Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babaollót v. körömcsipeszt...

Babaollót v. körömcsipeszt használjak újszülött baba körmének vágásához?

Figyelt kérdés

#babaolló
2012. dec. 15. 20:52
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Melyik márkát érdemes venni, és milyet?

Köszi!

2012. dec. 15. 20:53
 2/20 anonim ***** válasza:

Szerintem babaollóval képtelenség levágni a baba körmét. Még a sajátomat sem tudnám. Nálunk a kukában végezte.

Először Mam, majd Canpol csipeszt vettem. Na, az a tuti!

2012. dec. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

[link]

(A Mam egyébként egyszercsak eltört. :/ )

2012. dec. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
én is inkább körömcsipeszt szeretnék, bár előre félek, hogy fogom levágni a baba körmét. :D
2012. dec. 15. 20:57
 5/20 anonim ***** válasza:
Az első két hétben ne vágd le, mert begyulladhat. Én két hetes korában vágtam le a saját ollónkkal, (fertőtlenítettem.)
2012. dec. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Ne félj tőle, mert csipesszel sokkal könnyebb, mint ollóval!
2012. dec. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Először mi is a babaollóval vágtuk, aztán beláttuk, hogy nem jó. Azóta a saját ollómmal vágom, annyi, hogy amíg pici volt, fertőtlenítettem előtte.
2012. dec. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Én meg pont hogy a babaollóra esküszöm; én soha nem boldogultam a csipesszel.Egyáltalán nem bonyolult; viszont azzal nem értek egyet,hogy az első pár hétben nem kell vágni.Kisfiam akkora karmokkal született,hogy kb. olyan volt az arca,mint aki szögesdrótba rohant-olyan szinten összekarmolászta magát. :( A kórházban a csecsemősök egyből vágták neki le és nem gyulladt be sohasem.A mai napig nagyon gyorsan nő a körme,van hogy hetente 2x is kell vágni neki.Nem azt mondom,hogy egyszerű,mert 10 hónaposan már olyan borzasztó fontos dolgai vannak,hogy rohanna mindenhova,csak ne kelljen megülni 2 percre; de még így is biztonságosabban tudom levágni neki az ollójával ,mint csipesszel.

Viszont semmiképpen nem használnék neki rendes körömollót,mert azok nagyon hegyesek.

Nekünk Solingen van,rozsdamentes és hibátlanul vág!

2012. dec. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
én vegyesen használom a csipeszt és az ollót is,mert a csipesszel mindig olyan sarkas lesz a körme,lehet én vagyok béna,de vigyázni kell a csipesszel is,nehogy nagyot fogj és bevágj vele.rendes kisollót nem használnék,mert 8 hónapos és úgy kapálózik,hogy elkerülhetetlen lenne,hogy megszúrjam véletlenül,szóval mindenképpen babaolló..
2012. dec. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:

késesnél lehet venni jó minőségű német ollókat aminek lekerekítik a hegyét (nem kell nagy kerekítésre gondolni, csak leszedik a hegyét)

kifertőtleníted, és használhatod, később is jó akár a gyereknek akár neked

igaz 3e körül van, de legalább vág is, nem úgy, mint azok a vackok amiket a bababoltokban árulnak

2012. dec. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!