Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell ennyire eroltetni...

Miért kell ennyire eroltetni ezt a szoptatás kérdést, ha 'láthatoan' nem elegendo/megfelelo a babának?

Figyelt kérdés
Rengeteg olyan kérdést làtok itt és babàs forumokon,h anyukàk zombik,meg a fàradtsàgtol,mert 3-4honapos gyerekukhoz is 2orànként kelni kell éjjel,h a gyerek szopizzon,utàna meg megy a kérdezoskodés,h ki-milyen tanàcsot tudna adni,h àtvészeljék/megoldjàk ezt a helyzetet. nem lenne egyszerubb tàpszert adni,és a 'kecske' (a baba) is jollakik, a 'kàposzta' (anyuka kipihent) is megmarad. nem ettol lesz vki jo anya,h szoptat,meg màrtirka nénit jàtszik.
2012. dec. 6. 14:48
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is mindenkinél más a jó megoldás. Az anyatej nagyon fontos, és ha valaki tud szoptatni sokáig, az remek. Viszont ha nincs elég tej, vagy állandóan begyullad a mell, küzdesz a lázzal, vagy tényleg "csak" zombi fáradt vagy, az ugyanúgy nem jó a babának. Nekem két tápszeres fiam van, semmi bajuk, gyönyörűen fejlődnek, és sosem éreztem magam amiatt rossz anyának, hogy nem jött velük össze a szoptatás. Egyébként a kérdezőnek annyit, hogy valóban nem kevésbé macerásabb a tápszer, hiszen ugyanúgy fel kell kelni, sőt, be kell keverni, cumisüveget fertőtleníteni, stb. Arról nem is beszélve, hogy marha drága!
2012. dec. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
41%
igen utáltam és lepontozhattok nyugodtan nem érdekel de igenis utáltam és a fiam is utálta,te is utálnád ha 1 hétig a melledet tépkednék az ordító gyerekedet rád próbálnák erőszakolni tej egy csepp se sehogy sem és nem adnak neki enni kérésre sem mert az anyatej szent az hogy éhen hal lényegtelen,emlőgyulladás 40fokos lázzal,folytonos fejés,ordító gyerek,vérző,sebes melbimbók,amik ráadásul befelé fordulóak,számtalan tea,rántott leves stb. még azt is megpróbáltam,hogy óránként ráteszem,mellette szülés utáni depresszió,hát ezek után nehogy már ne mondhassam,hogy utáltam és valaki azért ítélkezzen mert nem tudtam tovább szenvedni és elapadt a tejem,és mert nem szerettem ezt a vesződést,azét az anyatej nem csodaszer nem halt még bele senki aki nem kapott,szóval le lehet rólam szállni én meg tettem amit lehetett,jó hogy nem felróvod nekem,hogy nem volt tovább anyatejem,mégis mit képzelsz te magadról?csak azért mert nem vagyok tejcsárda még jó anya vagyok és nagyon szeretem a gyerekem!
2012. dec. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem picit nyugodj le, mert a stílus maga az ember:)
2012. dec. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
49%
Az a baj, hogy tényleg nagyon ki tudja az embert hozni a sodrából a sok látatlanban ítélkező anyuka. Én megértem, hogy az utolsó előtti válaszoló ideges lett. Nem kellene bántani azt, aki nem tudott szoptatni és akkor nem lenne veszekedés. Csak sajnos itt tényleg az a jellemző, hogy leszólják a másikat, így bizonyítva (leginkább saját maguknak), hogy Ők mennyivel jobbak másnál. Mint mindig ebben is tisztelet a kivételnek.
2012. dec. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
34%
Igen azért lettem ideges,mert állandóan jönnek a "nagyokos" anyukák akik mindent jobban tudnak,és "ismernek" minden helyzetet,és aki elmondja vele mi volt,mi a véleménye egyből leszólják,ítélkeznek,aztán vigyorogva előadja,hogy nyugodjak le.....
2012. dec. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
21%
aztán minden normális választ lepontoznak,ennyi primitiv embert
2012. dec. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
0%
Ez a szokásuk, nem kell velük törődni. Pedig senki nem bántotta Őket, hogy miért szoptatnak, senki nem vonta kétségbe, hogy a szoptatás jó dolog, de ez el sem jut az agyukig.
2012. dec. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
28%

Én is a falra mászok az ilyen tejcsárda ősanyáktól. A nagyobbik lányom 3 hónapig szopott, (végig pótlással) mert nem szeretett szopizni, és a technikája sem volt jó. Végigpróbáltunk mindent. Szinte folyamatosan cicin volt. Ittam a teákat, szedtem a méregdrága tejszaporító csodabogyókat, homeopátiás szereket, népi bölcsességek kajáit. Volt szoptanítunk. Kanállal tápszereztem (agyrém volt, sosem csinálnám többet) A mellem majd leszakadt minden szoptatáskor. Mellgyulladásom volt többször is, ellenben tejem minimális. Fejni sosem tudtam, sem én, sem a védőnő, de még a gyerekorvos is próbálta. Nem ment. Sem kézzel, sem szívóval. A hozzád hasonló nagyokos tejcsárdák miatt totál depressziós lettem, mert ugye szoptatni csak az nem tud aki nem akar, tehát én rontottam el valamit. Emiatt nem tudtam úgy viszonyulni a babámhoz ahogy kellett volna.


Mai eszemmel azt mondom hogy a szoptatás nagyon jó, de csak kaja. Ha megetetem tápszerrel, ugyanolyan jó anyja vagyok, mintha szoptatnám, mert a gyerekem igényeit kielégítem. Nem lennék soha többet lelkibeteg, mert egykét bunkó ezt nem így látja.


A második babám imád szopizni. A kórházban már szóltam hogy gondom volt a szoptatással, így kaptam tejserkentő gyógyszert, és ismét szedtem a tablettákat. Nem ért semmit. Viszont a lányom annyira imádott szopizni, és olyan jól csinálta, hogy ő hozta meg a tejet. 6 hónapig kizárólag szopizott, és most 3 évesen is kéri még, bár én már nagyon abbahagynám, de cicifüggő.


Úgyhogy marhára le lehetne már állni ezzel azt aki akar az tud szoptatni, és nem tettél meg mindent dumával.


Hozzáteszem, hogy semmi különbséget nem látok a szoptatott és a tápszeres gyerekem között.


Kevesebb lenne a depressziós kismama, ha nem lenne ennyi okoskodó körülöttük.

2012. dec. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
80%
A kedves utolsó priviben is elküldte a sértegető fröcsögését:)Tejcsárda, ősanya...szállj magadba, én sértő dolgokat nem írtam. Csupán pár tényt.
2012. dec. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
21%
Na most voltam sértegető és őszinte.
2012. dec. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!