Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csináljátok a rendszeres...

Hogy csináljátok a rendszeres egy időben történő fürdést?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk 1/2 9-kor kér enni, de a fürdést 9-kor tervezzük, akkor fürdés után 1/2 10-kor megint eszik. Ilyenkor ugyanúgy rendes adagot eszik majd, vagy kevesebbet, mert tele még a pocak, viszont hamarabb éhes lesz és nem tud sokat aludni, nem?
2012. dec. 27. 20:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én mindig délután már próbáltam elcsalni az esetleges csúszást.

Mindig 5 körül megszoptattam, és akkor pont bírta fürdésig, ami nálunk 7-8 között volt. És akkor fürdés után pont éhes volt, egy nagy evés, és alvás. :)


Szóval már délután gondolkozz előre, sakkoz az idővel, és az evéssel előre.:)

2012. dec. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
56%
Nem tudom mennyi idős a babád, vagy gyereked, de nekem ez az időpont kicsit későinek tűnik. Ha 3-4 éves, akkor is már ilyenkor ágyban a helye.
2012. dec. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
33%

Attól függ, mennyi idős a baba. Ha még nincs kialakult napirendje (ami kb 6 hónapos korig teljesen normális), akkor a fürdés időt sem kell szigorúan betartani, akkor fürdessétek, amikor a babának ideális.

Nálunk a kisfiam 5-6 hónapos koráig előfordult, hogy éjfélkor fürdettünk, mert előtte vagy aludt, vagy evett, és nem akartam, hogy éhesen üvöltve fürdessünk. Nem dőlt össze a világ, és mára már szépen kialakult a napirend.

Utolsó válaszolóval nem értek egyet, az egész attól függ, hogy mikor megy aludni és mikor ébred a gyerek.

A mienk most 10 hónapos, 9 - fél 10 körül szoktunk fürdetni, szóval 10 előtt nem nagyon kerül ágyba. De nem is ébred hajnalban, szépen alszik reggel 10-ig.

2012. dec. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
35%
Nekem fontos volt, hogy 7-kor fürdés és utána szopi és alvás. Nekem fontos volt, hogy korán menjen ágyba. Ő miatta is és magunk miatt is. Ha 10-kor menne aludni, akkor a férjemre nem sok idő jutna. Nálunk szépen beállt. 2 hónapos korától este fél 6-kor keltettem a délutáni alvásból. Mivel csak evett és aludt, így elfáradt fél 8-ra és bealudt a szopiba. Aztán ahogy nőtt, úgy hoztam előrébb a délutáni felkeltés időpontját. Most 14 hónapos és fél 4-4-ig hagyom csak aludni. 7-kor fürdés, fél 8-kor alszik reggel 7-ig.
2012. dec. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
3-as vagyok. Soha nem értem, amikor valaki ezt mondja, hogy nem jut idő a férjére, csak ha a babát letette aludni, vagy lepasszolta... Az ilyen "apukák" elmenekülnek a baba közeléből, hogy anyuka nem tud hozzájuk szólni, ha ott a baba is? Miért kell választani a férj és a baba között, miért nem tudnak együtt foglalkozni a gyerekekkel? Nem kötözködésből, csak tényleg szeretném megérteni, mert ezek szerint mi nagyon ufók vagyunk :)
2012. dec. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
57%
Kedves Utolsó! Nem vagytok Ufók! Mindenki úgy neveli a gyerekét ahogyan akarja, természetesen Te is. A férjemmel imádunk közösen játszani a gyerekkel, együtt foglalkozni vele, mert nekünk Ő a legfontosabb, viszont szükségünk van a kettesben töltött időre is, ami igen kevés. Véleményem szerint egy baba, kisgyerek ne este 10-kor menjen ágyba. Az előtted szóval értek egyet 8kor egy gyereknek, babának ágyban a helye. Ez szoktatás, nevelés kérdése. Az enyém 9 hónapos, 9-kor alszik és nem kel hajnalban, mert alszik reggel 8-ig. Amikor letettük őt, akkor van kis időnk a férjemmel kettesben filmet nézni, összebújni, stb.
2012. dec. 28. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekem fontos volt hogy a kicsik korábban keljenek reggel mert a nagyobbakat oviba kellet vinni.Így este fél hét hét körül fürdés mire végzek két másfél évessel nyolc óra úgyhogy mehetnek is aludni.

Reggel fél hétkor max. hétkor kelnek és egész este alszanak.

Nálunk az uzsonna minden esetben valami könnyű hogy éhesek legyenek mire fürdés van így vacsi után jöhet a pancsi.

Ja a nagyok is max. kilenckor alszanak.Így este legalább magamra is jut egy kis idő.

2012. dec. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Igazad van kedves első, csalni fogok az idővel!! :)


Én teljesen egyet értek azzal, hogy kell apának és anyának együtt, kettesben eltöltött idő is, természetesen babával/gyerekekkel együtt töltött játék után.

Pont emiatt nem fürdetünk 7-kor, mert a férjem van, amikor haza se ér még ilyenkor, vagy épp fürdetésre esne be az ajtón, amit viszont ő sem szeretne.

Egyet értek azzal, hogy ez kicsit kései, majd előrébb hozzuk, 8-9 közöttire, így tud apa is játszani kicsit a picivel.


Köszi a hozzászólásokat!

2012. dec. 28. 12:50
 9/15 anonim ***** válasza:
Én nem a babával való együtt foglalkozásról beszélek, hanem hogy anya és apa egymással foglalkozzon. Elég nehézkes lenne úgy megmasszírozni egymást, ha ott egy totyogó. Arról ne is beszéljünk, hogy nem biztos, hogy megállunk egy masszírnál......
2012. dec. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Én értem és egyet értek veled!

Ne adjuk fel a házaséletünket amiatt, hogy van egy picink, akit a világon legjobban szeretünk :)

2012. dec. 28. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!