Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Dévény tornát kezdünk januártó...

Dévény tornát kezdünk januártól, mennyi idő után várhatok fejlődést?

Figyelt kérdés

Pici lányom most lesz 4 hós, a háziorvos izomtónus eltolódási zavart állapított meg, úgyhogy elvittem gyógytornászhoz. Egy órán keresztül vizsgálta, sok apró gond van vele: a felsőteste hypoton, az alsó teste enyhén spasztikus. Bal kezével nem támaszt le,ha oldalra fordítja emelve, nem talpal érkezik a talajra, elég gyakran csinálja az íjász mozdulatot a kezével, ami állítólag nem jó, a nyaka rettenet feszes. Sokat homorít a törzsével C alakba, stb... A fejét szépen tartja, de utál hason lenni, forgással nem próbálkozik, a dévényes nem tudott kúszó reflexet kiváltani belőle.

Van olyan anyuka aki hasonló problémákkal küzdött? Mennyi idő alatt milyen fejlődés várható?



2012. dec. 19. 12:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi minden héten észleltünk egy kis pozitív változást.8 hét alatt megtanult kúszni és mászni.Vállövi hypoton volt.
2012. dec. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
minimum 1 évre biztosan számíts!
2012. dec. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Gyönyörűséges ***** válasza:

Az én babám egész teste spasztikus.

3,5 hónapja járunk kb. nagyon látványos a javulás. Az első kezelés is már eredményes volt, általában a járásig kezelik.

Ahogy a baba nő, úgy nőnek az izmai is, nyúlnak stb... szóval, van időszak, amikor nagyon jól érzik magukat a babák, aztán megint visszaeshet ez a tendencia, de csak azért mert életük ezen szakaszában nőnek, fejlődnek a legtovább. Amikor ez a növekvés lelassul v meg is áll egy időre, akkor a kezelés 100%-os hatékonyságú.


Gratula a háziorvoshoz... :) nagyon alapos ha ezt észrevette.


Az én lányom is kiflizett a törzsével, már nem csinálja kb 2 hónapja.


Hosszú távon kell ehhez a kezeléshez berendezkedni, kitartás, bizalom és türelem kell hozzá.


Sok sikert és jobbulást a babádnak!

A legjobb kezekben vagytok!

2012. dec. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A mi dévényesünk azt mondta a hypotoniat mindig ki lehet kezelni, a feszességet nem mindig. Ezért ajánlják feszesség esetén, hogy minél korábban kezdjék a kezelést, ti nagyon jó időben vagytok.

A fiam enyhén volt csak feszes, az egyik vállöve kötöttebb és nagyon sokat "karmolt" a lábával, azaz összeszorította lábujjait. Útközben derült ki, hogy a háta alja sem elég laza.

Mi jártunk kb 3-4 hónapot utána csak kontrollra kellett 1,5-2 havonta menni. Neki ezek a problémái nem múltak el, csak javultak. A C tartás megszűnt, de minden más jel később is észerevehető volt. Nyilván nem nekem, de ha felhívta rá a figyelmemet a tornász, már én is láttam.

Pl: Háta alja fezsesebb: sose nyomta ki magát tejesen nyujtott kézzel, mindig kifelé álltak a könyökei, olyan bulldog-szerűen. Amikor mászott, nem homorította lefelé a hátát, hanem picit felfelé gömybolyödött a dereka. Ülni nagyon későn kezdett el úgy hogy elől van mindkét lába (11 hónaposan), inkább a két sarka közül ült csak be (7,5 hónapos kora óta).

Válla: mozgása, ilyesmi teljesen szimmetrikus, de pl amikor alszik, sose volt fent a két keze (hason alszik), mindig az a válla, ami fezsesebb, az a keze lefelé nézett.

Kramolás: hiába állt fel 7 hónaposan, nagyon "kapaszkodik" a lábujjaival, akkor is görbíti kicsit, ezért túlságosan elöl van a testsúlya - 1 éves és még nem indult el önállóan, csak kapaszkodva lépeget, és nem igazán jó az egyensúlya. Iyesmi.

De ezek mind apróságok, másnak nem tűnnek fel (max az ülés), mert mindent időben csinál: 5 hónaposan mindkét irányba forgott, 7 hónaposan mászott, rá 1 hétre felállt. Elindulni meg 1,5 éves koráig van ideje :)

Őszintén emiatt nem is tudom mennyire lennénk más helyzetben, ha nem is jártunk volna...

2012. dec. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát ez változó!

Van, akinek elég pár hónap. Nekünk majdnem egy év kellett. Tavaly januárban kezdtünk el járni, akkor volt 5 hetes. Most hagytuk abba egy hete, mert 12 hónapos múlt, mászik, feláll és már nagyon óvatosan oldalazva is lépegetett egyszer a kanapénál!

Nálunk pl. elég sokáig meglepően jól reagált, időben forgott, nyúlt stb. Kúszni már egy picivel később kezdett, 8 és fél hónapos volt. És akkor még nem is teljesen szabályosan. Akkor éreztem,hogy kicsit belassult. A tornász és a doki szerint is valószínűleg azért, mert hosszú baba nagyon, akkor nyúlt hirtelen sokat. 11 hónaposan kezdett mászni, rá egy hétre fel is állt.

Azt mondta a Dévényes,ha 18 hónapos koráig nem indul el, akkor menjünk vissza!

Ja, a fiam hipotón!

2012. dec. 20. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Az én lányom már elmúlt 6 éves.. 2hónapos korában mentünk dévényezni először, és néhány alkalom után érzékelhetőek voltak a változások. Hasonló volt a helyzet vele is, mint a te gyermekeddel. Lazább lett, beindult neki az átfordulás (az akaratlagos, mert addig nem tudott háton feküdni, oldalra fordította az izmai feszessége). Amikor beindultak a dolgok, hagytunk kis szünetet (pár hónapot), de akkor meg nem akart mászni, újra elkezdtük a kezeléseket. Ismét belendült a dolog 5-6 kezeléstől. Utoljára az elindulásnál kellett torna neki, amikor elindult, de 2 hónapig nem ment többet pár lépésnél. ELvittem a gyógytornászhoz (áldom őt azóta is), és az első kezelés után még aznap este annyit ment, hogy csak lestünk, nagyon látványos volt. A kislánynak azóta is szüksége van egyéb fejlesztésre, a finommotorikája, a nagymozgásai terén elmaradások vannak. Utál rajzolni, sokáig ügyetlenek-esetlenke volt, de sokat fejlődött, tud bringázni, úszni.
2012. dec. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!