Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két örökbefogadott gyermekünk...

Két örökbefogadott gyermekünk van,8 lombik és egy 21 hetes ikervetélés után, ma jött egy papir a Meddősségi Centrumból, hogy mi legyen az 5 éve lefagysztott embrióinkkal, mit tennétek?

Figyelt kérdés

Részünkről a lombikozást és a további gyermekvállalást továbbiakban már nem tervezzük én 38 éves vagyok, a férjem 41,kerek ,boldog családnak érezzük magunkat így ahogy vagyunk :-) .

Ilyen lehetőségeket írnak :

-további tárolás 5 évig 75.000 Ft-ért

-embriók legyenek megsemmisítve :,-(

-más pároknak felajánlani őket...talán ez a legetikusabb,csekély esély van szerintem rá,hogy sikerrel járjon a beültetés (nem a legjobb minőségű embriók )de legalább egy esély nekik az embrióknak és a pároknak is

-felajánlani kutatási célokra :-/


2012. dec. 7. 12:20
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Én két választás között vacillálnék, ha a helyedben lennék.


1. beültettetném- ha megmarad, akkor az így volt elrendelve, ha nem, akkor meg megpróbáltam mindent, hogy azoknak az embrióknak is esélyt adjak az életre.


2. felajánlanám kutatási céllal, hátha pont az én kicsikéim segítségével sikerül valamilyen eddig gyógyíthatatlan magzati betegséget gyógyítani.


Nehéz kérdés.

Lehet, hogy beültettetném.

2012. dec. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Felajánlanám kutatási célra, lehet valami új felfedezésre vezetne, így épül az orvostudomány.
2012. dec. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

4,5 éves kisfiam 3. lombikra sikerült, most májusban-mivel egyébként is terveztünk még babát-visszamentünk a fagyi babákért. 15 embrióból, 9 embriót engedtek fel, ebből 3-at beültettek és 2 kislányt hordok most a szívem alatt. 33 hetes vagyok. 6 embriónk maradt és már én is sokszor gondolkodtam ezen a dolgon, hogy mi is legyen az ő sorsuk.

1. elódázhatom még a dolgot, tovább fagyasztják őket

2. felajánlom őket más meddő párnak, de én azt nem tudom elfogadni, mi lesz, ha x év múlva beleszeret a fiam a "lányomba", vagy a lányaim közül valamelyik a "fiamba"

3. kutatási célra ajánlom fel, annyira annyira nem áll messze tőlem

4. de jelenlegi legjobb döntésnek mégis azt érzem, hogy pár év múlva visszamegyek értük (37 vagyok) és mindenféle hormon előkészítés nélkül esélyt adok nekik (ki tudja a 6-ból hányan lesznek beültethetőek?!?!)

Ez az én helyzetem. Viszont 8 próbálkozás és 1 ikervetélés után lehet, teljesen máshogy gondolkodnék. Bár nekünk is necces 3 gyerek mellé bevállalni még 1-2-t :) De ki tudja? Most még az a legfontosabb, hogy az ikrek épen, egészségesen megszülethessenek :)

2012. dec. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!