Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok? Ti mennétek az...

Mit gondoltok? Ti mennétek az újszülött babával?

Figyelt kérdés

36 hetes vagyok, december 17-en lesz programozott csaszarom. Vagyis szentestere mar biztosan otthon leszunk. Elso baba, nagyon varjuk mar. Nekem ket noverem van, kulfoldon elnek, ritkan atjuk egymast, van ott is pici baba, mindket helyen, de most hazajonnek. Anyukameknal lesz mindenki. Mi 10 percre lakunk toluk. Nagy dilemmaban vagyunk, hogy menjunk e az 1 hetes babaval at hozzajuk majd karacsonykor, vagy utana. Van futott garazs nalunk is, anyukameknal is, ahova eallunk a kocsival, nem fazna meg a baba, meg nagy a haz, kulon szobak is vannak, ahova felrevonulok a kicsivel majd. Persze, jonnek at ok is hozzank egyszer-egyszer, de azert megis mas, ugy szeretnek veluk lenni tobb idot.

Mit gondoltok? Merjek vele majd menni? Mindenki mast mond, nem tudom eldonteni, hogy mi a helyes/helytelen vagy a tulaggodas.

Köszönöm, ha segitetek, csak igazabol nem tudom elkepzelni sem, hgy milyen esz, mert elso baba:)



2012. nov. 25. 14:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Én elmennék az 1hetes babával. Mindenki megnézhetné, aztán elvinném külön szobába. Ha szoptatni kell, pelenkázni, elintézném, és mikor visszaalszik, visszamennék a többiekhez, a babát pedig a másik szobában hagynám aludni. Persze úgy hogy ne tudjon leesni. Szerintem mehettek, csak nem kell a babát középpontba tenni. Majd később eljön annak is az ideje.
2012. nov. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Azt mondod van külön szoba is amit jól ki lehet szellőztetni is, akkor nincs gond.

Bár hogy ha van náthás, influenzás a rokonok között akkor én inkább otthon maradnék.

2012. nov. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit hozzátennek, hogy anyukámék is beszereztek kiságyat, pelenkázót, hogyha kell.
2012. nov. 25. 14:56
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia !

Az én kislányom , december 18-án született , és akkor már simán sétáltam vele , anyukámékhoz karácsonykor :) És csak akkor vittem el külön szobába , ha pelenkázás volt , vagy cicizés különben , ott volt velünk :) És nekem is tök nagy segítség volt , hogy nem csak nekem kelet cipelgetnem egész nap , a nagyon fájó sebemmel , még a gyereket is alig tudtam felemelni annyira fájt néha :) Viszont ott meg a család segített , kézről - kézre járt amit ő is nagyon élvezett :) Én simán átvittem :)

2012. nov. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
47%
Menjél, de jóeséllyel Te és a baba csak a külön szobában lesztek. Húgomnak az első három hét szoptatástól szoptatásig tartott, az égvilágon semmihez nem tudott nyúlni közben, még vécére se nagyon tudott menni. Mire végzett, kezdhette elölről az egészet.
2012. nov. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Menjetek, mi is mentünk:). Persze csak ha mindenki egészséges.

Én a szoptatáson sem aggódnék, nem is tettem:), egy tetra pelussal, vékony sállal letakarva tudsz majd szoptatni, nem is kell különvonulni, még ha szégyellős vagy sem:).

Jó lesz:)! A kórházi, otthoni bezártságból jó lesz kimozdulni szerintem, nekem legalábbis jót tett:).

2012. nov. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Persze! Ha senki nem beteg, menjetek nyugodtan.

Mi 180 km-t utaztunk 3 hetes babával, mert mentünk megmutatni az ükmaminak. Sokkal könnyebb addig menni, amíg kicsik, utána már bajosabb.

2012. nov. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
30%
Én 6 hetes koráig nem vinném idegenek közé! Éretlen az immunrendszere, jóval könnyebben kap súlyos fertőzést még ebben az időszakban akár egy tünetmentes felnőttöl is. Tudom, hogy ezzel nem vagyok divatos, de bevállalom.
2012. nov. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek nyugodtan, de hidd el, nem a babáddal lesz a gondod, hanem saját magaddal... szülés után egy héttel (főleg császár) a hátad közepére fogod kívánni saját magadat is...
2012. nov. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Ha csak 10 percre laknak akkor inkább menjenek ők .Én simán szültem és 1 héttel szülés után semmi kedvem nem volt mászkálni, de majd meglátod!!
2012. nov. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!