Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell ennyire eroltetni...

Miért kell ennyire eroltetni ezt a szoptatás kérdést, ha 'láthatoan' nem elegendo/megfelelo a babának?

Figyelt kérdés
Rengeteg olyan kérdést làtok itt és babàs forumokon,h anyukàk zombik,meg a fàradtsàgtol,mert 3-4honapos gyerekukhoz is 2orànként kelni kell éjjel,h a gyerek szopizzon,utàna meg megy a kérdezoskodés,h ki-milyen tanàcsot tudna adni,h àtvészeljék/megoldjàk ezt a helyzetet. nem lenne egyszerubb tàpszert adni,és a 'kecske' (a baba) is jollakik, a 'kàposzta' (anyuka kipihent) is megmarad. nem ettol lesz vki jo anya,h szoptat,meg màrtirka nénit jàtszik.
2012. dec. 6. 14:48
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
:)))))))))))
2012. dec. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
Szegény gyerekeid...
2012. dec. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
34%
Hát még a tieid. tízévesen is szoptatni fogod őket? :))
2012. dec. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
70%
Irigyled?
2012. dec. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
55%

Amúgy már egyik sincs abban a korban.


A témát lezártam.

2012. dec. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
45%

Egy pillanatig sem. Ha te ezzel kompenzálsz mert másvalamit nem tudsz megadni, a te dolgod. :)

Az én gyerekeim a kamaszkorig tartó szoptatás nélkül is kiegyensúlyozott boldog emberkék.

2012. dec. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 Jégtánc ***** válasza:
100%
Nem kellene ennyit internetezni,akkor mindenki sokkal boldogabb lenne:))) Nyugi anyukák,nem iszapbirkózás van.Felnőtt emberek vagyunk,remélhetőleg nem tudatlanok.Mindenki úgy csinálja ahogy érzi.Minden babához többször kell kelni,fogzás hasfájás stb okok miatt.Növekedési ugrás .Néhány baba jobban alszik néhány rosszabbul.Ez teljesen normális és abszolút nincs azzal összefüggésben ki hogy eteti a babáját.Nem kell állandóan mindenre ráugrani.
2012. dec. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
24%

Kedves Jégtánc!


Köszi, de jó kicsit kiengedni a feszültséget, főleg ha találni olyat aki ugrik rá. :)))

2012. dec. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
89%

Vannak azért nagyon "kultúr" válaszok, mint pl. a 28...

Szerintem nem olyan sokan erőltetik ezt, egy jól nevelt, normális környezetben senki nem fog nekiugrani egy anyukának, ha nincs teje és tápszerezi a gyerekét. Eleve valamilyen szintem intim kérdés és magánügy.

Személy szerint lustább típusú ember vagyok, néha kicsit kényes. Fájt is rendesen a szoptatás eleje, kevés volt a tejem, besárgult a babám, úgy nézett ki, hogy előbb-utóbb kell a tápszer az anyatej mellé. Nem tartom magam ősanyának, de valahogy összeszedtem magam, szinte nem aludtam, állandóan csak szoptattam meg fejtem, hogy legyen-legyen tejem. Hosszú folyamat volt, fárasztó volt, néha kétségbeestem, ha nincs segítségem, feladom. De sikerült, lett tejem, egy csepp tápszert nem adtam a babának, 20 hós koráig szoptattam igény szerint. Lehet, hogy akkor a fáradtságtól majd összeestem néha, de így utólag csak mosolygok az egészen és örülök, hogy így alakult. Nem olyan nehéz ám, vannak ennél nehezebb dolgok. Ha tápszer lett volna a vége, akkor sincs tragédia, szó sincs róla!!! De azért valljuk be, az anyatej megéri azt a kis fáradtságot.

Ja, és szerintem a kérdezőnek nincs gyereke, mivel egy tápszeres babához is ugyanúgy lehet, hogy kell fölkelni sokszor éjszaka.

Az én babám igény szerint 20 hós koráig szopott, éjszaka min. 2 alkalommal kelt, de volt, hogy 5-6szor is, nagyobb korában is. Egyszerűen megszoktam és kicsit fáradtan, de boldogan szoptattam. Sőt, most, hogy vége ennek az időszaknak, nagyon hiányzik:)

Nem igaz, hogy áldozatot játszik az az anyuka, aki szoptat, miért lenne??? Teljesen természetes dolog, hogy egy anya megpróbál mindent megtenni a gyerekéért, hogy jobb legyen neki. De, ha én végül nem tudtam volna annyi anyetejet adni neki és tápszeres lett volna, tuti nem leszek emiatt depressziós, miért lennék? Ez van, megesik.

Nem is értem ezt a kérdést. Valóban, csak az indulatokat szította inkább.

2012. dec. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
37%
Mi is volt a gond a válaszommal? Nem a szoptatás ellen foglaltam állást ha láttad, hiszen magam is 3 éve szoptatom a második babámat. És nézd meg, hogy itt igenis nekiugranak azoknak akik nem szoptatnak, ilyen vagy olyan okból, mert nem hiszik el hogy akar, ugyanis a hülye kismamaújságok szerint csak az nem tud aki nem akar. Ez a probléma, és te nagyon jól tetted hogy küzdöttél, örülj neki hogy sikerült, de ne bánts másokat ha nekik nem ment.
2012. dec. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!