában egy 1 éves kislány. De a nagyszülők,nagynénik szoktak olyan dolgokat csinálni vele,hogy csak ülök és lesek,közben a kislány anyukája (akivel korban közel vagyunk és barátnők is vagyunk) nekem panaszkodik. Olyanokat csinálnak ezek a kedves emberek,hogy pl ha a kislány maszatos lesz,akkor nem a csapnál lemossák a kezét,hanem szó szerint bekapják a kislány kezét és így nyalják le róla a maszatot. Hát mikor először láttam,kikerekedett a szemem.Ezen kívül,ha olyan étel van családi összejöveteleknél,ami mondjuk nem ekkora gyereknek való,mert nem tudja elrágni,akkor megrágják neki,gyakorlatilag visszaköpik és úgy adják a gyerek szájába. Hát ettől meg hánynom kell szó szerint.És ha az anyuka szól ezekért,akkor ő a rossz anya,mert el akarja azt az örömet a rokonoktól nagyszülőktől,hogy foglalkozzanak a gyerekkel. És van egy vénlány (egyik nagynéni),akinek folyamatosan herpesze vagy csúsza van,vagy hogy is nevezzem és ő nyalja le rendszerességgel a baba kezét. Amit aztán meg természetes a szájába szed a gyerek,mert rendszerint már úgy csinálják,hogy az anyja ne vegye észre.

Én ki vagyok akadva teljesen.Meg engedik,hogy a retkes kutya,ami a döglött csirkével bőrével rohangált előtte ,arcon nyalja a kislányt és ennek még ott örülnek is.

Én látom rosszul,vagy tényleg gáz dolgok ezek?



2012. nov. 26. 04:12
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%

Elég vert helyzetnek tűnik a dolog, főleg a férj hozzáállása miatt. (Félig szánom csak viccnek, de ez már kimerítheti a "válóok" fogalmát, ha ennyire eltérőek a nézetek.)Megértem szegény nőt, hogy "sok lúd disznót győz" alapon bármit is tesz, ő marad alul.


A helyében lehet, azt csinálnám, hogy ki sem engedném a gyereket a kezemből. Ebédnél is az én ölemben ülne és ha gusztustalan "előemésztett" kajával kínálgatnák, azt rögtön betenném a szalvétába és szajkóznám, hogy majd én etetem. Ha beszólnának, szintén ismételgetném, hogy a MI családunkban az a szokás, hogy 5 éves koráig csak az anya etetheti (és foghatja) a gyereket. Bármit mondanának, ez lenne a válaszom.

És tele lenne a táskám/zsebem nedves törlőkendővel; azonnal letörölgetném a gyereket a herpeszes nő után. Ugyanígy, ha bekapná bárki a kezét.


Sőt, a férjemmel is megértetném és fennhangon mondogatnám, hogy a gyerekorvos+védőnő kifejezetten kérte, hogy már most kezdjük el kézmosásra és önálló rágásra szoktatni a gyereket.


Ami még eszembe jut, hogy minden egyes manővernél szintén hangosan mondanám a gyereknek címezve, hogy "ezt így nem lehet ugye, mert nem vagy te kiskutya. A kutyák/macskák csinálnak csak ilyet".


A fő vendéglátó (nagyszülő) sem normálisabb, és abszolút nem meggyőzhető? Megőrülnék egy ilyen családban. Szegény, nektek is ide fog születni a gyereketek?!

2012. nov. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:

Ezek jó ötletek egyébként,köszi.Majd megmutatom az anyukának amit írtál.

Hát mi még nem tervezünk babát,de a párom anyja apja nem ilyen szerencsére,szóval ők is szoktak rászólni a nyanyákra,nem félek attól,hogy mi is így járnánk,mert párom sem lett így nevelve szerencsére. Meg nekem néha túl nagy a pofám,szóval én harcolnék az tuti :)!De hát van aki ilyen más meg más.

2012. nov. 26. 18:50
 33/39 anonim ***** válasza:
100%
Akkor miért nem visz az anyuka a babának valami ehetőt? Én így csinálnám, ha annyira kötelező menniük. Fogjatok össze az anyukával, ketten csak többet értek, mint külön-külön. :)
2012. nov. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
Szegény baba,szegény anyuka.
2012. nov. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

Igazság szerint én először apukánál fognám meg a dolgot.

Elvégre, ő mindezt nem tartja abnormálisnak, sőt, szerinte teljesen természetes... blahh.

Szóval én először a férjemmel ülnék le nagyon komolyan beszélni, vele szemben védeném meg a véleményem, és elmondanám/megmutatnám, milyen következményei lehetnek bizonyos dolgoknak. Közölném vele, hogy jó lenne, ha megpróbálna arra koncentrálni, mennyit árthat ezzel a saját kislányának.

Amennyiben az lenne a válasza, hogy "neki sem lett semmi baja gyerekkorában", visszakérdeznék, hogy ugyan honnan tudja? Ha az anyja is ilyen, simán eltekinthetett bizonyos dolgoktól, igaz, hogy két hétig kórházban volt fertőzéssel, de az biztos valami rossz kajától lehetett, még véletlen sem a herpeszes-hurutos nagynénitől...

Ezután megmondanám, hogy vagy hajlandó a helyén kezelni a nőrokonait, és nem engedni többé, hogy ilyen gusztustalan dolgokat tegyenek a lányunkkal (ergo.: kiállna mellettem), vagy ha tetszik, ha nem, többé nem viszem a gyereket a rokonai közelébe, a további családi vacsorákra mehet egyedül.

2012. nov. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
Mi újság a banyákkal? Elért valamit az anyuka ismerősöd?
2012. dec. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:
Hát az én segítségemmel,kissé erélyesebben elmagyarázta az öreglányoknak,hogy miért nem kéne,és ha ezt nem képes megérteni,akkor akár az is megtörténhet,hogy nem mennek többet hozzájuk családi eszem iszomra. Valamit talán felfogtak belőle,de apukával elég nagy balhé volt belőle,mert hát az ő családját mért nem lehet elfogadni olyannak,amilyen,stb. De talán lesz látszatja.
2012. dec. 5. 08:23
 38/39 anonim ***** válasza:
Ügyesek vagytok! Apukát lehet puhítani, a lényeg, hogy a banyák kész tények elé vannak állítva. Remélhetőleg komolyan veszik és változtatnak.
2012. dec. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 A kérdező kommentje:
Hát én nagyon bízom benne!
2012. dec. 5. 20:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!