Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két örökbefogadott gyermekünk...

Két örökbefogadott gyermekünk van,8 lombik és egy 21 hetes ikervetélés után, ma jött egy papir a Meddősségi Centrumból, hogy mi legyen az 5 éve lefagysztott embrióinkkal, mit tennétek?

Figyelt kérdés

Részünkről a lombikozást és a további gyermekvállalást továbbiakban már nem tervezzük én 38 éves vagyok, a férjem 41,kerek ,boldog családnak érezzük magunkat így ahogy vagyunk :-) .

Ilyen lehetőségeket írnak :

-további tárolás 5 évig 75.000 Ft-ért

-embriók legyenek megsemmisítve :,-(

-más pároknak felajánlani őket...talán ez a legetikusabb,csekély esély van szerintem rá,hogy sikerrel járjon a beültetés (nem a legjobb minőségű embriók )de legalább egy esély nekik az embrióknak és a pároknak is

-felajánlani kutatási célokra :-/


2012. dec. 7. 12:20
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

"A lombikkal van sajnos nagyon rossz tapasztalat is, mert ezek között a babák között sajnos több az autista, az ADHD-s és tsai.

Én ezért biztos, hogy nem ajánlanám fel másnak"


Beletrafáltál !

Ugyanis az örökbefogadott gyermekek között is elég gyakori az ADHD,példának okáért volt egy pár akik már a depresszió legmélyebb bugyrait is megtapasztalták gyermektelenségük okán...aztán egy ADHD-s gyermek újszülöttként az ő örökbefogadott kisbabájuk lett,azóta a szülőpár semmire sem cserélné kis eleven 6 éves fiát ,akit így szeretnek,támogatnak ,sok mindent megtanultak erről a fajta idegrendszeri másságról és a kisfiú egyre jobban megállja a helyét közösségben is,egy kicsit sajtkukac ,de a szülők nagy jövőt jósolnak neki,mert különösképp eszes,talpraesett...

Ez a mi történetünk...meg persze a hugika ugyanattól a szülőpártól 4 év különbséggel .

2012. dec. 7. 12:47
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos, h beültettetném őket. Mint ahogy fogom is. Nekünk elég sok fagyasztott embriónk szokott lenni, de az elején megbeszéltük a fréjemmel, h egyet se hagyunk veszni akkor se, ha elértük a kívánt gyerekszámot és úgy esetleg sok gyerekünk is lenne. Nekem ez nem férne bele.
2012. dec. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Én felajánlanám más pároknak. Egyáltalán nem érzeném rosszul magam, hogy valahol akár lehet egy vagy több gyerekem. Ők más gyerekei lennének. Inkább rosszabb az a tudat, hogy megsemmisítettem az embriókat. További tárolás ebben az esetben kilőve, te is megfogalmaztad, hogy miért. Kutatási célokra nem ajánlanám fel, mert akkor inkább már másnak legyen belőlük egy kis boldogsága.
2012. dec. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt jó olvasni, hogy vannak ilyen szülők:) De ti vagytok kisebbségben! Sok boldogságot a továbbiakban is:)
2012. dec. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 gyerekes anyuka vagyok,és felajánlanám.Hátha valakit nagy öröm érne(mert sikerül a lombik)....semmiképpen nem semmisíteném meg őket.
2012. dec. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
4%

azért van "némi" különbség annak elfogadása között, hogy totál meddő vagy és tuti nem lesz gyereked és aközött, hogy lehet van valahol egy gyereked.

Az első esetben egy folyamatot kell megélned és lezárnod egy idő után, a 2. esetben pedig a halálos ágyadig ott fog motoszkálni a gondolat az agyadban...

2012. dec. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Persze van különbség ,de én úgy érzem együtt tudnék élni a tudattal,pláne ,hogy most már azt vallom,hogy nem csak a "vér szava " a döntő ,két örökbefogadott gyerek után másképp lát az ember dolgokat,persze vér szerint az enyém lenne ,de valójában sokkal inkább a másik páré akik felnevelik,én így érzem .
2012. dec. 7. 13:01
 18/23 anonim ***** válasza:

Ezt nem értem, ha nem a legjobb minőségűek akkor miért ültetnék be őket másoknak? Gondolom nagyobb az esély akkor arra hogy nem lesz sikeres a lombik szóval gondolom nem fognak "nem jó minőségű" embriókkal kísérletezgetni más anyukáknál nem???

Én megsemmisíttetném őket, végülis ha belegondolsz lehet hogy 1-2 t beültetnek másnak de a többivel mi lesz azokról ugyanúgy dönteni kell majd, illetve ha be is ültetik mondjuk feltételezzük hogy mindet akkor is ha nem maradnak meg hanem vetélés a vége akkor kvázi ugyanúgy "meghalnak".

2012. dec. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
A legjobb minőségüeket ültették be nekem több éve,abból gondolom,hogy a megmaradottak nem a legjobb minőségüek,de persze én a sok lombikos ismerős által voltam már tanúja olyan csodáknak ,hogy elképzelhető,hogy van esély ,a meddősségi központ dolgozói hivatottak dönetni abban,hogy mit éreznek helyesnek,biztosan nem céljuk senkit becsapni esélytelen minősségű embriókkal nem kísérletezgetnek.
2012. dec. 7. 13:05
 20/23 anonim ***** válasza:

Akárki is szívtelennek tart a válaszom miatt vállalom:én a megsemmisítést választanám és nem azért mert szívtelen vagyok,de én nem tudnám feldolgozni,hogy valahol máshol az én vérszerinti gyermekem él és nem én nevelem.

De minden tiszteletem azoké,akik felajálnják másnak.

2012. dec. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!