Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Taxiban be kell kötni az...

Taxiban be kell kötni az autóshordozót?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert ahányszor taxiban be akartam kötni magamat, szólt a sofőr, hogy "taxiban nem kell bekötni" és az egyik kocsiban konkrétan ki is van írva, hogy "a biztonsági öv buzerálása x ezer ft". Szóval nem tudom, mit szólna a sofőr, ha elkezdenék ott autóshordozót kötözgetni a taxiban, feltéve ha egyáltalán "kéznél" van az öv és nem az ülés mögé bedugva.

Kocsink nincs, így kórházból taxival jönnénk majd haza.


2012. nov. 27. 23:50
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!

Autóshordozónk lesz, nem az a gond, hogy van-e a taxiban. Csak amit írtam, hogy némelyik még ki is írja, ha "buzerálod" az övet, fizess. Én sohasem értettem...És van, ahol el is rakják az övet az ülés mögé, hogy ne tudd előszedni. Na de akkor majd külön szólok, hogy csak olyan kocsit küldjenek, ahol nem bunkó a sofőr, és ENGEDI a biztonsági öv használatát, netán még segít is bekötni a babahordozót, mert én még soha nem is csináltam ilyet...

2012. nov. 28. 10:41
 22/27 Golan Trevize ***** válasza:
100%

"ha "buzerálod" az övet, fizess. Én sohasem értettem...És van, ahol el is rakják az övet az ülés mögé, hogy ne tudd előszedni."


fel kell jelenteni az ilyet.

neked, mint utasnak kötelező bekötnöd magad, ezt ő semmivel nem akadályozhatja meg.

2012. nov. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Köszi! Én sem emlékeztem, hogy azt tanultam volna KRESZ-ből, hogy nem kell bekötni magamat taxiban. Ezek után biztos befogom, és nem érdekel mit mond.

Az autóshordozóra azért is kérdeztem rá, mert ahogy itt is előjött, valaki azt állítja, hogy nem is kell taxiba, más meg azt, hogy kell és be is kell kötni.

2012. nov. 28. 10:49
 24/27 Golan Trevize ***** válasza:
100%
ne azzal törődj, hogy egyesek mit állítanak, hanem hogy kresz és a józan ész mit diktál. ;)
2012. nov. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
73%

Én csak a saját tapasztalatomat tudom leírni.

Egyszer taxival kellett valahova mennünk az akkor egy éves fiammal. Felhívtam a taxi társaságot, és megkérdeztem, hogy vihetem-e a gyerekülést. Azt mondták, hogy persze, a sofőr segíteni fog bekötni.

Útközben beszélgettem a vezetővel, és mondta, hogy hiába írja a KRESZ, hogy kötelező a gyerekülés, a rendőr nem bünteti meg, ha a taxiban ölben utazik a gyerek. Tehát lehet ölben vinni, de ha van gyerekülés

/bébihordó, akkor azt be lehet/kell kötni.


Ja, és a taxisoknak azért nem kell bekötniük magukat, hogyha megtámadják őket, gyorsan el tudjanak menekülni, és ne az öv kicsatolásával keljen bajlódniuk( ne nevessetek, ez tényleg így van. A KRESZ oktatóm mondta annó, amikor tanultam vezetni- direkt rákérdeztem)

2012. nov. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Ha rászólnának hogy ne kössem be ,azon mód kiszállnék és fel is jelenteném.
2012. nov. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 Golan Trevize ***** válasza:
51%

"a rendőr nem bünteti meg, ha a taxiban ölben utazik a gyerek. Tehát lehet ölben vinni, de ha van gyerekülés

/bébihordó, akkor azt be lehet/kell kötni."


hülyeség. ebből annyi igaz, hogy a taxist tényleg nem büntetik meg, hanem azt büntetik, aki nem kötötte be magát. értelemszerűen kisgyereknél azt, akivel van.


"Ja, és a taxisoknak azért nem kell bekötniük magukat, hogyha megtámadják őket, gyorsan el tudjanak menekülni,"


ez a magyarázat meg hülyeség. menet közben senki nem támadja meg a sofőrt, annyira hülye emberek azért nem nagyon vannak. ha meg áll az autó, akkor vagy kicsatolja magát, vagy ha kést szorítanak a torkához, akkor öv nélkül sem tud kiugrani a kocsiból...

2012. nov. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!