Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aggódok! Normális ez így?

Aggódok! Normális ez így?

Figyelt kérdés

Itt mindenhol azt olvasom hogy az ő babája már 2hónaposan tartotta a fejét!

Az én kislányom 2hónapos tartja ő is de ott kell lenni a kezemnek mert néha hátra billen.6hetes kontrollon mutatta a doki hogy a kis kezénél fogva huzzam fel és így is erősödik neki.de annyira hátra lóg neki ilyenkor hogy nem szeretem csinálni.hason meg utál lenni.

ha hasra teszem csak jobbra fordítja balra nem.de 1perc múlva ordít.hiába fordítom át neki a bal oldalra egyből vissza fordítja.de magától nem fordítja át a másik oldalra.de viszont háton fekvésbe annyira fordítja a buksit hogy már egy körbe kikopott a haja :)

nyugtassatok meg hogy nincs lekésve


2012. dec. 12. 11:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Biztosan jók ezek a tornák, amennyiben valóban szükség van rá. Én viszont tuti, hogy csak akkor vinném, ha orvos küld. Szerintem ez most nagy divat lett, jó sok pénzt el lehet kérni az egészséges babák megkínzásáért. Mert ezek nem kellemes kis tornácskák.

Kaptunk a kórházban egy dobozt, amiben volt egy kis füzet. Abban benne van, hogy mit kell tudni a babának. 3 hónaposan 45 fokban, 4 hónaposan 90 fokban kell tudni emelni a fejét hason fekvésben, 5 hónaposan stabilan tartani a fejét függőleges pozícióban. Persze tudhatja hamarabb is, de a Te babád semmiben nincs elmaradva. Naponta több alkalommal tedd hasra és minden alkalommal tovább fogja bírni. Ha pedig aggaszt valami kérdezd meg a gyerekorvost. Egyébként ez a kéznél fogva felhúzás nincs is benne ebben a füzetben.

2012. dec. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Az ég egy adta világon semmi baja a babádnak, nem kell egyből fejlesztőhöz rohangálni, mert MINDEN egyébként egészséges gyereken találnak valamit, ha keresnek!!!!

Mert persze nem árt a torna, de azért elég borsosak ezek... És minden baba saját ritmusban fejlődik. De nincs még elkésve a kicsid!


Az én babám is utált hason lenni. Panaszkodtam is a védőnőnek, aki azt mondta, hogy legyek türelmes, azért nem szereti, mert nehéz neki tartani a fejét. Amint megerősödik szeretni fogja. Azt javasolta, hogy sokszor tegyem hasra, rövidebb időkre, nem kell egyből felkapni, amikor elkezd méltatlankodni, hadd gyakoroljon, de nyilván szenvedtetni nem kell. Hamar megerősödnek egyébként. Az első napokban nem bírt ki 2 percet sem, de hamar felküzdötte magát. 3 hónaposan már gyönyörűen tartotta a fejét hosszan!


Egyébként azt szokták javasolni, ha nagyon-nagyon nem szeret hason lenni, akkor fektesd a mellkasodra, és játsz vele, énekelj neki. Vagy amikor ágyon is hason van, feküdj mellé, mutogass neki játékokat.


Ne aggódj, majd megügyesedik!

8 hónapos kúszó-mászó kislány anyukája :)

2012. dec. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"ha hasra teszem csak jobbra fordítja balra nem.de 1perc múlva ordít.hiába fordítom át neki a bal oldalra egyből vissza fordítja.de magától nem fordítja át a másik oldalra.de viszont háton fekvésbe annyira fordítja a buksit hogy már egy körbe kikopott a haja :) "

Én inkább ezt a részt érzem agályosnak:(. Olvasd el, kérlek, ezt az írást, a féloldalasság, homorítás odafigyelést igényel.


[link]

[link]


Idézek is belőle:

" A leggyakrabban olyan anyukák fordultak hozzám, akiknek a babájának van ún. kedvenc oldala. Ez annyit jelent, hogy a baba pl. csak egyik oldalra nézeget vagy csak az egyik mellből hajlandó enni, nem szeret hason/háton lenni. Ezek a szülők jórészt már túl voltak a gyermekorvosi látogatáson, ahol a legtöbb esetben azt a tanácsot kapták, hogy tegyék át a másik oldalra a játékokat, vagy adjanak csak a másik mellből enni a picinek (mondván, ha igazán éhes lesz, majd odafordul), vagy fektessék csak hason/háton, majd megszokja. Nem, nem fogja, hiszen fájdalmai vannak eközben! Még ha nem is a KISS áll a háttérben, hanem egy izomrövidülés, akkor is fáj a kicsinek az adott mozdulat kivitelezése, ezért is nem csinálja. Mindenképpen azt javaslom, hogy ilyen esetben vigyük a babát konduktorhoz, gyógytornászhoz! Ha a torna több kezelés után sem hoz javulást, vagy csak átmenetit (pár napra megszűnik az egyoldalasság, aztán újra visszatér), akkor már arra kell gyanakodni, hogy a probléma nem csak az izomkat érinti, hanem a csigolyákat is (a KISS szindróma izmok tornáztatásával nem gyógyítható, hisz attól a csigolyák még nem kerülnek a helyükre).


A KISS szindróma egyik jele lehet az ún. kifli tartás. Ezt a tartás a baba oldalra és előre/hátra is felveheti, ahogy az alábbi képen is látható. A baba azért veszi fel ezt a kényszertartást, mert testének kiegyenesítése fájdalommal jár, így kompenzálja ezt. Fontos tudni, hogy ha ezt a kényszertartást nem oldjuk, akkor az izmok is ehhez alkalmazkodnak, az egyik oldalon megrövidülnek, a másik oldalon pedig megnyúlnak (pl. az első kép esetében a bal oldalon alakulhat ki rövidülés a másikon nyúlás)"

2012. dec. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

12. vagyok

Szerintem ez a KISS szindróma nagyon szembeötlő a leírás alapján, doki, védőnő már kiszúrta volna.

Amit pedig a kérdező írt, az ugyan valóban félre érthető, félig meddig ráhúzhatóak a leírtak, de szerintem nem erre gondolt, mert az én lányom is pont ezt csinálta, csak az egyik oldalra fordította kezdetben a fejét hason fekvésben, és nem is tudtam neki átfordítani, nem hagyta.

ÉS semmi baja nincsen, egészséges izgő-mozgó 8 hónapos baba!

2012. dec. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Sajnos nem nagyon van benne az orvosi köztudatban KISS:(.

Általában ezekre a tünetekre vagy rámondják, hogy nincs gond, vagy "csak" feszességet állapítanak meg és Dévényeshez küldik a babát.

A KIss pedig egészen más, nem izom- eredetű tünetegyüttes. Magyarországon pl. egy- két terapauta foglalkozik vele, pedig külföldön(Németorszában pl.) már elfogadják, jegyzik mint önálló szindrómát.

2012. dec. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
13 as válaszoló,az én babám imád háton feküdni mind a 2ciciből eszik egyszer sem panaszkodott.oldalt is szeret feküdni.ugy hogy ez tuti nem az én babámra illik csak utál hason lenni.nincs "kifli tartása"
2012. dec. 13. 17:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!