Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek rossz anya vagyok?

Szerintetek rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés
a kislanyom masfel eves es annyiszor latom,hogy mas anyukak egyutt gyurmaznak meg jatszanak a gyerekeikkel.Nekem valahogy ez nem megy.csinaltunk gyurmat de eldobja nem is erdekli.Probaltam olvasni neki konyvbol,hogy egyutt nzzuk benne a kepeket..ellapoz vagy kiveszi a kezembol es mar megy is tovabb.Ugy erzem,hogy unalmas es rossz anyuka vagyok!A masik egesz napom egy rohanas !Vasarolni kell,fozni,takaritani,mosni!!Ti hogy tudtok ennyi dolgot csinalni plusz meg egyutt jatszani a gyerekkel?

2012. dec. 2. 15:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Van az a típus, aki hagyja a dolgokat maga mögött és "elbabázgat" meg a másik (mint én is) h addig nincs nyugtom, míg rend nincs a lakásban,melegkaja stb. Egyik se "normális" .
2012. dec. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
47%

Csak azt jegyezd meg, hogy lenne idő, amikor játszanál a gyermekeddel, de ő már nem akar majd veled beszélgetni sem.

Egy másfél éves kislány nem könyvből akar mesét hallgatni, hanem hallgatni azt, hogy pl. mi volt, amikor te kicsi voltál. Tanulj meg rövid kis mondókákat, s mondogasd neki! Hidd el, hogy százszor fogja mondani: mégegyszer, mégegyszer.Aludj Szandi, aludjál-Nyuszika is alszik, este van a faluban, esti harang hallik.

Más: Kályha vállán a cica, szeretsz-e még Szandika, Dunáról fúj a szél.

Ha nem szeretsz Szandika, karmoljon meg a cica, Dunáról fúj a szél.

Sződd be a nevét a mondókákba, göndöreket fog kacagni!

Ki kell tapasztalni, mi érdekli.

A miénk sem szeret rajzolni, gyurmázni, de az autók a mindene: találkozik két autó: szia, hová mégy, mi a neved, hol laksz, van nagymamád? Ilyen egyszerű kis beszélgetések melengetik meg a lelket.

2012. dec. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
25%
Mi van???????????Rendelj ebédet.Egy hétan hányszor takarítasz????????????????Moss a mosógép, teregetsz egyik nap a másik nap leszeded míg alszik, komolyan beteg vagy és rengeteg rendmániás beteg ember.A szomszédasszonyom porszívózik reggel 7-kor és du.5-kor is ???????????,,,
2012. dec. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
66%
Miért lenne baj,ha nem csak játszol a gyerekkel egésznap? Én sem játszom 1,5 éves fiammal egész nap ha otthon vagyunk, Ő játszik én csinálom a dolgom aztán ha hív hogy menjek vagy az apját akkor játszunk együtt.Hétköznap meg bölcsiben van én dolgozom,nem értem miért baj ha a gyerek egyedül játszik,egy 1,5 éves mindent fel akar fedezni,mint a fiam is én legtöbbször távolról figyelem hagyom hagy fedezzen fel ha könyvet nézegetni van kedve akkor jön beül az ölembe hozza a könyvet.ne legyél magadhoz szigorú,most még ellapozgat lehet 4-5 perc után majd eljön az idő mikor órákat elhallgatná a mesét.Nekem sincs mindig türelmem ahhoz hogy leüljek és percenként más játékot kezdjek el vele játszani.Van más dolgod is,oszd be az időt,pl eljátszik te teregetsz,együtt porszívóztok teszitek be a ruhát a mosógépbe, együtt törlitek a port,együtt teregettek,legalábbis a fiam imádja ha "besegíthet".Mikor alszik pihenj egyet,aztán este mikor lefektetted mosogass.Nekünk van egy babkarámunk általában a főzést úgy oldom meg,hogy abban játszik fél-3/4 órát,vagy az apjával van ugye hétvégén,hétköznap ha nem dolgozom,ugye meg a bölcsiben van.Még azt szoktam,hogy beosztom melyik nap mit csinálok,leginkább akkor van nagytakarítás ha otthon van a párom,kis vásárlást a fiammal együtt oldom meg, nagy bevásárlásnál anyukámnál van még mi a párommal bevásárolunk,szeretem ha rendbe a lakás,de emellett játszom a fiammal,pihenek is, a párommal is vagyok,még sem egy robot vagyok.
2012. dec. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
50%

