Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Félős csecsemő. Félhet az...

Félős csecsemő. Félhet az árnyékoktól?

Figyelt kérdés

Nos először is nem vagyok babonás és nem hiszek semmi féle lehetetlen dolgokban,de tehetetlen vagyok így nyitott vagyok bármilyen ötlet vagy tanácsra ami segíthet.

Az van,hogy a három hónapos kisfiam a jelek szerint fél az árnyéktól.Pár napja este az ágyon feküdt és játszott mikor benézett a sarokba és észre ette a szekrény árnyékát,és üvölteni kezdett,először nem értettem és a hasára fogtam,de tegnap rájöttem.Akárhová fordultuk,és látta a szobában az árnyékunktól magából kikelve sírni kezdett.Tehetetlenségemen pokrócba csavartam,és kimentünk a szobából,ahogy kiléptünk az ajtón el hallgatott.Mással is volt igy?Várom az ötleteket,tanácsokat.


2012. nov. 29. 10:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Félhet az árnyékoktól, hiszen nem tudja még, miaz.Emlékeztetheti is valamire, ami neki rossz volt.És vannak dolgok, amiket kicsik még érzékelnek, ezzel is állhat kapcsolatban.Egy időben én is féltem az árnyékoktól, kb 3-4 éves lehettem, emlékszem is rá, az egy ilyen korszak volt.De hogy miért féltem, nem tudnám megmondani, talán rossz álommal, emlékképpel állhatott kapcsolatban, ha jobban belegondolok.Legyetek türelmesek, majd elmúlik,esetleg próbáljatok árnyjátékot játsszani vele, hátha úgy megérti, mi történik és nem fog félni.
2012. nov. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 gabszem ***** válasza:
Kislányom 3 hónaposan kezdett félni mindentől, mindenkitől. A saját nagymamájától elkezdett sírni. De ez normális fejlődési dolog, fejlődik az idegrendszere. Védőnőnk is mondta hogy ez természetes, kinövik. Nálunk úgy 2 hónapig tartott.
2012. nov. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!