Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy elmúljon a...

Mit tegyek, hogy elmúljon a bűntudatom?

Figyelt kérdés
Amikor tavaly teherbe estem, teljes sokként érintett. Párommal nem terveztük a babát, megszakítással fogant meg a babánk, így elég váratlanul ért a terhességem, mert előtte is sokszor együtt voltunk ezzel a módszerrel. Nem is éltünk még együtt, de már 5 éve együtt voltunk akkor, ő vidéken élt, én Pesten. Amikor pozitívat teszteltem, elkezdtem remegni, sokkot kaptam és elkezdtem sírni. Anyuékkal laktam és lakom most is, és amikor megtudták, hogy babát várok, teljesen kiakadtak. Senki sem számított a babára. Sokáig úgy volt, hogy elvetetjük párom és az én akaratom ellenére, mert még alig pár hónapja dolgoztam, párom nagyon keveset keresett a munkahelyén, nem tudtuk volna eltartani őt. Az utolsó pillanatban gondoltam meg magam. Másnap mentem volna elmondani az orvosnak, hogy sajnos az abortuszt választom, de ehelyett végül azért mentem, hogy elmondjam, megtartom a babát :)! Minden vizsgálatra eljártam, végig vigyáztam a babámra. Szerencsére mindene meglett, mire megszületett. Utána párom nagyobb pénzösszeghez jutott, azóta anyagilag nincs is nagy gond, már együtt élünk anyukáméknál, minden szuper, van egy gyönyörűséges 4 hónapos kislányunk, aki a világon a legfontosabb! Azóta még több is van neki, mint az alap dolgok! Sajnos a bűntudatom azóta sem csillapodott, hogy majdnem elvetettem őt! Azóta nekem is, páromnak is, Anyunak is Ő a legdrágább kincs! Az egész család, ismerősök imádják! Annyira szerettem volna neki örülni az első pillanatban. Mit tegyek, hogy ez a bűntudatom elmúljon?
2012. dec. 3. 19:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nagyon sokan vannak ezzel így, ahogy te. Az a lényeg, hogy meggondoltad magad és Mellette döntöttél, megszülted, szereted. :-) Az meg oké, hogy abban a helyzetben gondolkoztatok ezen, bár nem teljesen tiszta, mert azt írod, hogy az akaratotok ellenére volt betervezve az abortusz, ezek szerint a szüleid tartottak tőle, hogy korai lenne nagyszülővé válniuk? Ne okold magad semmi miatt, hiszen ott van melletted a kincsed, akit szeretsz, akire vigyázol, aki rád mosolyog, és aki elfeledteti veled a rosszakat! Mostmár ne rágódj ezen, csak élvezd az anyaságot! :-) 2 gyerekes:-)
2012. dec. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy válaszoltál! Azért volt úgy, hogy akaratunk ellenére megyek abortuszra, mert akkor még nem tudtuk volna neki megteremteni a feltételeket! De megoldottuk! Maga a nagy szülőséget Anyukámék nem tartották korainak!
2012. dec. 3. 19:50
 3/11 anonim ***** válasza:
ne gondolkodj a múlton, élj a jelenben és babázz sokat, mert olyan hamar megnőnek:-)
2012. dec. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy :)! Próbálom akkor elfelejteni a rosszat! Tényleg hamar nőnek! Mintha csak most született volna, pedig azóta már eltelt 4 hónap :)! Neked mennyi idősek a gyerekeid?
2012. dec. 3. 20:08
 5/11 anonim ***** válasza:
Én 38 évesen tudtam meg, hogy 3 hónapos terhes vagyok. Nem igazán akartam gyereket, nem is szerettem a gyerekeket és a mai napig nem nagyon szeretem őket. Amikor az ultrahang alapján biztos volt, hogy babát várok egy világ omlott össze bennem. Haza jöttem és sírva borultam a férjem nyakába. Ma már másképp gondolom, van egy 22 hónapos gyönyörű szép kisfiam akit a világ összes kincséért sem adnék oda. Igaz elvetetni nem akartam, de a "jövetele" sem volt tervbe véve, örülök neki, hogy van.
2012. dec. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Legyél büszke magadra, hogy mégis a másik utat választottad! Én azt mondom, hogy nagyon okosak voltatok, hogy egyáltalán átgondoltátok az egészet! Helyesen döntöttetek, a pici lányod kárpótolni fog minden szomorú pillanatért!
2012. dec. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
első vagyok: 10 éves lány, egy éves kisfiú :-)
2012. dec. 4. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igaz bennem nem merült fel az abortusz, meg páromban sem, mert terveztük a babát, de mikor megláttam a pozitív tesztet én ugyanúgy jártam mint te. Remegtem, sírtam, féltem hogy végig tudom e majd csinálni stb. Párom nagyon örült, hamar erőt öntött belém. Ez az állapot eltartott vagy pár napig. Szerintem teljesen normális, hogy az elején megijdetél... ezzel még azok is így vannak akik számítottak a babára :) 10 hkm
2012. dec. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nincs létjogosultága a bűntudatodnak, egyáltalán nincs! Hiszem megtartottad a babát, a kilátástalanság ellenére is vállaltad. Az, hogy amíg ezt a döntést meghoztad, időbe és sok lelki harcba tellett, nem bűn!! Nem tettél semmi rosszat, csak megharcoltad a magad harcát, és győztél! A babádnak egy szuper, csodálatos anyukája van, aki vállalta őt annak ellenére, hogy bizonytalan volt a jövőképe! Jutalmul az anyagi helyzetetek is rendeződött! :)
2012. dec. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)! Aranyosak vagytok :)! Csak attól félek, ha egyszer megtudja, hogy az anyagi helyzet miatt majdnem elvetettem, akkor megutál!
2012. dec. 4. 12:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!