Nem vagy rossz anya. Én sem vagyok az a típus, aki órákat eljátszik a gyerekkel. Kisfiam másfél éves, néha leülök vele, hogy játsszunk, de kb. úgy reagál, mint a lányod. A közös játékoknak sem most van itt az ideje, mármint a gyerek igényei szempontjából, hisz ez a korszak a magányos játékoké. Enyém is elvan ezzel-azzal, néha odahozza, megnézem, vagy olvasok kicsit, ha könyvet hoz, de kb 1 perc után rohan tovább.


Semmi gond nincs ezzel. Nagylányommal is így voltam. Vele sem voltam az az órákat eljátszó anyuka, elvolt ő is. Most 11 éves, és pl. karácsonyi vásárra készülünk, kell majd vennem gipszet, meg díszeket csinálni, ebben a korban már teljesen más a gyerek.

2012. dec. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
72%

Kedves 2-es válaszoló. A régi történetekből egy másfél éves gyerek semmit nem ért meg, futni meg nem lehet utána, hogy igenis végighallgatod, amit mondok. Amire van igénye agyereknek, azt kell tenni.


Mi az, hogy pár év múlva meg sem fogja a szülőt hallgatni?????

2012. dec. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy vagy rossz anya. Arra nem tudok válaszolni miért nem játszik veled szívesen. Próbálj ki több mindent, lehet hogy még kicsi ahhoz hogy pl. gyurmázzon.

A házi munka kérdésen viszont én is fennakadtam. Naponta van ilyen kérdés és mindig csodálkozom, hogy ez mekkora probléma. Mert még ha olyan anyukák tennék fel, akik dolgoznak, azt megérteném. Én szinte csak akkor végzek házi munkát amikor alszik a gyerek, mégis minden nap van főtt étel és tiszta a lakás. Végülis amikor dolgoztam akkor sem lehetett napközben porszívózni mégis megvolt akkor is. Ha a gyerek ébren van akkor az övé vagyok, akkor is ha emiatt pár órát csúszik a vasalás.

2012. dec. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
52%
Én is rendmániás vagyok és magunknak főzök. DE mindig megoldom, hogy a gyerekkel foglalkozzak minden nap. Hisz ezért szültem. Ezt az időt soha nem lehet visszahozni. Ha kell akkor késő estig vasalok , amior ő már alszik. De akkor is fogok vele foglakozni minden nap. És minden nap leviszem levegőzni is. Az is neki is és nekem is jó.
2012. dec. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
75%
hát látom megint jöttek a primitív egyedek akik lepontoztak,kérdező csak annyit mondok ne érdekeljen már,hogy itt a sok idegen mit gondol egy részük abszolút idióta, másik részük beképzelt,lenéző,kevés normális van aki értelmesen is válaszol,anyuka vagy tudd már eldönteni,hogy hogyan akarsz élni,egy ősanya már szitkozódna,egy lazább anyuka szerint nincs gond azzal ha nem egész nap a gyerekkel játszol,döntsd el hogyan akarod csinálni,ne érdekeljen már más véleménye felnőtt vagy nem?komolyan nem értem,sok anyuka agyon aggódja magát feleslegesen most is kiírtak itt egy kérdést,jó e a napirendje basszus miért nem tudja eldönteni,miért kell az egész gyereknevelést túlbonyolítani bolhából elefántot csinálni?? Persze kérjen esetleg tippet,tanácsot,de ne alázza már meg magát,hogy nem tudja eldönteni jól csinálja -e és rengeteg idegenre hallgat akik közül sokan úgyis leszólják,mert sznobok,mert rosszindulatúak
2012. dec. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Agocs Hajnalka ***** válasza:
kedves utolsoval teljesen egyetertek!! 9
2012. dec. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!