Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell ennyire eroltetni...

Miért kell ennyire eroltetni ezt a szoptatás kérdést, ha 'láthatoan' nem elegendo/megfelelo a babának?

Figyelt kérdés
Rengeteg olyan kérdést làtok itt és babàs forumokon,h anyukàk zombik,meg a fàradtsàgtol,mert 3-4honapos gyerekukhoz is 2orànként kelni kell éjjel,h a gyerek szopizzon,utàna meg megy a kérdezoskodés,h ki-milyen tanàcsot tudna adni,h àtvészeljék/megoldjàk ezt a helyzetet. nem lenne egyszerubb tàpszert adni,és a 'kecske' (a baba) is jollakik, a 'kàposzta' (anyuka kipihent) is megmarad. nem ettol lesz vki jo anya,h szoptat,meg màrtirka nénit jàtszik.
2012. dec. 6. 14:48
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
61%
Sajnos és se tudtam sokáig szoptatni a babámat. Pedig tényleg mindent megtettem. 3 féle mellszívóval próbáltam fejni és egy csepp se jött még kézzel se. Ittam a szoptatós teát, a homeós bogyót. Egész nap cicin volt a fiam, mert egyszerűen nem lakottjól. MAX. 15 perceket aludt és felkelt üvölteni. Annyira feláztatta a mellemet, hogy teljesen kisebesedett és már a széklete is véres volt. A védőnő 2 napota jött hozzánk mérni a babát, mert az amúgy se nagy súlyú baba (3300 grammal született és 3100 al hoztam haza) 1 hónapos koráig drasztikusan lefogyott, mert mindenki csak a szoptatást súlykolta. Már megelégeltem, hogy erre fog rámenni a gyerekem egészsége és elküldtem apát egy doboz tápszerért. Érdekes módon 60 ml-től 4 órát végigaludt. Most 5 hónapos kiegyensúlyozott boldog baba. Szerettem volna szoptatni, de nem így jött össze. Remélem a következővel szerencsésebb leszek :)
2012. dec. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
40%
Gratulálok annak az agyasnak aki csak lepontozni tud. Más öröme ne legyen az életben.
2012. dec. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
21%
Ne foglalkozz velük,biztos ez jelenti nekik az orgazmust :P
2012. dec. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
60%
A tápszert is meg kell csinálni és ugyanúgy meg kell etetni a gyereket.
2012. dec. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
37%
Na mi van anyukák, apa nem elég aktív? Nincs szex, hogy itt élitek ki a vágyaitokat? Talán vegyétek ki kicsit a melleteket a gyerek szájából és foglalkozzatok kicsit a férjetekkel is és akkor lenyugszotok.
2012. dec. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:

Nekem kb. 2 honapig volt rendesen tejem, onnantol potlassal etetem a most fel eves fiamat. Korababa volt, 3 hetesen tudtam eloszor mellrerakni, addig nem engedtek. Nagyon orultem neki, mert utaltam fejni!! Velemenyem szerint kenyelmesebb szoptatni. Tapszerrel sincs gondom, ha nincs eleg tej, akkor ez van, valamivel meg kell etetni a gyereket.. Hozzateszem, valoban macerasabb a tapszer, ejszaka, hajnalban, de most mit csinaljak, nem adatott meg olyan szervezet, ami literszamra ontja a tejet. :) egyebkent neha felebred ejjel a babam, tapszerrel 3-4 orat bir ki utana, anyatejjel meg vegigalussza az ejszakat (forditva van bekotve :)) kedves utolso. Koszonjuk hozzaszolasod!;)

Mindenki ugy csinalja, ahogy o azt gondolja. Nem kell foglalkozni mas gyerekevel, nem eleg a sajatoddal?:)

Keves a tejem, de attol meg boldog anyuka vagyok, imadom a kisfiam, es nem erzem magam rossz szulonek...

