Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudok vele sétálni?

Nem tudok vele sétálni?

Figyelt kérdés
21 hónapos kisfiammal egy rémálom lett a séta. Két-három hónappal ezelőtt gyönyörűen jött mellettem, igaz, nem engedte, hogy fogjam a kezét, de képes volt az egy kilométerre lévő nagyihoz elsétálni gyalog. Most viszont megmakacsolta magát, a kezét már engedi fogni, de a közeli boltba nem tudunk normálisan elmenni, mert visszafelé megáll és nem hajlandó tovább jönni. Már mindent eljátszottam neki, hogy elviszik, vagy otthagyom, különböző érdekes alternatívákat ajánlottam föl (mi lesz ha tovább jön), de semmi hatása nem volt. A végén mindig nekem kellett hazacipelnem a beöltöztetve 15 kilót nyomó gyereket meg a vásárolt cuccot. Valamit én csinálok rosszul vagy most ne erőltessem egyelőre a sétát ily módon, majd egy-két hét múlva újra megpróbálkozzak vele?
2012. dec. 18. 19:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Hátizsákot vigyél a vásárláshoz, a gyereknek meg kismotrot, v triciklit, hátha ezzel haladtok.
2012. dec. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is így voltam/vagyok a fiammal (21 hós). Egy ideig tök szépen sétált, aztán úgy döntött, hogy ehhez neki nincs kedve, vagy elszaladgált, vagy lecövekelt valahol az út szélén, vagy fel akarta magát vetetni. 2-3 ilyen séta után úgy döntöttem, hogy újra használni fogom a babakocsit, mielőtt teljesen megőszülök. :) Ma újra gyalog indultunk útnak és csodák csodája végig kézen fogva sétált (30-40 perc az út az ő tempójában), nem győztem dicsérni, egész úton mondtam, hogy milyen büszke vagyok rá. :)
2012. dec. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi az hogy nem engedi???21 hónaposan Ő dönti el? Na szép.Lesz Ő még 18 éves is ,majd rettegni fogsz tőle?
2012. dec. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A választ sajnos nem tudom, de az előttem szóló módszere nagyon érdekelne...Mármint, hogy ő mivel venné rá?!
2012. dec. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ugyan már, nem azt mondtam, hogy ő a főnök 21 hónaposan, de te úgy őszintén, mit csinálsz egy magát teljesen megmakacsoló gyerekkel, ha szép szóval nem bírod rá? Mert tényleg próbáltam mindent, én is dicsértem amikor ügyesen jött, de most ez hatástalan. Azt hiszem ma újra megpróbálkozok vele, majd máskorra időzítem a vásárlást, és most csak sétálunk, így nem lesz olyan nagy baj, hogy nem jön kellő tempóban. Mondjuk cipelnem így sem lesz egyszerű.
2012. dec. 19. 08:03
 6/6 A kérdező kommentje:
A kismotorra én is gondoltam, de szerintem ahhoz most nagyon hideg van! Ráadásul havas, jeges, sáros az út nagy része, szóval nem is egyszerű a haladás. Annyira lent van és ráül arra a hideg motorra... hát inkább ezt nem próbálnám most. De azért köszi az ötletet.
2012. dec. 19. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!