Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagyjam abba 5 és fél hónapos...

Hagyjam abba 5 és fél hónapos fiam szoptatását?

Figyelt kérdés

csak anyatejes, de álandóan sír a hasa miatt, folyton bukik, pukizik, sokszor kakál,nem tudom mi a baja, nagy baba és álandóan mellen akar lenni, szó szerint szét zabálja magát, ha nem adok hogy elteljen a 3 óra (hogy ne legyen hasfájása) akkor azért sír, sem cumit sem cumisüveget nem fogad el, és álandóan szenved a hasával,már nem bírom tovább

Megoldás lenne ha teljesen leszoktatnám a szopásról és kapná a bébikajákat?


2012. dec. 3. 15:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%

Egyik pillanatról a másikra semmiképp se szoktasd le, de akkor kezdd el a hozzátáplálást!

Alma, őszibarack, körte, szilva, krumpli, s.répa, sütőtök.

2012. dec. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De miért szenved folyamatosan? Semmi puffasztót nem eszek
2012. dec. 3. 15:20
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
szerintem is nyugodtan kezdd el a hozzátáplálást. ismerősöm babája 310ml-t is evett volna 2hósan úgyhogy nem volt mit tenni anyuka elkezdett hozzátáplálni.
2012. dec. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
15.21es vagyok. gyerekorvosnak nem mutattad meg? sajna erre nem tudok mit mondani miért szenved szegényke :(
2012. dec. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
esetleg sok levegőt nyelhet. előző voltam
2012. dec. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ételallergia?

Mintha az én tejfehérje allergiás lányomról írnál, én sem tudtam, mi a baja, aztán "szerencsére" egyszer vért kakilt és rájött a doki. ÉRdemes lenne minden tejterméket tartalmazó ételt (tej, sajt, bolti pékáruk, felvágttak is!) 2-3 hétre kizárnod az étrendedblő, ugyanis a tejszármazék nagyon durván átmegy az anyatejen.


Én a helyedben nem hagynám abba a szoptatást, és a korai hozzátáplálás sem lesz nektek megoldás, hiszen a bélrendszerével van baj, amit még az anyatej is megterhel, hát még más étel, amit emészteni kell! Sokkal nehezebb a szilárdat, pépet megemészteni, ha nincs hozzászokva a gyomra.


Szóval szerintem kezdj el diétázni, 1-2 hét alatt látszani fog, ha van javulás, akkor nagy valószínűséggel ez az ok (emellett nem ekcémás, nem volt sokat koszmós korábban a bőre? az is egy jellemző tünet)


az, hogy széthúzod az etetéseket 3 órára, szintén nem megoldás, hiszen nyilván nem a kaja miatt szopik/szopna állandóan, hanem mert rossz a közérzete és ez megnyugtatja...


ÉRdemes lenne hordozókendőt kipróbálnotok, a függőleges testhelyzet, és a köldökig felhúzott lábak ugyanis segítenek a pukizásban, az emésztés felgyorsításában.

2012. dec. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%

Hogyan, milyen rendszerben szoptatod?

"HÁny" mellből egy szoptatáskor? Mikor váltasz mellet?

Van a családban allergiás? Tejmentes diétán voltál már(tehát minimum két hétig semmi tejterméket és tejszármazékot tartalmazó terméket nem ettél)?

2012. dec. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
47%
Mivel nagy baba, lehet, hogy egyszerűen csak nem lakik már jól a tejcsivel. Próbál enni, enni, de mégis állandóan éhes. Így túl sok tejcsit töm magába, ezért fáj a hasa, és ezért bukik. Mindenképp kezdd el a hozzátáplálást: alma, répa, sütőtök, de ne hagyd abba a szoptatást! Szépen, fokozatosan kell bevezetni az új ételeket. Először csak 1-2 kanállal. Figyeld a reakciót. Új ételt mindig csak délelőtt adj neki, hogy ne éjszaka kínlódjatok, ha esetleg gondot okozna. Az almát eleinte párold meg, mert a savassága szokott gondot okozni. Nézzél utána, kérjél tanácsot a védőnőtől.
2012. dec. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
39%
Az utolsó válaszolóval egyáltalán nem értek egyet. Úgy gondolod, hogy a levek és a pépek táplálóbbak, mint az anyatej? Nem véletlenül szokták a túlhízott anyatejes babáknak a korai hozzátáplálást javasolni, hogy ne gyarapodjanak annyira... A gyümölcs, zöldség önmagában nem képvisel olyan nagy tápértéket...
2012. dec. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
44%
Úgy gondolom, hogy a "darabos" ételtől jobban jól lakik a baba, mint a folyékony tejtől, amitől csak hízik. Nem levekre gondoltam, mivel a hozzátáplálás nem azt jelenti, hogy leveket adok a gyereknek, hanem pépet. És az infót szakirodalomból vettem.
2012. dec. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!