Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezeljem az anyósomat?

Hogyan kezeljem az anyósomat?

Figyelt kérdés

1 utcával arrébb lakunk tőlük, megbeszéltük, hogy bármikor jöhetnek, csak telefonáljanak ide.

Eleinte ez meg is történt de most már bármikor beállít és úgy járkál itt, mintha az ő háza lenne.

Hozott a fiamnak(10 hós a fiam) egy rózsaszín manó félét, amit a falra kell tenni és a nadrágzsebeibe lehet pakolni, hogy majd jó lesz a krémeknek stb(aminek már 10 hónapja van helye..). Amikor meghozta közölte, hogy addig innen nem megy el, amíg fel nem tesszük. Mondtam, hogy ez nem egy fiúnak való, ráadásul a falon is hülyén mutatna. "Azt mondta az eladó, hogy ezt viszik fiúknak is... tegyétek csak fel"- ez volt a válasz.

Egyik este amikor elmentek akkor azt mondta, hogy "el ne felejtsem megetetni a gyereket".

Ja meg a legjobb.. Nem vihetem sétálni a gyereket, mert én nem vagyok normális, hogy ilyen időkben, mint most, kiviszem a fiamat egy fél órára amíg elmegyünk az utca végi boltba.


Szerintük én nem etetem a gyereket nem foglalkozok vele, pedig a fiam 11 kg és 84 cm(valószínű nem a semmitől hízik és nő), ja és a védőnő szerint mindenhogy másfél éves gyereknek felel meg(olyan okos meg olyan nagy.)


Hogyan reagáljak ezekben a helyzetekben? Inkább ráhagyom, de már elegem van, a férjem szerint én reagálom túl...


2012. dec. 11. 12:02
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Scythian, bocsi félreolvastam a méregtől.

Nem tudom hányadik válasz, de köszönöm ezt a humorosat kipróbálom.

Bár amilyen .... úgyse esne le neki..:D

ÉS ha az nem jön be, hogyan tovább?

2012. dec. 11. 12:35
 12/13 anonim ***** válasza:
Scythian, ne haragudj, de nem kéne szórakoznod azon, hogy édesanyád állandóan beleszól a gyerkőcnevelésbe. :/ Bár ha eddig is ő irányított titeket, akkor meg sem lepődöm, hogy most is ezt csinálná, de azért próbáld megérteni az anyukát is! Nem arról van szó, hogy "anyatigris" lett, csak úgy szeretné maga körül intézni a dolgokat, ahogy neki jó, nem egy harmadik személynek, aki ott sem lakik vele. Ez azért nem mindegy.
2012. dec. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
53%

Az irányítani akar ,mint előtte, nem az elmúlt 15 évre értem amikor már felnőtt voltam, hanem arra amikor én és a testvéreim gyerekek voltunk. Neki megszűnt egy szerep amikor felnőttünk és most nagyon kivirult az unoka miatt. A feleségem meg hirtelen felnőtt úgyhogy várható volt egy kis "lökdösődés" a kiságy körül:))

A lényeg ezekkel az ügyekkel kapcsolatban, hogy nem szabad addig eljutni, hogy nagyobb balhé legyen. A külső tapasztalatok és logika alapján ez helyére fog kerülni egy idő múlva. A kérdezőnek is jól fog jönni később, hogy közel lakik a nagyszülő.

Amit előttem írt valaki, az eddig mindig bevált, hogy humorral kell kezelni a helyzetet.

2012. dec. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!