Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak itt olyan szülők akik...

Vannak itt olyan szülők akik pici lakásban nevelnek több gyereket? Többi lent.

Figyelt kérdés

40m2-es lakásban lakunk de csak gipszkarton falak vannak tehát hangot egyáltalán nem szigetel. Az a kérdésem, hogy ilyen körülmények között hogyan lehet több gyereket is nevelni? Mármint pl az altatást hogyan lehet megoldani, hogy ne zavarják egymást a gyerkőcök??

Kisfiam 16 hónapos és nemsoká jön a kistesó..


2012. dec. 11. 21:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nekünk is 29m2-es garzonba születtek a lányaim,17 hónap van köztük,szerencsém volt,a kicsi egyáltalán nem volt sírós,átaludta az éjszakákat,a nagy viszont minden éjjel kelt,ő rosszabbul aludt mindig,inkább ő keltette fel a kicsit,de ez annyira nem volt jellemző,hamar megszokták egymást,inkább a szomszédokkal volt a baj..
2013. febr. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
előző vagyok:azóta sikerült egy kicsit nagyobb lakásba költöznünk,mert megszületett a 3.baba,azt már nem mertem volna vállalni 29m2-en..
2013. febr. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Hú kedves utolsó!

Te vagy az én emberem:) Mekkora a korkülönbség a 2. és 3. gyerkőc között? Hogy telnek a napjaitok 3 gyerekkel? Van segítséged? Milyen az élet 3 picivel? :)


Kedves Kérdező!


Ezen ne aggódj, 40m2 nem is olyan kicsi... Tudod a gyerekek azt szokják meg amiben születtek, ha kicsi lakásba akkor azt. Gondol bele, régebben és most is akiknek 4-5-6 gyerekük van és 2-3 szobás lakásban élnek, ők is megoldják valahogy! Két ismerősöm is van akiknél 3 gyerkőc van és 2 szobás panelban élnek, köszönik szépen jól megvannak!


Ne aggódj, kialakul a napi rutinotok. Az elején biztosan lesznek húzósabb éjszakák mert vagy a pici kelti a nagyot vagy fordítva, de hamar belerázódik mindenki az új élethelyzetbe. Nekem most 2 éves a lányom és 5 hónapos a fiam és minden flottul működik már, este 9-tól reggel 7-ig alszanak mint a kisangyal:)

2013. febr. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

En is kicsinek talalom, meg a mi 80 nm-ünket is a 3 gyerekhez, a helyhiany miatt, megis, nezzük az elönyeit is... Azzal ovatos lennek, nem mondanam, hogy majd mindenki hamar belerazodik az uj elethelyzetbe, ez egyszerüen az erintettektöl függ.

Bank, kozmetika, üres lakas - gondolom, nagy forgalom, zajjal. Ezt is meg kellett a nagynak szokni, igy remenykedhetsz, hogy talan ugyanilyen könnyen megszokja az uj helyzetet, plane, ha kevesbe erzekeny tipus.

Pici lakas elönye: összebujas. :) Ha nem is tud aludni a nagy, nem erzi magat elszigetelve majd szoptataskor....stb, hanem ha sikerül majd mas megoldast talalni, talan meg örömmel is megy at külön aludni. :)

Nalunk a nagy alvasi szokasainak kialakitasa egy "remalom" volt: csak költözesünk utan sikerült megoldani. Pedig a regi lakasban az elejetöl külön szobaba (egybenyilo ajtoval, ami mindig nyitva volt, az agybol egymasra lattunk), huzogattuk az agyakat...stb. Megis, igazan csak 3 eves kora (utan) ota, az uj lakas ota vannak rendszeres ataludt ejszakak: itt is külön szobak, derekszögben egymas mellett nyilo ajtok. Mostanaban a szobajaba tettük a regi matracot, es amiota egyszer ott aludtam, mindig ezt akarja!! Hihetetlen, de megnyugtatja pusztan a tudat! A ferjem horkolasa miatt költöztem at, nem gondoltam volna, hogy ez igy hat meg most, közel 5 evesen is! Hamarosan jön a kisteso, akkor majd vele kell egy szobaba aludnom, akkor mi lesz, ez hogy jön le majd a nagynak? Es ha most többet nem alszok vele egy szobaban, akkor is, a fejeben meg ugyanaz jatszodik le, ugyanugy a biztonsagerzes... Ezert irom, hogy "sok jo ember kis helyen is" lakasnak, bar sok a hatranya, megvannak az elönyei, amig ez van, ezt is lasd meg.

2013. febr. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!