Regen is kuzdottek a nok a tej mennyisegevel, csak akkor meg nem voltak tapszerek. Tudjatok mit adtak a gyereknek? Teabagrizt, meg ketharmados tejbe grizt. Nem hagyhatjak ehen a szegeny babat, meg kell etetni...persze ennek grizes dolognak nem vagyok hive, csak azert mondom, mert a "tejcsarda osanyak" se voltak mindig tejcsardak :)

2012. dec. 7. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
6%
Na, ezért mondtam már az elején, hogy ebből csak veszekedés lesz. Sajnos a tolerancia teljesen kiveszett az emberekből. A szoptatás vagy nem szoptatás a legmélyebb magánügy. Maradjunk annyiban, hogy senki ne gondolja azt, hogy attól, hogy szoptatott már elmondhatja magáról, hogy Ő jó anya. Nem, ahhoz sokkal de sokkal több kell. Nem szabad leszólni a tápszeres babák anyukáit, mert mi legalább olyan jó anyák vagyunk, mint Ti, szoptatós társaink. Aki ez alapján ítéli meg valakit az szimplán csak buta.
2012. dec. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
100%

39-es vagyok. Én senkit nem bántottam a válaszomban. Ki is hangsúlyoztam többször is, hogy nem baj, ha a végén tápszeres lesz a kisbaba. Miért kell belekötni?

Szerintem, akik mondjak, hogy nincs szex meg egyéb sértegető megjegyzéseket tesznek, magukból indulnak ki, nem boldogokés itt élikki magukat a sértegetésekkel.

A baba magazinokról meg annyit, hogy nemcsak ott írják, mennyire fontos az anyatej, hanem az Egészségügyi Világszervezet (WHO) is teljesmértékben ugyanazt mondja. Nincs olyan szakember (orvos, kutató), aki azt mondaná, hogy a tápszer jobb vagy teljesmértékben pótolja az anyatejet. A kettőt össze sem lehet hasonlítani. Ez nem is lehet vita kérdése.

DE!

Itt ugye az emberséges viselkedés a téma inkább, hogy vannak, akik nem akarják tolerálni azt, ha valaki tápszerezi a babáját, meg sem próbált küzdeni, feladta vagy sehogy sem sikerült neki szoptatni. Ezt a viselkedést én ugyanúgy indorítónak, közönségesnek tartom, mintahogy a másik oldalnak a viselkedését, amikor bántják a szoptató anyukákat ok nélkül. Annyira jó, hogy az életben én nem vagyok körülvéve ilyen közönséges emberekkel, de mindenki más körökben forog. De, aki támad, sérteget, az semmiképp nem lehet boldog ember.

2012. dec. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos én azt tapasztaltam eddig ezen az oldalon, hogy főleg a szoptatós anyák bántják a tápszeres babák anyukáit. Nem mondom, hogy ellenkező eset nem fordul elő, de ebből sokkal több van. Természetesen tisztelet a kivételnek, mert nagyon sok szoptató anyuka van, aki toleráns,nem piszkál mást. Sajnos az erőszakos, rosszindulatú, unatkozó és önértékelési problémákkal küzdő nők viszont itt élik ki magukat. Talán Ők attól érzik többnek magukat, ha mást leszólhatnak, megbánthatnak névtelenül. Lehet újra lepontozni kedves hölgyeim.
2012. dec. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó beírásom ide, ebben a témában.


Tegnap este sikerült pár érdekes kommentet váltanunk itt valakivel. Nem is ez a lényeg.


Én 4 éve írok ide, 3 gyerekem van,(13, 9 és 4 évesek) sikeresen szoptattam, sokáig, vannak tapasztalataim.


DE: a szoptatás témakörbe szerintem egy kezemen meg tudnám számolni, hányszor írtam választ, mert mindig sikerült belém kötni, lepontozni, levitatni, pedig soha az életben nem kötekedtem.


A való életben sem vagyok olyan. Nem magyarázkodom, mindegy, hogy ismeretlenek mit gondolnak, de úgy éreztem, ezt még le kell írnom.


Ösztönösen kerülöm azt a témakört, a többiben sokat segítek, naponta benézek. A szoptatáshoz viszont köszönöm, inkább nem:(


A környezetemben soha nem érdekelt, hogy ki szoptat és ki tápszerez. Nem szoktam beleszólni mások dolgaiba.


Unokatestvérem pár hónapja szült. Ha kérdez, válaszolok, de kéretlenül soha nem adok tanácsot.

Éppen ezért, ami itt a végén kialakult.


Mindenki tegyen belátása szerint.

2012. dec. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!