Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mióta megjött a hideg, babám...

Mióta megjött a hideg, babám bőre egyre szárazabb. Mit tehetnék a fürdővizébe, hogy minél tovább pancsizhason benne?

Figyelt kérdés
Már ott tartok, hogy épp csak beleteszem, gyorsan megmosdatom és már veszem is ki. Mégis minden fürdés után egyre szárazabb és szárazabb. Bőrorvostól kaptunk testápolót, az segít is. De úgy érzem valamit a vizébe is tenni kellene. Nem elsősorban gyógyszertári ill. drogériai dolgokra gondolok, inkább valami természetes anyagra, gyógynövényre, stb...
2012. nov. 29. 23:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Én a mai napig oljaozom a gyógyszertári olajjal. Gond kipipálva..... Sőt valamikor testáplózom is.....
2012. nov. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
15 hónapos. Kimondottan a vizébe tennék valamit, ami segítene abban, hogy ne száradjon ki közben a bőre...
2012. nov. 29. 23:11
 3/13 anonim ***** válasza:

a hideg levegő mindig szárazabb


a legjobb a gyógyszertári krém vagy olaj esetleg természetes szappan


de ez függ a gyerek korától is

2012. nov. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nálatok mit jelent az, hogy gyógyszertári, mert nem Mo.ról vagyok. Én sokáig olivaolajjal kentem, szintén gyógyszertárban vettem, de az már nem segít...
2012. nov. 29. 23:13
 5/13 A kérdező kommentje:
A természetes szappan mit takar?
2012. nov. 29. 23:14
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom merre laksz, de biztosan van felétek is bio bolt. A kecsketejes szappan pl. nagyon jó a száraz bőrre, ezzel tetőtől talpig megmosdathatod a babódat! Viszont én a finomítatlan shea vajat ajánlanám a bőrgyógyász által felírt testápoló helyett! Ez pikk-pakk helyre teszi a problémát!
2012. nov. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Mi születése óta minden egyes nap Babéval fürdetjük ami külön érzékeny bőrűeknek való fajtát is gyárt. A gyógyszertárira allergiás lett így már első fürdetésünk után a gyerekorvosunk kijött és ezt ajánlotta helyette. Mivel túl is hordtam néhány nappal így mi is száraz bőrűek is voltunk illetve az allergia miatt a gyógyuló ekcémás bőr is száradt össze ami néhol sebes volt. Tehát Ezt a fürdető gélt,a szintén érzékeny típusú sampont, a hidratáló testápolót és hidratáló testápolót, popsikrémet, (nyáron nap krémet) használunk már 14 hónapja. Nem is látszik, hogy bármilyen allergiája lenne pedig, ha valaki labelloval a száján puszilja arcon még attól is kisebesedik a bőre. Ez a Babé egy spanyol gyártmány. Szerintem külföldön is kapható a gyógyszertárakban. Itt is kapható szinte mindegyikben illetve a Brendonban, még a szépészeti klinikán is...

popsikrém: [link]

sampon: [link]

fürdetőgél: [link]

testápoló: [link]

arcápoló: [link]

napkrém: [link]


Tényleg jó! Sokáig elég van amelyik 5 hónapig is kibírja. De 3-4 hónapot a testápolón kívül mindegyik kibír. Télen én amúgy is vastagabban kenem a száraz bőre miatt a testápolóval. viszont nyáron, csak vékonyan. Nincs illatuk, teljesen természetes. Remélem segít nektek is!

2012. nov. 30. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Mara Acoma ***** válasza:

Gyógynövényes fürdőolajat tegyél a vizébe és mielőtt megtörlöd, kend be vizesen babaolajjal. Törülközésnél gyakorlatilag belemasszírozod az olajat, vizes testre kenve sokkal több nedvességed el tud raktározni a bőr.

Fürdőolajat bármilyen drogériában kapsz.

2012. nov. 30. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én Niveával fürdetem,majd utána bekenem testápolóval a karjait lábait,elég érzékeny bőre van így a hidegtől kiszárad.
2012. nov. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mi eleinte olívaolajat tettünk a vízbe, most már shea vajas natúr szappannal fürdik és utána finomítatlan shea vajjal kenem be ez teljesen természetes anyag,így gyönyörű a bőre sajnos ő ekcémás viszont pancsolni meg imád.
2012. nov. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!