Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell ennyire eroltetni...

Miért kell ennyire eroltetni ezt a szoptatás kérdést, ha 'láthatoan' nem elegendo/megfelelo a babának?

Figyelt kérdés
Rengeteg olyan kérdést làtok itt és babàs forumokon,h anyukàk zombik,meg a fàradtsàgtol,mert 3-4honapos gyerekukhoz is 2orànként kelni kell éjjel,h a gyerek szopizzon,utàna meg megy a kérdezoskodés,h ki-milyen tanàcsot tudna adni,h àtvészeljék/megoldjàk ezt a helyzetet. nem lenne egyszerubb tàpszert adni,és a 'kecske' (a baba) is jollakik, a 'kàposzta' (anyuka kipihent) is megmarad. nem ettol lesz vki jo anya,h szoptat,meg màrtirka nénit jàtszik.
2012. dec. 6. 14:48
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok

valószínűleg az én kérdésemből merítette a kérdező az ötletet/elméletét.


Nem hinném,hogy kevés a tejem, mint írtam 3850-nel született és most 6010 gr. Ez ne kevsé tejre utal. 3-4 napja megy az ébredezés, és többszöri cicikérés. Már többször is átalduta az éjszakát, ezért is nem értem mi történt. ÉS bocsánat,hogy egy odlalon aminek ez a funkciója, kérdezősködni merek

2012. dec. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
29%
Ebből csak vita lesz,nekünk nagy szenvedés volt a szoptatás a fiam utálta a kórházba is erőltették még bimbóvédővel sem ment sebes volt folyton,általában fejtem mert a fiam tényleg utálta,a kórházba folyton rá akarták erőszakolni a mellemre,nekünk hatalmas megkönnyebbülés volt a tápszer,amúgy is 3 óránként evett a fiam,és egyszer kelt fel éjjel enni,de mikor tápszeres lett 3 hónapos kora után már nem kelt fel csak hajnal 5-6 között enni.ne foglalkozz azzal ki hogy csinálja ebben a kérdésben mindig mindenki mutogat a másikra,ahelyett,hogy elfogadná,mindenkinek másképp jó.
2012. dec. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem mindkettő fárasztó. Ha mindent megtettél a szoptatás sikeréért és nem megy, akkor a tápszertől sem lesz baja. Kicsit erőszakos manapság a szoptatás kampány. Én is szoptattam a gyerekeket, és bátran mondhatom, hogy nem ettől függ az anyaság minősége.
2012. dec. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
32%
12es vagyok,emellett tápszert csinálni nekem nem volt fárasztó,és attól még nem hajlamosabba hízásra,és eddig 3szor volt beteg 20 hónap alatt,úgy hogy 1 éves koráig egyátalán nem később is az ovis nagybátyjától,majd a bölcsiből kapta el,szóval azért nem kéne ennyire erőszakosan kardoskodnia szoptatás mellett annak köszönhető,hogy én utáltam a dolgot,mert a kedves nővérek is úgy gondolták a szoptatás szent még ha nincs elég tejem akkor is,hagy éhezzen a gyerek és szenvedjenek mindketten
2012. dec. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
57%

Tudod a magyar ember olyan hogy kritizálja a másikat. Nem fogadjuk el hogy a másik ember más, és dolgokat nem úgy lát mint mi. Ha szoptatjuk a gyerekünket kritizáljuk a tápszereseket meg állítjuk hogy JOBB az anyatej. Ha tápszeres a gyerekünk, röhögjük azt aki 2 óránként küszködik a gyerekével.

Tartsuk már tiszteletben a másikat!Nem kell mindig a kritika!

Üdv: 2 tápszeren felnőtt gyerek anyukája.

2012. dec. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
76%

Mert ha pótol még kevesebb lesz a teje.Ennyi.

Sokkal egyszerűbb lenne az első perctől a tápszer ,mert benyomod a szájába a cumit és kész.Otthagyhatod a nagyira mehetsz vissza dolgozni...

De megéri dolgozni a szoptatáson.Aki szoptatott valaha az tudja.

2012. dec. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
28%

Köszönöm szépen hatos válaszoló!!

Nincs még eléggé lelkifurdalásom amiért nem tudtam, csak 2 hónapig szoptatni és az is egy rémálom volt. A fiam egyszerűen NEM AKART szopni, bárhogy próbálkoztam. Éjjel ha nem keltem volna fel hozzá, akkor átalussza evés nélkül az éjszakát. Ha próbáltam adni a cicit a szájába üvöltött és ha 2 másodpercen belül nem jött akkor is üvöltött és nem kérte többet. Ittam tejserkentőt, fejtem, pihentem, mégsem lett jobb. Igen, lehet szar anya vagyok és nem küzdöttem eléggé, de valahogy egyedülálló anyaként többre tartottam egy idő után azt, hogy ne maradjon éhes és hogy ne legyek egy teljes idegroncs. Ezért fájó szívvel, de tápszerre váltottunk. Ez van, ilyen fos anya vagyok, fos döntésekkel.

2012. dec. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
44%
"kerülik a tápszert" Jézusom, mintha valami méregről beszélnénk. Utolsó! Ne legyen lelkifurdalásod, az anyaság fokmérője nem a szoptatás, bármennyire is ezt akarják egyesek elhitetni.
2012. dec. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
40%
Nálunk úgy alakult, hogy tápszert is és anyatejet is kap. Viszont én dönthetem el, hogy melyik napszakban melyiket kapja. Ha este anyatejet kap, éjjel 2-3 óránként kel. Ha viszont tápszert 6-7 órát végigalszik. Amióta tápszerrel alszik, sokkal nyugodtabbak vagyunk, nem vagyok egész nap egy idegbeteg zombi, és ő sem sír, mert érzi rajtam, hogy nyugodt vagyok. Amúgy én sem szoptatom, lefejem neki az anyatejet és cumisüvegből adom. Így mindig tudom mennyit eszik. Macerásabb, de kényelmesebb. Engem pl. a hideg ráz a szoptatástól, rosszul vagyok tőle, és ezt a baba is megérezte, ezért tértünk át a cumisüvegre.
2012. dec. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
66%

Elenyésző azok száma, akik MINDENT megtettek, mégsem sikerült. Széles a tárháza a lehetőségeknek, a teától a tanácsadóig, sok minden.

Az esetek nagy részében könnyebb áttérni a tápszerre, nagyon sok okból:

más is etetheti

látják, mennyit evett a baba

feleslegesnek érzik a nyűglődést, mint ahogy itt fentebb egyik válaszoló jópár válaszában ezeket írja: utáltam, utálta a fiam, stb. Ez nem tesz jót a szoptatásnak.


Én mindhárom gyereket sokáig szoptattam, de egyáltalán nem érdekel, más mit csinál. Ha tápszert ad, tegye.

2012. dec. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!