Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 kis lyuk a szívében. Másnál...

2 kis lyuk a szívében. Másnál volt hasonló?

Figyelt kérdés

3 hetes a kisfiam,mikor eljöttünk a kórházból szívzörejt hallottak,tovább küldtek UH-ra,ahol megállapították, hogy a pitvarok között van egy pici lyuk meg a kamrák között is.Az orvos nem ijesztett ránk,azt mondta ezek bezáródhatnak maguktól,kontrollra kell járni.Tegnap voltunk az első kontrollon,még látta a lyukakat,de csak 4 hónap múlva rendelt vissza,azt mondta különösebb teendő nincs,csak figyeljük és ha bármi furcsát tapasztalunk(fáradékonyabb,megváltozik a bőrszíne)akkor vigyük vissza.

2.babám,elsőnél semmi ilyen nem volt.

Esetleg van/volt még valaki hasonló cipőben?


2012. dec. 20. 11:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem, nem is hallottam még ilyenről, de szerintem az orvos tudja mit csinál. Ha baj lenne, nem 4 hónaposan hívna vissza.
2012. dec. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálam, de nem okozott problémát, 6 havonta majd évente kellett kontrollra járnom 18 éves koromig. Nekem spontán záródott :-)
2012. dec. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hallottam már, hogy van ilyen, és nem is ritka. Azt is hallottam, hogy magától összezáródhat, kisebb korban nem szokott gondot okozni. Gondolom ezért is csak 4 hónap múlva kell visszamennetek. A doki tudja mit beszél. Ne aggódj, figyeljétek azért a picit.
2012. dec. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy lyuk volt semmi problémám nem volt 18 éves koromig jártam vizsgálatra évente 1-szer.

Ma már 29 éves vagyok és két gyereket szültem természetes módon.

2012. dec. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
nekem is szívbillentyű szűkületem volt, azt mondták felnőttkorra ki fogom nőni, sosem szedtem rá semmit és mégis így lett. Évente kellett ellenőrzésre járni, meg terheléses EKGra. Ennyi.
2012. dec. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
unokaöcsémnek volt, egy lyuk, neki sajnos nem záródott magától, 7 évesen műtötték vele "befoltozták". Szerencsére jól van, 3 havonta,majd félévente, most pedig évente járnak kontrollra.
2012. dec. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is lyukas szívvel született. Úgy kellett járnunk mint nektek. 2 hósan még ugyan akkora volt mint amikor megszületett, aztán a 6 hós kontrollon azt mondták bezáródott! Mennünk kell majd egy évesen is, de gondolom ha záródott, akkor már nem lesz probléma. Ha súlyos lenne, azon nyomban műtötték volna, mert nem tudná a normál keringést fenn tartani. Így viszont szinte biztos, hogy magától záródni fog. Emlékszek mennyire meg ijedtem én is. Azt hittem össze dől a világ, meg szakad a szívem. Tehetetlen vagyok, valamit el szúrtam stb... :)De a 6 hós kontroll után megnyugodtam, azóta sokkal jobb. Neked is azt tanácsolom, hogy nyugi. Ha kicsik azok a lyukak nem lesz gond és ugyan olyan életet élhet mint bárki. Kitartást és jó egészséget kívánok nektek!
2012. dec. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Igen ez lyuk mérettől is függ, de azt írtad pici! :)
2012. dec. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat:)

Igyekszem nem idegeskedni, meg tudom, hogy be fog záródni, csak néha nehéz leállítani az agyamat.

2012. dec. 20. 14:17
 10/13 anonim ***** válasza:

Kisfiamnál is találtak egy lyukat,azt mondták 1 éves kora körül spontán záródása várható.

Minket 1 év múlva hívtak csak vissza,és az 2013.februárjában lesz,tehát csak akkor tudjuk meg mi a helyzet.

Szerencsére eddig nem tapasztaltam semmit ezzel kapcsolatban,pedig már 13 hós a fiam.

Ne aggódj,nem lesz baj!

2012. dec. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!