Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babaollót v. körömcsipeszt...

Babaollót v. körömcsipeszt használjak újszülött baba körmének vágásához?

Figyelt kérdés

#babaolló
2012. dec. 15. 20:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

csipesz


és soha nem gyulladt be a körmük pedig még a kórházban levágtam nekik

2012. dec. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Csak saját ollóval sikerült. A babaolló semmire sem jó, a csipeszhez még kicsi volt. A saját ollónkat használtam az elején, és azóta is. Semmi probléma nem volt. Mára már Ő kéri hogy vágjam a körmét, az ölemben ülve, gond nélkül zajlik a körömvágás.
2012. dec. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Én is saját, fertőtlenített ollónkkal vágom, babaollóval csak először vágtam (illetve csak próbáltam) és soha többet. És én rögtön levágtam a körmét, ahogy haza értünk, mert hosszú körmökkel született, babakesztyűben meg nem lehett 40 fokban.
2012. dec. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%
nekem egyik sem jött be. A sima bőrvágó ollóval vágtam, de újszülötten tilos még levágni. Leghamarabb 1,5 hónaposan szabad.
2012. dec. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Másfél hónapig?? én egy hét után levágtam neki, mert hosszú is volt a körme és már cafrangokban lógott a kezén.. (a kórházban olyan szabály volt, hogy sem én sem a csecsemősök nem vághatták neki)

Próbáltam babaollóval, de azzal mindent lehetett csinálni csak körmöt vágni nem, így maradt a mi ollónk fertőtlenítve. Mai napig azzal vágom neki, akár hetente kétszer is, mert nagyon gyorsan nő a körme.

2012. dec. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
1,5 hónapig ezt több egymástól független ember (dokik, védőnő). Metr addig még fáj neki, mert élő rész vagy valami ilyesmi.
2012. dec. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Milyen hülyeség ez már megint,hogy 1,5 hónapig+hetekig nem lehet az újszülött körmét vágni??!!Csak érdeklődöm,hogy láttál már hatalmas körmű újszülöttet?Mert meg ne magyarázd már,hogy ezen felül még 1 bő hónapig növesztenéd neki,hogy had karmolássza össze az arcát,ne adj' Isten szemét,stb...Kárt tesz magában!
2012. dec. 16. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Én is vágtam már amikor hazajöttünk a kórházból, addig hordta a kis kesztyűket. Nálunk úgy jött be, hogy babakorban a kisollót használjuk, aztán gyerekkorban áttérünk a kiscsipeszre.
2012. dec. 16. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy az első hónapban nem szabad vágni. Ha megkarmolja magát, kend be Neogranormonnal, nekem levették a kesztyűt mindig. Nekünk amúgy chicco babaollónk van, nagyon jól használható.
2012. dec. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nekünk is Chicco babaollónk van, és tökéletesen bevált már két éve.
2012. dec. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!