Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek szükséges tápszer...

Szerintetek szükséges tápszer vagy hogyan oldjam meg?

Figyelt kérdés
2hetes babám fürdés után nehezen alszik el, olyan mintha nem lenne elég neki a tejci, cicim sem feszül erre az etetésre annyira, mint a többinél! Lehetséges, hogy nem elég neki ami addigra termelődik? Szükséges pótlás szerintetek, vagy mit tennétek?

2012. dec. 15. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Ilyen idős babánál még javában nem alakul ki a kereslet-kínálat a szopinál.A helyedben nappal minnél többet tenném cicire,hogy ezzel is serkentsd a tejtermelést.És tápszert NE adj neki; először mindenképpen próbáld meg,hogy többet szopizzon.Igyál tejserkentő teát,alk.mentes sört és RENGETEG folyadékot igyál.Kb. 1 hónapos korára áll be a te szervezeted is úgy,hogy annyi tejet termel,amennyi a picinek kell.

Ha bezavarod a tápszerrel,őt sem ösztönzöd arra,hogy "dolgozzon meg" a hamiért.

2012. dec. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
Az első jót írt. De két óránál sűrűbben semmiképpen ne szoptasd. Attól nem termelődik több tej, ha félóránként mellre teszed, de a sűrű szopikkal sok levegőt nyel és nagyon hasfájós lesz. Az ő gyomrának is kell idő, hogy feldolgozza a tejet.
2012. dec. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 kíváncsicska ***** válasza:
66%
Nem csak a folyadék bevitel szükséges a tej termeléshez, bár szinte az a legfontosabb de egyél rendesen.Ne csak valamit.Próbálj több főzeléket enni
2012. dec. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm lányok! Evéssel nincs gond, folyadékbevitelen még megpróbálok emelni, 2-3l amit eddig sikerül meginnom, tudom, hogy ez még kevés is lehet! Homeós bogyót szedek, teázni nem nagyon szeretnék, sok helyen mondják, hogy fáj a pocója a babának tőle! Nappal 2-3 óránként eszik, éjjel 3-4!Lehet aztán az időjárás, kaki okozza az esti gondunkat, mert nem mindennapos! Elsősorban mindenképp szoptatni szeretnék, csak a legvégső esetben nyúlnék a tápszerhez!
2012. dec. 15. 22:55
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

1: egy két hetes babának sok lehet az inger, amit napközben kap, még akkor is ha csak otthon vagytok:), szóval természetes, hogy nehezen nyugszik meg esére.

2: Délután, este kevesebb DE sokkal "sűrűbb" táplálóbb az anyatej, e miatt nem feszül annyira a melled és ez is lehet az oka, hogy küzd kicsit, hiszen igen éretlen még az emésztőrendszere, a "sűrűbb" tejjel jobban meg kell dolgoznia.

3: A hasfájást nem a gyakori mellretétel okozza(hiszen az anyatej a leggyorsabban, kábé másfél óra alatt emészthető táplálék), hanem az, ha a kicsit mindig másik mellre teszi az anyuka, és nem ürül ki az ún. hátsó tej, csak az "első", ami laktózdús. Tehát ha ebből szopik sokat a kicsi, akkor fájhat a hasa.

Tehát, szerintem nem szükséges pótlást adni, csak igénye szerint szoptatni, és akkor "megcsinálja" magának az elegendő tejet:). (persze előfordul, hogy valami okból nem szaporodik a tej a gyakori szopi mellett sem, de ebben nem az elv a hibás/miszerint az anyatej inger hatására termelődik, azaz a bimbó ingerlése oxitocinreakciót vált ki, amitől ürülnek a tejcsatornák, ami azt az üzenetet küldi a kisagynak, hogy termelni kell mert van kereslet/hanem más tényezők, amelyeket egyedileg kell vizsgálni)

Igyál sokat, egyél rendesen, pihenj, amennyit csak tudsz, legyél sokat összebújva a kicsiddel, szoptasd igénye szerint és ne görcsölj:).

2012. dec. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a sajtos-tejfölös tészta nagyon bejött tejserkentőnek, vacsira.

A babád szabályozza be a termelődő tejmennyiséget, minél többet van cicin, annál több termelődik. Nekem van 1-2 nap, amikor kevesebb, vagy gyengébb a tejem, annál jobb, hogy ilyenkor többet van a baba cicin, megserkenti kicsit. A sok folyadék nélkül hamar elapadsz, én reggelente úgy kezdek, hogy 3 pohárba kiteszek innivalót, teát, hogy el ne felejtsek inni. És rengeteg levest eszek.

2012. dec. 16. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én halálra aggódtam magam a tejci miatt az első hónapban,annyira fájt a babóm hasa hogy kórházba is voltunk vele(persze semmi szervi baja nem volt),na a kórházban nekem a tejem is elapadt,kellett tápszer,akkor még jobban kiborultam,aztán itthon visszajött persze,na csak az a lényeg hogy lehet hullámzó is a tejtermelés,több összetevője van,amúgy magamnál is úgy éreztem,hogy estére a nappali talpalás után mintha fonnyadtabb a mellem,és egész 1 hónapos korától az esti cici mellé kap kis kiegészítő tápszert,az első 1-2 hónapban ettől picit többett aludt a baba,mondjuk 2 órával,volt több ideje a cicimnek megtelni a következő szopira.Sokáig lelkiismeret furdalásom volt az esti 60 plusz tápi miatt,de utána a 12 órában 1-szer kelt felt,én meg fitten kipihenten ébredtem:)majd kiforrja,majd meglátod az 1 hónapos kontrollon a súlygyarapodását!
2012. dec. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!