Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti megmondjátok/vagy megkérdez...

Ti megmondjátok/vagy megkérdezik a nagyszülők, rokonok mit kapjon a babátok karácsonyra?

Figyelt kérdés
2012. nov. 27. 21:49
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
70%

"Most komolyan elgondolkoztam ezen. Akkor meg kellene kérdeznem a barátnőmet, mit szeretne az 5. hónapos lányának?

Vagy ez inkább a családra vonatkozik?"


Szerintem nem árt megkérdezni. Gondolj bele lehet veszel egy olyan ajándékot amit mástól is kér, vagy kap. Így ki lehet kerülni kínos helyzeteket. (Vagy veszel olyat amit nem akar, mert másképp akarja csinálni, pl én se örülnék majdan pelekatortának, mert mosható pelenkát szeretnék használni.)

2012. nov. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a dédik pénzt adnak,h. mi vegyük meg, ránk bízzák.

Anyósomék nevében én veszem meg az ajándékot az általuk meghatározott összegben.

Az én szüleim pedig csak tanácsot kérnek, szerintem minek örülne és az alapján vásárolnak.

2012. nov. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
KEdves 9-es válaszoló.Sztem nem ciki megkérdezni hogy mire vágyna a kislány!Én örülnék neki ha megkérdeznék tőlem mire gondoltam az 5 hós kisfiamnak.Megkérdezném mennyit szánna rá,és mondok neki alternatívákat.Én is megmondtam a családomnak hogy plüssállatot és csörgőt ne vegyenek mert teli van velük a szoba.
2012. nov. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Anyósom szőnyeget akart venni a 4 hónapos fiamnak. Sikerült lebeszélnem róla és mondtam, hogy egy etetőszéknak jobban örülnénk. A Dédiéktől bébikompot kap. A többiek meg pénzt fognak adni, mert autósüllést kell venni lassan és az kicsit drága lenne egy embernek és a játékok már szépen lassan kifolynak a lakásból, úgyhogy ebbe maradtunk.
2012. nov. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
:-) szőnyeget? az jó!Az én anyósomnak is vannak csuda jó ötletei!:-)biztos értékelte volna a 4 hónapos babád!:-)
2012. nov. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk mindig megkérdezik a mamák, hogy jó-e, amit gondoltak. Ismerik a gyereket, szerencsére, ők veszik általában a játékot, mi a könyveket, a keresztszülők meg a fejlesztős dolgokat. Viszont, ha nagyobb dolgot szeretnénk, akkor mindig közösen vesszük meg.

A dédik mindig pénzt adnak neki, abból olyat veszünk, ami nagyon maradandó, a dédiknek is örömet szerzünk vele, nem csak a gyereknek. Pl. tavaly a futóbicajt vettük a dédiktől kapott pénzből. A dédik oda - vissza voltak, hogy milyen különleges dolgot vettünk!

2012. nov. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
75%
Miért lettem lepontozva?
2012. nov. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Én összeírtam miket szeretnék a gyerekeknek. Aki megkérdezi mondok egy kettőt belőle amit átgondol, lefixáljuk. Hugom a kisebbnek mesekönyvet a nagyobbnak társasjátékot vesz. Anyu mindig ruhaneműt, egyeztetve. Anyós külön utakon jár de legalább jól választ.

Barátokkal nem ajándékozunk, nálunk a karácsony a családról szól.

Keresztfiamnak kigondoltam hogy mit, hugommal megbeszéltem, jó ötletnek tartja.

Én szeretem megbeszélni a gyerekek esetében mit kapjanak. Felnőtteknek igyekszek személyre szóló ajándékokat kitalàlni.

2012. dec. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
mindenki pénzt ad,én meg megveszem előre az ajándékot,és az adja oda,aki adta rá a pénzt.így nincs egy csomó felelsleges dolgunk,és azt kap,ami érdekli,és aminek örül.egy részéből játékot kap,egy részéből hasznos dolgot,ruhát,ezt- azt,ami kell
2012. dec. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Én megmondani sosem szoktam.

Ha kérdezik, akkor megmondom, olyan is volt, hogy a pénzt ide adták, hogy mi vegyük meg.

De ugyanannak a nagyszülőnek van hogy van saját ötlete, olyankor nem kérdez semmit.

Anyósom nagyon kreatív és jól varr. Sokszor készít saját kezűleg, azt szokták leginkább szeretni a gyerekeim.

2012. dec. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!